Deep learning/uczenie maszynowe/sztuczna inteligencja i tematy powiązane

W kulturze pisma. W postpiśmiennej nie. Słuchałeś Dukaja? Po za tym pisałeś o scenariuszu, co zrozumiałem, że aktor jest tylko wykonawcą algorytmu (scenariusza) wg wizji reżysera. W ten sposób - jak zrozumiałem - chciałeś wykazać wyższość algorytmu (scenariusza) nad wykonawcą (aktorem). I tutaj najlepszą odpowiedzią jest właśnie „Po piśmie” Dukaja (ale nie musisz czytać wszystkiego, możesz obejrzeć fragment rozmowy na YT).

Ten artykuł nic już nie wyjaśnia bo opisuje technologię, z dzisiejszej perspektywy historyczną i będącą ślepym zaułkiem. Nie wiem jak to wyjaśnić, może to tak, jakby próbować dzisiejszą fizykę opisać odwołaniem się do teorii eteru.

A tu pisza podobnie. To tez pewno sredniowiecze. Oj znawco. Najpierw przeczytaj. Tylko ze to nie po polsku. :rofl:

P.S.
No fakt to aktorzy napisali scenariusz, wyrezyserowali a potem zagrali. Potem pewnie obejrzeli bo i widz juz niepotrzebny.
Nie mówiac juz o takim Linux. Developerzy klepia co chca, samo sie łączy a Torvalds jedynie woła, róbta co chceta.
O Windows nawet nie wspominam. Przyszedł developer, właczył ChatGPT i poszedł na kawę.

W zasadzie, to całkiem trafnie opisałeś Linuksa. :joy: Może tylko z jedną różnicą. Wiele się nie łączy, więc wydaje się kolejne wersje GUI, dystrybucje, 20 razy to samo GUI do tego samego celu itd.

Bartosiak plecie głupoty, czy on kiedykolwiek powiedział coś mądrego?

On tam jest tylko tłem. Niekiedy to wygląda tak, jakby Dukaj tłumaczył coś nastolatkowi.

Nie myl systemów opartych na Linux kernel z samym Linux kernel.
To co opisałem dotyczy tych pierwszych. W przypadku tego drugiego, juz dyscyplina jest bo za duzi gracze w tym siedzą.

Ciekawe, lekko krytyczne spojrzenie na tematy powiązane z GPT3 Wszyscy o nim mówią, mało kto go rozumie. Wyjaśniamy, co tak naprawdę potrafi ChatGPT

1 polubienie

Ten przykład ze wskazówkami zegara jest ciekawy bo pokazuje, jak trudno jest zdefiniować zegar wskazówkowy - mam na myśli opisanie go komuś kto nie wie co to jest zegar :slight_smile: Na tym się ludzie wykładają a nie GPT :slight_smile:

Zdefiniuj stół komuś kto nigdy stołu nie widział. :grinning:

Q: Mam dwa pytania. Jak wygląda stół i jak wygląda zegar?

A:
Stół ma kształt prostokąta lub okrągły, zwykle ma blat i nogi, z których niektóre mogą być ozdobione lub wykonane z różnych materiałów, takich jak drewno, metal lub szkło.

Zegar ma kształt koła z wskazówkami, które pokazują godzinę i minuty. Zegary mogą być również wyposażone w sekundnik i datownik. Mogą być również w różnych stylach, takich jak tradycyjne, nowoczesne lub elektroniczne.

:wink: wie jak co wygląda ale to nie znaczy, że pokojarzy wygląd z zadanym pytaniem

Po angielsku za to wyszło tak …

Q: When do the hands of the clock cross?

A:
The hands of a clock cross each other twice in each hour, the first time they cross each other is when the minute hand is at 12 and the hour hand is at the corresponding hour number and the second time they cross each other is when the minute hand is at the hour number and the hour hand is at 12. For example, the hands cross at 12:00 when the minute hand is at 12 and the hour hand is at 12, and then again at 12:30 when the minute hand is at 12 and the hour hand is at 6.

Pytałem na różne sposoby i otrzymywałem różne odpowiedzi

Dla mnie to wygląda mniej więcej tak:

W sumie to myślę, że największy problem jest w tym. że od ChatGPT oczekuje się zbyt wiele, tj żeby wiedział wszystko i jednocześnie komunikował się w najlepszym możliwym wydaniu. Tymczasem to błędne założenie. W pewnych zastosowaniach radzi sobie nad wyraz dobrze i jest wręcz w stanie skutecznie wspomagać człowieka (co jest niezwykłe w porównaniu do poprzedniej generacji czatów) , w innych nie radzi sobie zupełnie.

Myślę, że wysokie oczekiwania wytworzyły zaostrzony apetyt (i dobrze) użytkowników, którzy korzystają z ChatGPT.

Brawa należą się również za odwagę dla zespołu OpenAI, który postanowił udostępnić chat bota ogólnego przeznaczenia, tj takiego który rozmawia o wszystkim a nie tylko np na ściele określony temat. Nie trudno sobie wyobrazić jaka jest różnica w złożoności/bazie/nauce miedzy chat botem ogólnym a takim co np odpowiada na pytania na jakiejś infolinii.



I jeszcze 100 innych rodzajów, stół jest definiowany przez zastosowanie. A tych jest bez liku.
" powierzchnia, na której można postawić jedzenie i wokół której się siada,
Aczkolwiek, i to nie wyczerpuje tematu. :wink:

to może jak będzie GPT 10 :wink:

Ale jak już zadasz pytanie o zastosowanie to masz opis

Q: jakie jest zastosowanie stołu?
A:
Stół jest meblem, który jest przeznaczony do jedzenia, pracy, rozrywki lub innych celów. Może być używany do spożywania posiłków, pracy przy komputerze, gry w karty lub innego rodzaju zajęcia. Jest również często używany jako miejsce do przechowywania przedmiotów, takich jak książki lub dokumenty.

Przełom będzie jak AI dostanie zdjęcie np stołu, który wogóle nie wygląda na stół i stwierdzi bez wątpienia że to stół.

Myślę, że szybciej. W końcu SI rozpoznaje np. zdjęcia kotów, mimo, że definicji kota nikt nie podawał.
Jeśli GTP potrafiłby interpretować zdjęcia, to z czasem by się wyszkolił.

To jest Twoja interpretacja tego, co w odpowiedzi na Twoje zapytanie zwrócił Chiński Pokój :wink:

https://twitter.com/marczukrobert/status/1618239354601877504

NVIDIA ma to już od dawna.

Tak, ale ma większe wymagania

Jest i news o ChatGPT :rofl: