Darmowy albo tani hosting


(Evo Ix) #1

Witam.Chciałbym znaleźć jakiś tani lub darmowy hosting który ma takiego zasoby jak ok. 150-400mb powierzchni i 3 bazy danych pod MySqL .Resztę to już mało ważna.Podajcie mi linki z takimi hostingami. Z góry dzięki.

Pozdrawiam


(system) #2

Ja osobiście plecam NetMark (4 zł z groszami za miecha 500MB, baza bez limitu (wielkość konta)).

http://www.netmark.pl/panel/aff.php?aff=072


(L337 Crew) #3

Zauważyłem, że ostatnio przewija się przez forum ich oferta.

Jednak czy na pewno warto?

Nie mają własnych serwerów, niemożliwość pingowania serwera, dziwnie tania oferta...

Zresztą - zajrzyjcie tutaj:

http://www.webhelp.pl/forum/viewtopic.php?p=765135

Ja jednak na rok bym tam nie wykupił serwera :!:

Jeśli chodzi o hostingi "z niższej półki" - trudno oczekiwać od nich stabilności i jakości.

Przykładem takiego jest np. webd.pl.


(Evo Ix) #4

No to jaki jest najlepszy?? tak do 50 -60 zł max


(L337 Crew) #5

to jest cena za miesiąc/rok ?

Poleciłbym w takiej kolejności:

http://www.nazwa.pl

http://www.kei.pl/

http://www.i365.pl/i365/


(Evo Ix) #6

za rok.a co taka cena jest nie realna?? jeszcze to na jedną osobe to wiesz... jmi tam dużo nie potrzebne tak jak napisałem 150-400mb więcej nie potrzebne

Złączono Posta : 24.09.2007 (Pon) 21:17

najlepszy dla mnie byłby ten i365.pl za dużo 5Gb po co mi taki duży kurde jeszcze jakbym robił ją z kimś a tak sam jeszcze 14 lat mam kurdee... dlaczego nie 18...przecież na tak duży serwer nic nie dam


(L337 Crew) #7

evoix powiem tak:

Sama pojemność to nie wszystko.

Powiedz - wolałbyś serwer o pojemności 5 GB, który każdego dnia by się wykrzaczał? Ciągłe awarie, zerowa obsługa techniczna itd.

Jeśli robisz stronkę statyczną, taką na którą będzie wchodziła mała rzesza internautów - można pozwolić sobie na zwykły serwer.

Natomiast jeśli myślisz o czymś poważniejszym (jakiś portal, serwis itd.) to te tańsze niemal uniemożliwiają rozwój marki.

Miałem na własnej skórze przygodę z dwoma "wielkimi" firmami hostingowymi. Albo strona chodziła wolno, albo nie chodziła wcale...

Non stop problemy techniczne usługodawcy, a wszelkie próby nawiązania kontaktu owocowały odpowiedzią po dwóch dniach i na dodatek zupełnie nietrafną. Miałem wrażenie, że jakieś dzieciaki prowadzą taką firmę, gdy usłyszałem że to (podobno) u mnie jest problem :lol:

Nic jednak nie przebije sytuacji, gdy z serwera można było sobie pobierać pliki (index.php i wieeeeeele innych), albo gdy wieczorami (lub po północy) chciałem dokonać jakichś zmian - wówczas sajt był całkowicie niedostępny :smiley:

Od jakiegoś czasu korzystam z oferty nazwa.pl i jestem w 100% zadowolony. Administracja kompetentna, strona online 24/7, a wszelkie prace konserwacyjne są tak przeprowadzane, by strony klienckie zawsze działały.


(Evo Ix) #8

no ale wiesz stronka ma być mało aktualizowana ,pewnie mało ludzi bedzie ją odwiedzało ale to mi poprostu potrzebne na informatykę... Nie no wiadome .a w takim serwisie jak nazwa.pl można zrobić żeby były 2 strony i na tej co innego a na innej co innego czy to nie wyjdzie??


(L337 Crew) #9

oczywiście - Twój serwerek i stron możesz mieć ile dusza zapragnie.

w takim razie po co aż 3 bazy danych ??

Rozglądnij się za darmowym hostingiem...

Niegdyś ovh.org było najlepsze - nie wiem jak teraz, ale sądzę, że źle nie jest. Sądzę, że wystarczy na Twoje aktualne potrzeby.


(Evo Ix) #10

tzn bo zrobił bym tak bo mój kolega też robi strone w cms-ie i jego stronkę bym wciągnął w tą nazwe.pl. tylko no mówie no nie wiem czy to wypali

Złączono Posta : 24.09.2007 (Pon) 21:33

nie wiem próbowałem coś na yoyo.pl to nic nie wychodzi nie wiem jak załaczyć ftp żeby wgrać pliki to jest głupie wchodzę w pomocy a tu...


(system) #11

Jak potrzebujesz tylko na infe to mogę ci pożyczyć troche miejsca...


(Evo Ix) #12

nie no... to już bedzie bez sensu


(Barthezz) #13

Ja polecam w cal.pl

Mam u nich serwer i domenę.

Za 50zł + vat masz 2GB przestrzeni, 10GB transferu,PHP4 i PHP5, brak limitu domen i subdomen.


(@Marcin) #14

(Cookies23) #15

Wy poleccie jakieś nieznane serwery jak możecie wziąć jakiś rodzimy [no comment :x]....

Zobacz http://YoYo.pl/

właściwości:

Może nie ma trzech baz danych, ale mozesz założyć 3 strony każda ze swoją bazą danych. Założysz 3 strony - masz 3 bazy. Używasz tylko jednej domeny i kilka baz z różnych domen. Więc polecam YoYo.pl :stuck_out_tongue:

Mówię ze mam 10 lat a już trochę wiem na temat MySQL`a i PHP, HTML itd... To nie wytłumaczenie, ale informacja.

PZDR microsofcik :wink:


(Dashmen515) #16

to ostatnie co mogę polecić. Nie dość, że serwery te są wolne to jeszcze te uporczywe reklamy.


(L337 Crew) #17

microsofcik - nie wiem czy zauważyłeś, ale w sieci większość poważnych internautów widzących witrynę na domenie yoyo.pl - po prostu wychodzi. Kojarzy się to z dziecinnym sajtem, na którym treści są pobierane z innych stron, gdzie silnikiem strony jest gotowy cms zainstalowany z poziomu zarządzania stroną yoyo...

dokładnie.


(Neon1992) #18

Zgadzam się z wami w 100%, nie polecam YoYo dwa dni temu zainstalowałem sobie tam blog WordPress, wciągu 30min. go usunąłem, gdyż praca nad nim była bardzo wielką udręką, ta ich prędkość, i do tego ciągłe komunikaty z błędem 500 o przeciążeniu servera.


(Evo Ix) #19

tak myślałem nad nazwą.pl i chyba top bedzie najlepsze rozwiązanie dla dwóch osób to bedzie dobre... zauważyłem że na yoyo.pl jest tak jak mówicie same problemy długo się ładuje i ten błąd. Tak myśle że tak bedzie najlepiej.Czy trzeba być pełnoletnim żeby zarejestrować się w nazwa.pl??


(L337 Crew) #20

nie :slight_smile:

Dodatkowo - za pół roku zapłacisz jedynie 61 zł, a po przebyciu okresu promocyjnego albo przedłużysz, albo zrezygnujesz z usług :slight_smile: