Darmowy program do zrzutów przewijanego okna?

Płyta to jedno, ale chodzi mi o zawartość. Widzę tam m. in. AIDA64, HDTune Pro, Total Commander czy O&O DiskRecovery, a one nie mają wersji Freeware. Dla mnie piractwo.

1 polubienie

Temat tego typu płyt był już poruszany wiele razy. To raczej szara strefa :wink:

To chyba wcześniej coś przespałeś…

Linkujesz temat z zeszłego roku… daruj sobie. Komentarz usuwam, a Ciebie “nagradzam”.

Niestety, program z tej paczki to tylko trial:

No chyba, że coś źle zrobiłam, albo jest tam gdzieś jakiś klucz, bo przyznam, że nie chciało mi się czytać instrukcji, która dotyczy całego pakietu i to do zastosowania z bootowalnej płyty czy tam USB.
Nie będę sobie przecież całej tej kobyły za każdym razem montować, żeby zrobić screena…

No niestety - wyekstrahowany nie działa jak free…
Jak mocno jesteś zdesperowana, to działaj na bootowalnym Strelcu.
Z jego poziomu możesz używać Liska, lub jakiejkolwiek przeglądarki, np.portable.

Aż tak zdesperowana nie jestem. Szukam czegoś, co będzie wygodne w użyciu, nie zamierzam sobie komplikować. Mogłeś od razu ostrzec, że tak to będzie wyglądało, nie zawracałabym sobie głowy

Nie, nie mogłem. Nie wiedziałem, że będziesz wypruwać FastStone Capture na żywca.
Pod Strelcem ma to czego oczekujesz od niego, czyli sccrolowany zrzut.

No chyba żartujesz, że mam odpalać coś takiego, żeby zrobić zrzut ekranu. Jakieś jaja sobie robisz, brak słów…

Cały czas postawa roszczeniowa.

EOT.

Ty chyba faktycznie nadajesz na jakichś innych falach. Po co w ogóle się udzielasz? Przecież nikt Cię nie zmuszał. Po to jest ten dział, aby pytać. Liczyłam na odpowiedzi osób, które przypadkiem potrzebowały tej samej funkcji i korzystają z jakiegoś darmowego narzędzia, które ją posiada. Skoro nie jesteś taką osobą, to nie musiałeś w ogóle odpowiadać. Jeśli nikt nic takiego nie ma, to najwyżej nie dostanę żadnej odpowiedzi i wtedy będę wiedziała, że muszę sobie jednak poszukać i potestować we własnym zakresie. Nie potrzebuję Twoich mądrości ani wędek :stuck_out_tongue: Po prostu zawracasz komuś doopę bez powodu, żeby się tylko powymądrzać. Trzeba było zostać nauczycielem, jak masz taką silną potrzebę pouczania :stuck_out_tongue:

To jest więcej takiego oprogramowania typu Hiren Boot? Jak to wziąć pod lupę, to po dogłębnej analizie można powiedzieć, że ten soft łamie prawa licencyjne na użytkowanie, co za tym idzie udostępnianie ich tutaj łamie regulamin Dobrych Programów.

Z tego co widziałem Hiren’s Boot w nowej wersji ma tylko aplikacje Freeware - stare obrazy miały triale z witaminkami.

https://www.hirensbootcd.org/download/

Powyżej widać jak na dłoni, że wcześniejsza paczka to lewizna, bo wypakowany program działa jako trial, a po pełnej instalacji paczki magicznie robi się “free”.

W tym linku, co załączyłeś, nie widzę faktycznie nic nielegalnego (nawet żadnych Windows PE). Czyżby twórca tego softu zaczął używać legalnego oprogramowania i go dołączał bez łamania praw autorskich i eula?

Na to wygląda. Po prostu paczka z przydatnymi narzędziami na start.

@betmariss a czy jest problem by używać wersji 5.3, która była ostatnią darmową? Nawet na DP masz link do tej wersji jak sobie rozwiniesz menu “Wszystkie Wersje”.

Jeżeli często używasz tego programu to zastanów się może nad zakupem licencji. 80 zł za dożywotnią licencję to chyba nie tak sporo.

https://www.faststone.org/order.htm

  • Lifetime License will be valid for all future versions. WOW! Upgrades are always FREE!!!

@LORDEK Tak, jest problem, bo ta wersja niestety nie radzi sobie z przewijaniem niektórych okien. Cały czas go używam i poza tym jest najlepszy i najwygodniejszy, no ale niestety, z tym jednym zadaniem sobie nie radzi :frowning:

Gdyby kogoś interesowało, to właśnie przetestowałam taki program: http://www.donationcoder.com/software/mouser/popular-apps/screenshot-captor
Niestety, w ogóle nie chce łapać okna menadżera zadań. Ze zwykłym oknem folderu jako tako sobie radzi, ale też nie jest to ideał. Poza tym program jest bardzo skomplikowany, ma milion opcji i aby zrobić 1 głupi zrzut, trzeba się naklikać jak w żadnym innym. Także nie polecam :frowning:
https://www.majorgeeks.com/files/details/duckcapture.html - niby jeszcze ten ma mieć taką funkcję, ale jest bardzo stary i nie wiem czy warto testować. Może miał ktoś z nim do czynienia?

Może być coś takiego?

1 polubienie

Niby wg opisu taką funkcję posiada, więc teoretycznie tak. Przetestuję :slight_smile:

Niby jest to:

Nawet można wrzucić prosto do sieci.

Tylko wyłącz automatyczne wrzucanie screenów do sieci: