Dalsze używanie produktów Kaspersky. Czy DP usunie ze swoich programów antywirusa?

Zastanawiam się, co z tymi, którzy mają wykupioną licencję na rok. Mój kolega ma zakupiony i sam zastanawia się, czy wywalić, choć nie chce. I jak w temacie, czy Dobreprogramy usuną z programów zabezpieczających wszelkie programy Kaspersky?

PS. Co takie małe pole tekstowe?

I może odrazu Dr. Web i AdGuard? :fries:

Aplikacje to też produkty, jestem za usunięciem i bojkotem!

Jeszcze pewnie i Yandex (płatny zapewnie jest dysk jak darmowa pojemność to za mało):

I w sumie nawet 7-zip (być może jest system dotacji, jak białoruskie modelki nie mogą zarabiać to on niby też nie w ten sposób):


A ja nie jestem ani za usunięciem, ani za bojkotem. To tak jakby karać bogu dycha winnych obywateli za to, że rządzi nimi bandyta który trzyma ich za mordę.

A co mają bogu ducha winny obywatele Ukrainy zrobić, jak bandyta ma pełną „lodówkę” i niczym się przejmuje. Niech jego własni obywatele weźmią się do „roboty” i jego durnowate myśli wypędzą.

To idź na ulicę i wypędź PO i PIS jak taki jesteś Słodowy.

Nie każdy twórca oprogramowania, popiera swój rząd. Wręcz część nie popiera zupełnie i ma tyle do gadania co nic. Co ma zrobić? Wyjść protestować? A potem co da do żarcia dzieciom? Nakarmisz mu rodzinę jak go zatłuką? Widziałeś co się tam dzieje? Wyszli ludzie protestować, to dostali pałami po gębie i tyle.

JetBrains.

Najlepiej nie robić nic? Są ludzie odważni i ceniący swój kraj i nie chowają się za plecami innych.

Najlepiej bojkotować firmy i ludzi, którzy opowiadają się po stronie bandyty, a nie kogo popadnie.

Zaraz zakażemy słuchać Czajkowskiego i czytać Bułhakowa.

Są też ludzie, którzy po prostu chcą żyć. Robią swoją pracę i nie mieszają się do niczego. Nie każdy musi być zaraz bohaterem i nie każdy musi zaraz walczyć o dobro świata. Nie każdy jest do tego stworzony. Jeden walczy, inny chowa się pod łóżkiem, ale nie oznacza, to, że jest on zaraz zły.

Tu zdania jak zwykle są podzielone. Wg mojej opinii bojkot byłby dotkliwy, gdyby dotyczył trochę większych interesów, np

a nie słyszałem żeby Niemcy wycofali się z rosyjskiego gazu. Chyba tak samo Turcja, Włochy czy Białoruś? Tyle że co z tego, jak na zbrojenia by pewnie poszło tyle samo a ludzie w Rosji zaczęliby jeszcze bardziej ubożeć.

Z drugiej strony czytałem dziś (nie wiem ile w tym prawdy,bo dziś każdy pisze co chce) że większość Rosjan popiera okupację Ukrainy, więc społeczeństwo trochę tak daje mandat poparcia Putinowi. Pewnie jak to w dzisiejszych czasach, takie prawe pół na pół.

Idź do baru i powiedz żeby wywalili z menu pierogi ruskie…

Pierogi Ruskie to akurat nie są z Rosji. :grinning:

Ale możemy zakręcić kurki z gazem. :grinning:

@ wasabi1084 ja wiem że obecnie „uczą” internety i tym podobne… ale żeby potrzeba było tłumaczyć komukolwiek puentę…

update:

zapomniałeś dodać leniwe pierogi nie są robione z leniwców

Rosyjskie produkty i flagi wylatują równo.

Jak maxthon wyleciał na klika lat to można na pół roku ustawić na niedostępne te kilkanaście programów.

Stare ID http://www.dobreprogramy.pl/Maxthon,Program,Windows,13264.html - okolice 2007 roku.

Na liście bana należy też umieścić WinRar:

Z głodnym nie pojesz…

Ruskie pierogi swoją nazwę zawdzięczają historycznemu Województwu Ruskiemu i są typowo polskim daniem, natomiast w Rosji są mało znanym przysmakiem.
Niemniej wiele restauracji przemianowało je na pierogi… ukraińskie. :slight_smile:

I wbrew pozorom one są bardziej Ukraińskie niż Ruskie.
Tym niemniej, osobiście zostanę przy oryginalnej nazwie, jeszcze mi brakuje, żebym sobie pozwalał Putinowi w pierogach mieszać.

Kotom też sie oberwało jak pisałem w innym temacie już Rosyjska rasa kotów nie będzie respektowana…
Te sankcje to takie popadanie w paranoje już.

Podobno Winrar już nie respektuje licencji rosyjskich obywateli czyli Winrar nie dla rosjan xD
Choć i tak pewnie prawie nikt na rosji nie miał oryginała :smiley: