Deaktywacja automatycznego wylogowywania z konta

Problem jak w tytule. Po około 15 minutach nie aktywności ekran się wygasza (to nie problem) i automatycznie wylogowuje z konta (to już duży problem). W opcjach mam odznaczoną automatyczną blokadę konta. W opcjach logowania w ustawieniach dodatkowych opcja automatycznej blokady jest ustawiona na „zawsze” i jest nieaktywna (wyszarzona). To wszystko ma miejsce na aktywnym koncie Microsoft. Czy ktoś ma sposób aby to zdeaktywować?


Zrzut jakie są ustawienia.

Wpisz - Wygaszacz Ekranu 0 wybierz brak wygaszania i odznacz „Po wznowieniu wyświetl ekran logowania”

1 polubienie


Tak mam tu ustawione. Czy o to chodziło?

Niby jest 1 minuta.

Czyżby chodziło o zdalne pulpity?


Ustawienie zmodyfikowane. Wylogowywanie nadal ma miejsce. To jest wersja Home czyli nie ma zdalnych pulpitów.

Wygaszacz jest wyłączony. Funkcja jest nieaktywna (wyszarzona) więc ustawiony czas nie ma zastosowania.

@alli W Opcjach zasilania znajdź funkcję „Ochrona hasłem przy wznowieniu pracy” i wybierz Nie wymagaj hasła.

Dobra a inaczej - masz profil lokalny, czy hasło via Microsoft?

Mam ustawione tak jak na Twoim zrzucie.

To jest konto Microsoft. Na lokalnym jest ten sam problem. Obydwa konta to administratorzy.

To co opisze dotyczy Win 10 ale myślę ze nie powinno być róznicy miedzy 11.

Ekran wyłącza mi się po 5 min. (tak ustawiłem)

Ale wylogowywanie ustawiłem na 15 min. Po wyłaczeniu ekranu jeszcze przez 10 minut nie muszę ponownie się logować

Ustaw wartość na 1440 min (24 godz.) lub na jakakolwiek wyższa niż wartość wyłaczenia ekranu i sprawdź co będzie się działo.

Przetestowałem Twoje ustawienie, też się wylogowuje. Jedyny pomysł który mi przychodzi do głowy to ustawienie ekranu aby się wyłączał po dłuższym czasie na przykład 3 h. Zaraz to przetestuję.

Jeśli w Win 10 to nie działa to pozostaje w HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\Desktop utworzyć wartość Dword(32 bit) o nazwie DelayLockInterval i przypisać jej, wybierając w Decimal odpowiednia liczbę sekund (godzina to 3600 sek)
Ale to w Win 10. Czy w 11 to działa? Nie wiem.
Tu jest pewien opis zautomatyzowania logowania do Win 11.
Przeczytaj. Mozesz w rejestrze grzebać sam lub skorzystać z gotowca.

P.S.
Ekran logowania pozostanie ale hasła nie bedziesz wpisywał.

Dzięki za linka do programu na pewno go wypróbuję ale jeszcze jedna rzecz mi nie daje spokoju. Przetestowałem ustawienie w opcjach zasilania wygaszanie ekranu po 3h i jak było do przewidzenia nie nastąpiło wylogowanie w ciągu tego czasu. Teraz trochę z innej beczki. Na pierwszym zrzucie ekranu jest pozycja wyszarzona z wybraną opcją „zawsze” w ustawieniach dodatkowych. Chciałbym się jakoś dostać do tego ustawienia i wybrać opcję „nigdy” ale czy to coś da to nie wiem.

Czegos nie rozumiem
Są dwie funkcje, Wyłaczanie ekranu i Wygaszanie ekranu (Wygaszacz ekranu).
Jak ekran sie nie wyłaczy to nie zostaniesz wylogowany, chyba ze sam to zrobisz korzystajac z opcji Wyloguj.
Co ustawiłes na te trzy godziny?
Co do

Sprawdź co będzie gdy to właczysz?

Ta funkcja ma nazwę „wyłącz ekran”. Źle nazwałem w poprzednim poście tę funkcję. Włączając funkcję „tylko dla posiadaczy…” tracę dostęp do oblokowywania za pomocą odcisku palca na koncie lokalnym.

Jedyna opcja która mi pozostała i działa to ustawienie wyłączenia ekranu z opóźnieniem na przykład 3 h.
Przez ten czas nie następuje wylogowanie z konta. Na noc wyciemniam maksymalnie ekran i windows ma czas aby pobrać do końca pliki.
Temat można zamknąć. Dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Pozdrawiam.

Tu już nic nie rozumiem.
Wylogowania z konta to tylko zablokowanie dostępu do komputera. On działa dalej. To co pobierasz, pobierane będzie dalej pod warunkiem ze komputer nie przechodzi w stan uśpienia lub hibernacji…
W opcjach zasilania trzeba wyłaczyć Uśpienie i tzw. Szybkie uruchamianie bo to praktycznie przejscie w stan hibernacji.

Wylogowania z konta to tylko zablokowanie dostępu do komputera.

To co pobierasz, pobierane będzie dalej pod warunkiem ze komputer nie przechodzi w stan uśpienia lub hibernacji…

Wylogowanie powinno ubić źle uruchomiony proces pobierania. Pewnie prawie żadne asystent pobierania nie oferuje usługi kontynuujące pobieranie na ekranie wyboru użytkownika.

Wylogowanie zablokuj.