Darmowa wersja Pest Patrola

Posiadam darmowa wersje Pest Patrola. I mam taki problem. Gdy go wylacze z autostartu i po ponownym jego uruchomieniu powraca on do autostartu. Co mam zrobic zeby po jego uruchomieniu i zakonczeniu pracy nie pojawial mi sie on w autostarcie :?:

Generalnie sam Pest Patrol nie powinien nastręczać takich problemów; program, jak każdy inny - widocznie coś poszło nie tak przy instalacji.

Oprócz oczywistej sugestii, by przeinstalować program wraz z wyczyszczeniem rejestru przed ponowną instalką - proponuję wykorzystać np. program jv 16 PowerTools (nieodzowne narzędzie do wielu innych rzeczy) - gdzie również mamy opcję wyłączania zbędnych progsów z autostartu.

Opcje rejestru–> Autostart

Do pobrania z naszego Vortalu

http://www.dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&id=178&t=29

Albo kolejny progs z Vortalu, za pomocą którego możesz skutecznie wyłączyć każdą aplikację z Autostartu - o nazwie Starter

http://dobreprogramy.com/index.php?dz=2&id=1191&t=29

Zresztą takich programów jest więcej - nie napisałeś, czy korzystałeś z ich pomocy, czy też bazowałeś jedynie na systemowych rozwiązaniach.

Jeżeli jednak korzystałeś i nic z tego nie wyszło, to pozostaje Ci jedynie wspomniana wyżej reinstalka z naciskiem na uprzednie wyczyszczenie rejestru.

hiroaq sam Pest Patrol ma w sobie opcję ładowania wraz z systemem!

więc musisz w programie szukać możliwości wyłączenia autostartu :?

a dokładnie tu

pestpatrol3zu.th.jpg

odznaczasz te opcje i jest git :slight_smile:

Jeżeli tylko w tym by tkwił problem, to mieliśmy jużtaki temacik na Forum

Przytoczony tam dodatkowo link do opisu funkcji PP na stronie searchengines.pl

(moim zdaniem znakomity) - jest chwilowo nieaktywny z uwagi

na przebudowę serwera.


Asterisk

co w tym dziwnego, że program, któremu nakazuje się ładować wraz z systemem nadal to robi pomimo tego, że wyłączamy jego start w Autostarcie :roll:

tak samo było z tlenem u Kerimusa :wink:

Tak DUCHu, ale tak jak już napisałam - mimo, że przy pewnych progsach są domyślne ustawienia ładowania przy instalce - to nie zwalnia nas od wczytywania się w ich treść i ustawianie opcji pod własne widzimisię.

Dlatego podejrzewam, że kolega popełnił błąd przy instalce - aczkolwiek jak zawsze odwracalny; bo przecież można wejść ponownie w konfigurację i ustawić co trzeba - o ile nie pomogą ustawienia w menu w trybie roboczym.

I nie wiem czy z tego skorzystał…

Czasami instalacja jednak przebiegnie z błędem i na nic powyższe zabiegi.

Ale jedno mnie niepokoi - skoro hiroaq próbował progsa usunąć z autostartu - to i przecież zwykła, systemowa komenda msconfig winna sprawę załatwić… :?

Bo komendy systemowe stoją przecież ponad wszystkim, nawet nad nieudolnym ustawieniem czegoś w konfiguracji, czy też menu - bo po prostu ingerują w rejestr.

Na deser - programy które przykładowo podałam, bo również opierają się na rejestrze.

Poczekajmy zatem na Jego wypowiedź, w jaki sposób chciał się tego pozbyć z Autostartu, bo do tej pory info mamy zbyt lakoniczne.

jak pisałem podobnie było z kerimusem i jego tlenem :slight_smile:

dopiero (moja) rada wyłączenia w opcjach tlena dała zamierzony skutek pozbycia się ładowania z systemem :slight_smile:

mimo iż próbował z msconfig!

ale jest tak jak piszesz

wielu ludzi jak coś instaluje to tylko klika next aż się progs uruchomi, a co się dzieje podczas instalki to już same niewiadome :wink: