Darmowy antywirus dla kompletnego laika

Jakie konkretnie to były programy?

@januszek testy na prawo jazdy B i program od HP po prostu dodawał je kwarantanny cały czas nawet jak zrobiłem wyjątek

A tam… od lat na kompach mam wyłącznie Avasta i na W10 1703 Defendera i jest OK. Każdy z nich ma swoje ale… - jak blokuje, na 99 % ma podstawy do tego - czyli laptop zawirusowany.

1 polubienie

nie jest zawirusowany :slight_smile:

Avast??? On mi słaby (procesor 2GHz 1 rdzeń) sprzęt tak zamulał, że zmieniłem antywirusa na 360 Security. Ale polecam Windows Defender, nie zamula kompa i działa jak powinien.
Siostra powinna przynajmniej nauczyć się jak zaaktualizować definicję wirusów ręcznie. Niezależnie od używanego antywirusa.

A sprawdzali Ci logi w dziale Bezpieczeństwo?

1 polubienie

Samochód jest analogią do komputera z dostępem do Internetu, nie do antywirusa.

Oczywiście. Antywirus to “poduszka powietrzna w aucie”, więc zdecydowanie naucz siostrę jak ma “jeździć” po Internecie, wyposażona w tą “poduszkę”. Wtedy nawet jeśli przesiądzie się na chwilę do innego auta, nie zrobi krzywdy sobie i innym.

W analogii motoryzacyjnej antywirus to jest kontrolka oleju na desce rozdzielczej. Sama jej obecność nie świadczy o tym, że nie trzeba sprawdzać poziomu oleju. Jeśli za często zaczyna się zapalać to znaczy, że trzeba remontować silnik :wink:

Albo wymienić olej - w głowie :wink:

dobra zamykam temat bo widzę że żarty przeszły w formę nauczania. Uważacie się za wszechwiedzących w temacie ale nabijanie się z mojej siostry to nie najlepsze miejsce, a ostrzegano mnie żebym nie pisał teraz wiem dlaczego

A tam… dostałeś kompletną poradę, przeczytaj i zastosuj i będzie OK.

Kto tutaj nabija się z twojej siostry? Ludzie dzielą się z tobą swoją wiedzą i doświadczeniem, a ty strzelasz jakieś fochy, bo oczekujesz nieistniejącego rozwiązania typu “zainstaluję i będę miał święty spokój”.

@WODZU temat był zupełnie inny. Jeśli zakładam coś o takiej tematyce to oczekuje że ktoś będzie odpowiadał na zadane pytanie. Jeśli powiedzmy jedziesz do warsztatu samochodowego pana henia i mówisz mu że gdzieś coś puka albo nie działa to on ciebie uczy jak naprawić samochód? zresztą to nie jest miejsce na takie coś antywirus już zainstowałem więc temat zakończony

Spokojnie. To jest temat rzeka. Nie ma tu jednego rozwiązania. Stąd taka dynamika dyskusji. Nie odpisałeś co sądzisz o tym aby siostra używała konta usera a nie admina?

Polecam Kaspersky Free

ZoneAlarm Free Antivirus & Firewall lub sam ZoneAlarm Free Antivirus
https://goo.gl/JJvPZm

szkoda, ze nie masz budżetu na to bo od razu g data mi na myśl przechodzi, mój staruszek ma go na kompie, on też z tych mniej zaawansowanych w obsłudze ale za to z dużym potencjałem do ściągania wirusów, wiem że u niego antywir sprawuje się bardzo dobrze, nie przeszkadza ale chroni no i nie obciąza zbytnio kompa

miałem ich chyba kilka, tych co opisują to się zawiodłem teraz mam darmowy IObit Malware Fighter , spokojny nic nie przeszkadza, działa w tle no i po polsku. polecam

W moim odczuciu. Testowałem różne produkty od iobit i każde wywalał nawet AdwCleaner. Ta firma ładuje jakiegoś szpiega. Ja bym został z wyborem Kaspersky Free Antivirus lub Panda Protection. Choć nadchodzi nowa wersja płatnych produktów Eset 11, która jako pierwsza zacznie wspierać zabezpieczenie UEFI.

a może masz więcej antywirusów na PC niż jeden?