Czym załatać tą lukę w internet explorer 8

witam mam taki problem program secunia psi po skanowaniu pokazuje mi ze mam lukę w interet explorer 8 taką SA41271 czym to mogę załatać jakis plaster zastepczy czy co kolwiek jakieś sprawdozne porady

Proponowałbym zapytać się u producenta, czyli Microsoft.

A tak poważnie to: musisz niestety poczekać kiedy to łaskawie Microsoft zdecyduję się na załatanie tej luki w IE8.

Jeżeli ci tak przeszkadza ta luka, i czujesz się bardzo zagrożony korzystając z IE8, to może zmień przeglądarkę na inną - wybór jest obecnie duży.

Zawsze, jeśli posiadasz Vistę/7 - możesz zaktualizować IE do wersji 9.

Dodajmy że do bety czyli wersji niestabilnej…

bez komentarza :x

http://secunia.com/advisories/41271/

a gdzie mogę pobrać SP3 dla Windows 7 bo pobrałem już raż i nie mogłem zaistalować bo się nie zgadzała dodam ze mam windows 7 home premium 32 bitowy

szkoda ze tych dodatków niema windows update odrazu do pobrania

:x

SP3 jest dla XP!

Co do 7, to http://www.dobreprogramy.pl/Wyciek-Serv … 18961.html

a masz jakis link gdzie mogę pobrać sp1 dla windowsa 7

Czy tylko ja wpadłem na pomysł by po prostu skorzystać w windows update i pościągać wszystkie aktualizację dla komputera, w tym też dla IE8?

windows update mam pobrane wszytkie aktułalizacje a nadal mam lukę w internet explorer 8 więc szukam pomocy co takiego dziwnego w tym jak przegladam jakie mam aktułalizacje zaistalowane na kompie to nie ma tam sp1 a mam zaistalowane 43 aktułalizacje

ProTofik, a wiesz ty co znaczy " Solution Status Unpatched" ?

-na to nie ma na razie łatki!

Dodane 20.09.2010 (Pn) 16:45

filmowiec, sp1 w WU nie znajdziesz, bo jeszcze nie została wypuszczona oficjalna wersja. Na razie jest jeszcze tylko wersja testowa.

Poza tym, jeżeli masz wszystkie łatki z WU poinstalowane, to jest ok. Nic więcej nie potrzebujesz.

A na tę podatność IE nic nie poradzisz, bo nie opracowano na razie na to fixa. Więc nawet nieoficjalny sp1 nic ci tu nie pomoże.

pozostaje ci się pogodzić z tym, że tak jest i grzecznie czekać aż stosowna łatka zostanie opublikowana - o ile zostanie :stuck_out_tongue:

Albo przestać korzystać z ie :wink:

ok rozumię a w jaki sposób mogę odłoczyć internet explorer 8 z mojego koputera ze by nikt mi przez tą lukę nie wdar się do kompa bo odistalować go nie mogę to jak poprawnie odłoczyć internet explorer

odinstalować nie da rady bo jest integralną częścią systemu (a przynajmniej jego elementy).

Jak się boisz, to zwyczajnie nie korzystaj z IE do przeglądania sieci i tyle.

Nie należy przesadzać, stopień zagrożenia nie jest duży. Jak by człowiek miał tak paranoidalnie podchodzć do tematu, to należało by nie włączać komputera :stuck_out_tongue:

Nie każda podatność oznacza, że jesteś jakoś mega zagrożony.

No bez przesady. Wrzuć na luz.

co ty mi tu gadasz to nic mi nieda ze jej nie bede używał luka jest i ktoś może wtargnoć nie proszony a po za tym co za gupoty wypisujesz ze to nic powaznego bezpieczenstwo jest na 1 miejscu jak by kazdy tak uważał jak ty to kazdego kompa była by podłączona zdalna adminstracja tyle w tym temacię

@filmowiec

Nie egzaltuj się tak jedną dziurką. Chcesz odinstalować ie8? Proszę: http://support.microsoft.com/kb/957700/pl

Wiesz, kłopot w tym, że bez ie8 pozostaje Windows, a on sam w sobie też ma spoooooooro dziur niezałatanych.

A nie zdrowie? Nie szczęście? Nie pomyślność? Na świecie są jeszcze ważne rzeczy poza komputerami.

No to dla ochłody sprawdź w internecie ile % używanych przeglądarek na świecie to Internet Explorer 6. Stopnia dziurawości tej przeglądarki nie każe ci szukać, bo życia szkoda. I co? Jest na świecie w związku z tym jakiś komputerowy armagedon?

Takich cyrków to jeszcze tu nie widziałem =D>

Taki jesteś hej do przodu z bezpieczeństwem a chcesz instalować sp3 na win 7 gratuluje =D>

ale w jesteście dziwni nie rozumie was ja podchodzę do kompa na 1h w dniu i chce w spokoju pobawić się w sprawdzenie wiadomości a nie z obawą ze ktoś to iny czyta tak trudno to zrozumieć

nawet nie masz pojęcia ile w swoim windowsie jest luk…

myślisz że kogoś interesuje to co robisz na kompie? myślisz że ktoś cie podgląda abo coś?

pudło :stuck_out_tongue:

zmień przeglądarkę i wcale to my nie jesteśmy dziwni, przynajmniej używamy przecinków ^^

ja mam włączony komp 24h, bez AV i bez niczego, nikt nie podgląda tego co robie bo nikogo to nie interesuje

filmowiec , Luka niezałatana nie oznacza, że ktoś z niej korzysta do włamania się na Twój komputer

Jesteś przewrażliwiony. Na pewno jest jeszcze wiele więcej poważniejszych luk, o których jest cicho.

Nie przejmuj się takim drobiazgiem i zapomnij o problemie.

ja nie wiem co wtym dziwnego ze gdy podchodzę do kompa na 1 h to chce spokojne przczytać wiadomości