Czy zwykła antena satelitarna będzię ściągać więcej programó

Zastanawiam się od pewnego czasu czy antena satelitarna (bez żadnego dekodera, bez żadnej umowy) będzie odbierała więcej kanałów telewizyjnych. Mam listę takich programów z satelity (eutelsat_line). A może jest jeszcze coś takiego co pomaga ściągać więcej programów tv (za darmo)?

Sama antena bez żadnego tunera?Jeżeli chodzi Ci o nielegalny odbiór kanałów to źle trafiłeś.

bez żadnego dekodera nic nie sciagniesz -nie da rady :)nawet do bezpłatnych kanałów musisz mieć dekoder

Trzeba dekoder lub karte SAT do komputera. Wtedy masz dostęp przynajmniej do kilkunastu kanałów FTA (darmowych).

jeśli masz komputer to poczytaj o tym DVB Skystar2 rev 2.8a reszta w Google

Dokładniej to nie nazywa się to “dekoder” (bo nie dekoduje zakodowanego sygnału - dekodery są w płatnych platformach cyfrowych, a sygnał jest tam kodowany, żeby nikt go nie odebrał bez opłaty), a tuner.

tuner to kupisz za 100zl do komputera czy telewizora i zawsze tam masz kilka programow,vive,mango,tv4,polonie,tv puls,tele 5 i jeszcze kilka innych no i sporo zagranicznych

tylko nie kupuj czasani analogowy :slight_smile:

To wystarczy, że kupię tuner cyfrowy i satelitę i będzie git?

Co do nielegalności to wiecie… Nie każdego stać na płatną cyfrówkę:/

Najwięcej polskich programów FTA znajdziesz na Hotbird 13E: http://pl.kingofsat.net/tv-13E.php

Już nie przesadzaj… w Cyfrowym Polsacie masz pakiet Mini za 9.90zł, a pakiet Familijny za 37,90zł. Moim zdaniem to nie jest aż tak dużo.

Jak umiesz po niemiecku to będzie miał duży wybór na satelicie (ja więcej patrze na niemieckie niż na polskie :smiley: ).

szaize nie nawidze niemieckiego blee… :x

HBO,HBO2 itd. za darmo na tym dekoderze ??? coś tu chyba nie gra [-X

cwaniak , HBO i HBO nie są FTA. Ja pisałem o programach FTA (Puls, tele 5, TVP Kultura, ITV, TV Biznes, TV Silesia itp).

Co to jest FTA oraz wykaz kanałów w naszym ojczystym języku: http://pl.wikipedia.org/wiki/FTA

Tak, dokładnie: cyfrowy tuner satelitarny+antena satelitarna z konwerterem+kable=odbiór programów w FTA.

jakie kable? i jeszcze jedna prośba. poleciłbyś mi jakiś tuner tv cyfrowy? najlepiej z pl menu, wewnętrzny, i jakiś lepszy. z góry thx:)

Dobry tuner SAT - SKYSTAR 2.

Co do kabla to po prostu zwykły koncentryk za 1zł/mb (łączysz nim antene, a dokładniej konwerter, z tunerem).

dzięki. myślałem też nad Compro VideoMate S350. a jaką antenę do tego? jaką musi mieć średnicę? koncentrator zwykły? bo jak czytałem to wyszło mi w moim rozumowaniu na to że do każdej satelity jest jakiś inny:/

Antena, wystarczy zwykła offsetowa o średnicy 75-90cm. Jeśli chcesz mieć trwałość na lata, wybierz aluminiową.

Kabel koncentryczny wystarczy normalny, nawet najtańszy. Ważne żeby miał dobrą izolację. Jeśli będziesz miał jakieś wątpliwości, to sprzedawca w dobrym sklepie z elektroniką pomoże Ci dobrać odpowiedni przewód.

Jeśli będziesz miał już odpowiedni sprzęt i wszystko przygotowane, będziesz musiał tylko poprosić kogoś kto się zna na instalacjach SAT, aby poprawnie zamontował antenę i odpowiednio skonfigurował tuner. Taka usługa kosztuje zazwyczaj 50-100zł. Można oczywiście zrobić to na własną rękę, ale bez miernika sygnału i kompasu zajmie to sporo czasu, a antena nie będzie odbierać wystarczająco dobrego i mocnego sygnału.

Teraz to jestem zgaszony. Aż tyle to kosztuje???

W dniu 14.07.2008 , o godzinie 18:03 został dopisany post przez PawelekCIACHO

A jaki program do odtwarzania tv?

W dniu 14.07.2008 , o godzinie 18:22 został dopisany post przez PawelekCIACHO

Chodzi o jakiś program polskojęzyczny. I czy tuner tv cyfrowy pociągnie też analog?