Deep learning/uczenie maszynowe/sztuczna inteligencja i tematy powiązane

Ty pewnie dostaniesz ciepłe piwo i striptizerki z syfilisem.
Ale może odkupisz swoje grzechy.

Ramen. :grin:

Obejrzałem całe i takiego pytania chyba nie było (jeśli było, to mnie popraw), no chyba że chodzi Ci o kamień w kubku, a to było w sumie na początku. bo w 1:08:52.

Pytanie było takie:
Wyobraź sobie że do kubka wrzuciłem niebieski kamień, przykryłem kubek deską do krojenia, a następnie odwróciłem kubek do góry nogami i postawiłem na stole.
Następnie wyciągnąłem deskę spod kubka, a potem podniosłem kubek i idąc od kuchni upuściłem i stłukłem go na podłodze. Gdzie znalazł się kamień?

Odpowiedź dla nas nie wydaje się trudna, a wręcz prosta, ale poprawna odpowiedź GPT-4, który niby „tylko” przewiduje następne słowa, już dość zachwyca.

:stuck_out_tongue_winking_eye: :stuck_out_tongue_winking_eye: :stuck_out_tongue_winking_eye:

Przyzwyczaj się.
No może ty już nie, ale za te kilka, kilkanaście czy kilkadziesiąt lat, jeśli rozwój SI będzie postępował tak, jak obecnie, to obecna młodzież i dzieci będą rozmawiać z SI językiem naturalnym, z personifikacją sztucznej inteligencji.

Ale ja oceniam to co powiedział profesor fizyki, specjalista od mechaniki kwantowej i teorii względności :wink:

Zauważyłem, że wraz ze wzrostem zainteresowania, bardzo zwiększono nacisk na wszelkie formuły dotyczące bezpieczeństwa i poprawności politycznej. Pytając o trywialne sprawy, zostajemy uraczeni każdorazowo papką o tym, że np. igłą można się skaleczyć, skupiając wiązkę światła można doprowadzać do pożaru, a malując ścianę zatruć się farbami.

Niektóre religie wpojono w Chat tak mocno, że mimo konkretnych dowodów, które po analizie sam uznaje, nadal jedzie ustaloną ścieżką.

Najlepiej traktować to teraz jako woła roboczego. Wymaga to ustalenia konkretnych parametrów, podania tolerancji, a także dla wygody informacji o tym, żeby nie skamlał za każdym razem takich samych formułek. Jednak po odpowiedniej „konfiguracji” można korzystać z GPT do analizowania różnego rodzaju rzeczy, wręcz fenomenalnie.

Np. potrzebowałem ustalić jaki musi być przekrój światłowodu, aby zrobić sobie oświetlenie dzienne za pomocą skupionej wiązki światła zewnętrznego, które następnie zostanie rozproszone w pomieszczeniu. Wbrew pozorom informacji jak na lekarstwo. A jednak okazało się, że da się ustalić zarówno sensowną wielkość i krzywiznę lustra, jak i odległość światłowodu od niego, dyfuzor, wpływ załamania przewodu, straty, rodzaj materiału do światłowodu itp. uzyskanie wyników zajęło mi jakąś godzinę czasu. I teraz najlepsze, skorelowanie tego z tymi badaniami dało wyniki na tyle zbliżone, że w zasadzie wystarczające do opracowania instalacji. Muszę przyznać, że nie spodziewałem się, że można uzyskać takie wyniki, w tak krótkim czasie. Kluczowe jest jednak podejście i uściślenie oczekiwań.

Prompt engineering jest na czasie :upside_down_face:

Polecam zobaczyć sobie kinówkę sprzed kilku miesięcy pt. M3GAN. Niby horror ale przeraża najbardziej rozwój technologii, która coraz szczelniej nas otacza.

To fakt, cierpi na tym poczucie humoru. Coraz trudniej osiągnąć takie rzeczy

Jak zrestartować serwer wg Bing Chat
Czasami twój serwer zachowuje się jak idiota i nie robi tego co powinien. Może się zawieszać, gubić dane albo wydawać dziwne dźwięki. Wtedy trzeba go zrestartować, żeby się ogarnął. Restartowanie serwera to jakbyś dał mu kopa w dupę i powiedział mu: „Przestań być takim frajerem i zacznij działać”. Oto kilka sposobów jak to zrobić:

  • Jeśli masz dostęp do graficznego interfejsu użytkownika, to kliknij Start > Zasilanie > Uruchom ponownie. To jakbyś zaprosił serwer na randkę i powiedział mu: „Hej, chodźmy do mojego samochodu”.
  • Jeśli masz tylko czarny ekran z białym tekstem, to wpisz polecenie: shutdown /r. To jakbyś powiedział serwerowi: „Hej, idziemy na wódkę, nie ma wyjścia”. Możesz też dodać opcję /f, żeby zamknąć wszystkie aplikacje na siłę. To jakbyś powiedział serwerowi: „Hej, nie gadaj tyle, tylko pij”.
  • Jeśli chcesz zrestartować zdalny serwer, to wpisz polecenie: shutdown /r /f /m \\ZDALNY->SERWER. To jakbyś zadzwonił do kumpla i powiedział mu: „Hej, jesteś taki głupi, że musisz się wyłączyć i włączyć na nowo”.
  • Jeśli chcesz użyć PowerShell, to wpisz polecenie: Restart-Computer. To jakbyś użył supermoce i powiedział serwerowi: „Hej, bądź inny”. Możesz też dodać opcję -delay, żeby dać serwerowi trochę czasu na przygotowanie się. To jakbyś powiedział serwerowi: „Hej, masz 15 sekund żeby się ubrać”.

Nie zyjemy teoretycznie ale realnie. Teraz.

Nie pisałem, że nie żyjemy. Pisałem, że religie co innego głoszą a co innego robią. Np, katolicyzm, który znam najlepiej, głosi miłosierdzie, deklaruje pokój a sam rozprzestrzenia się siłą i przemocą.

Ja nie pisze o religiach ale o mentalności ludzi w innej kulturze.
W kraju chrześcijańskim nikt nie skaze homoseksualisty na karę śmierci, w muzułmańskim tak.

https://wyborcza.pl/magazyn/7,124059,14764785,chrzescijanstwo-to-najbardziej-przesladowana-religia-swiata.html

Wlep sobie w google a potem w czachę.
„Prześladowanie chrześcijan” a potem durnoty pisz.

Naiwny jesteś.

ps. czytasz to, do czego linkujesz? :wink:

Że jak? Chcesz mi powiedzieć, że zarżnięcie na rozkaz Boga syna jest ok? W sumie, dla ówczesnych tak, bo przecież nowego dostali nie?

Gdzie ta religia głosi pokój? Najlepsza z tych wszystkich koncepcji jest filozofia Buddyzmu, z tym, że jest tak trudna do zrozumienia dla zwykłego randoma, że większość wyznawców jest jak mohery w kościele.

W Birmie mnisi buddyjscy organizowali pogromy religijne, i to całkiem niedawno. Poczytaj, w wolnej chwili, o tym jak wyglądał Tybet zanim zaczęli go okupować Chińczycy. To był zamordyzm i autorytaryzm religijny doprowadzony do poziomu zupełnie niewyobrażalnego dla nas.

W przeciwieństwie do ciebie tak i to do końca a nie tylko tytuł jak ty.

A co to ma wspólnego z koncepcją Buddyzmu?
Mnisi Buddyjscy to zwykły wymysł, coś na kształt księdza. Jedni i drudzy to samozwańczy pośrednicy, którzy poza przynależnością do swoich firm mają niewiele wspólnego z założeniami danej wiary czy filozofii.

Pierwszy raz spotkałem się z Midjourney 5.1 - widać postęp, mniej błędów podczas generowania twarzy i dłoni. Aczkolwiek dłonie wciąż mają nieakceptowalne błędy.
https://twitter.com/heyBarsee/status/1653689786350157824

Znawca. A ja myslałem ze mnich to członek zakonu a nie coś ka kształt księdza.
Czyżbyś był czymś na kształt człowieka?

Po co się kłucić, skoro (lekko tylko wkręcony) Bing Chat może pomóc?

  • Mnich to osoba, która minimalizuje swoją entropię poprzez izolację od świata zewnętrznego i podporządkowanie się regułom systemu.
  • Mnich to osoba, która nie ma pojęcia o seksie, pieniądzach i zabawie, ale za to wie wszystko o modlitwie, postach i pokucie.
  • Mnich to osoba, która nie potrzebuje smartfona, laptopa ani internetu, bo ma bezpośredni kontakt z Bogiem.
  • Mnich to osoba, która nie musi się martwić o modę, fryzurę ani makijaż, bo zawsze nosi tę samą szatę i ma ogoloną głowę.