Dekoder DVB-t - typy

Witam,

zanim moje województwo wejdzie w świat cyfrowej telewizji, będę musiał jeszcze poczekać. Ale chciałbym już się przygotować.

Jaki polecacie dekoder? Ma być możliwie najtańszy i dobry, ja osobiście korzystałem z WIWA hd-50, prosty i dobry dekoder. Ale cena 100zł. W domu nie chcą płacić więcej niż 80zł :stuck_out_tongue: Oczywiście żeby miał te rożne homologacje itp, żeby był legalny, bo kiedyś coś słyszałem, że jakieś lewe sprzedają.

Więc co możecie mi polecić w sklepach ogólnie dostępnych?

Osobiście polecam Wiwa HD-100 http://allegro.pl/tuner-cyfrowy-dvb-t-s … 78486.html

Cóż, cena 120,00 zł

Instalowałem już kilkanaście tych dekoderów i użytkownicy są z nich bardzo zadowoleni.

Ostrzegają przed okazjami na Allegro,bo można kupić jakąś podróbkę,w przypadku sprzętu jest taka zasada jak w przypadku komputerów,sprawdż zanim kupisz,te lewe to te nie spełniające wymagań technicznych do odbioru TV w Polsce,np. jest mpeg-4 H264 part 10 AVC,ale nie ma obsługi AC-3 i E-AC3,albo jest odbiór tylko kanałów SD

Polecam firmę Wiwa, najlepiej model HD-95. Ma wygodny pilot, obsługa jest intuicyjna i bezproblemowo, a odbiór stabilny. Interfejs troche wygodniejszy niż np. w Cablotech. Kiedyś trafiłem na dobry test tunerów STB, ale wystarczy wpisać w google, wyników jest dużo. Za 80zł może się uda go kupić gdzieś w markecie, albo czasem na allegro gdy ktoś sprzedaje jako tylko odpakowany, bo np. okazał się być zbędny (widziałem niedawno taką aukcję). Oczywiście modele od Wiwy spełniają wszystkie wymagania (HD, dźwięk E-AC3 itd).

Samo DVB-T niezła sprawa, kanałów jest więcej niż w analogu. Sam niedawno sprawiłem sobie tunerek ale na USB do kompa za 30zł

http://www.dobreprogramy.pl/UKE-informu … 38133.html

poczytaj sobie, w komentarzach możesz poczytać o Ferguson Ariva T65 i ten Ci polecam.

Zakładam się o milion złotych że już masz możliwość odbioru chociaż z dwóch MUX-ów :slight_smile:

Podaj dokładnie gdzie mieszkasz oraz jak masz ustawioną antenę - kierunek.

Odnośnie dekoderów to tak samo jak z kompami - co kilka m-cy są lepsze, kasa się liczy :wink:

Przestrzegam: nie kupuj dekodera Polsatu :!:

Temat:

jak-odtworzyc-filmy-komputerze-nagrane-pomoca-dekodera-t519908.html

Jestem zadowolonym użytkownikiem WIWA HD-100 NEW i chociaż idealna nie jest to mogę polecić.

Poczytaj sobie np. tu brak-tvp-dekoder-dvb-t518405.html o problemach z super tanimi dekoderami to może uda Ci się przekonać rodzinę do trochę większego wydatku.

:roll:

Ja mam od dłuższego czasu WIWA HD 85, u babci jest HD85 mini albo HD90 mini.

HD 85 się czasem zwiesza, tn nie reaguje na włączenie, trzeba wyjąć z prądu i włożyć.

Fergusona miałem dawno, jak tylko zainstiało DVB-T w Polsce, to się wieszało w byle jakim miejscu w losowych momentach. Ogólnie nawet głupie nagrywanie filmów czasem szwankowało - złom nie z tej ziemi.

Ogólnie nie ma dobrych DVBT, jakość tych co są jest co najwyżej naciągana średnia, żaden dobry producent się za to nie bierze, w końcu każdy współczesny TV już ma wbudowany dekoder.

@ra-v

WIWA to jeden z nielicznych producentów, który wydaje poprawki oprogramowania a zdarza się, że uwzględniają też sugestie użytkowników.

Oczywiście im starsze urządzenie tym gorzej z poprawkami. Bądźmy szczerzy: za takie pieniądze nie można oczekiwać jakości sprzętu i oprogramowania z najwyższej półki.

:roll:

Dziękuję za wszelkie informacje :slight_smile: Czyli jednak WIWA :slight_smile: no właśnie muszę przekonać żeby nieco złota dorzucili sobie i mieli lepszy sprzęt.

Jeszcze tylko zapytam, jeśli po podłączeniu dekodera będzie obraz śnieżył to pomoże coś wymiana płytki w antenie, czy lepiej np wyżej ją dać, bo obecnie rodzinka ma antenę na balkonie w domu jednorodzinnym, więc nisko.

DVBT nie śnieży a tnie.

Wszystko zależy od tego jaką masz antenę - czy z symetryzatorem czy z zasilaczem.

Gdy jest 100% siła, ale słaba jakość to stosuje się symetryzator, jeśli siła jest też za mała, to stosuje się zasilacz.

Z zasilaczem są. A czym różnią się kierunkowe od zwykłych?

Antena kierunkowa odbiera sygnał z wąskiego pasa, z kierunku wyznaczonego przez punkt zamontowania anteny a lokalizacją nadajnika. Anteny takie w porównaniu z antenami siatkowymi nie zbierają niepotrzebnych sygnałów.

Również dobre są dekodery Ferguson Ariva.

Kupiłem mamie na Allegro pół roku temu za 120 zł. Ferguson Ariva T65 i nie żałuję.

Tej wartości sprzęt lepiej chyba zakupić lokalnie w sklepie lub na Allegro ale w najbliższej okolicy by w przypadku reklamacji nie ponosić niepotrzebnych kosztów wysyłki, bo może się to okazać nieopłacalne. Ja np. kupiłem już dwie WIWY HD-100 NEW w Mix Electronics. Cena na półce oscylowała w okolicach 150,00 złotych ale po krótkich negocjacjach ze sprzedawcą kupiłem je po 120,00 zł. Dziś widziałem w tej cenie w Tesco jakieś manty w promocji ale jakość WIWY jednak jest lepsza. O Fergusonach też słyszałem dużo pochlebnych opinii.

:roll:

http://www.dipol.com.pl/antena_telewizyjna_uhf_dipol_44-21-69_tri_digit_A2670.htm

Kupiłem coś takiego, z symetryzatorem, nowymi kablami i nowymi końcówkami, Ustawiałem bez sprzętu. Do nadajnika mam 80 km. Jak coś mocno rozjechanego przejedzie ulicą (jakiś ROMET czy maluch, ok 10m od niej) to wtedy czasem się zatnie, a tak jest ok.

U babci zakładaliśmy na starej siatce z zasilaczem i też działa.

Używał ktoś z Was tunera Ariva T65 jako odtwarzacza multimedialnego? Wiecie może jak z USB chodzą na nim filmy, a zwłaszcza duże pliki pow. 1 GB z dźwiękiem 5.1 ?

Na tych dekoderach DVBT nagrane materiały są szyfrowane czy można je oglądać potem na na PC ??

Nagrane materiały są szyfrowane na dekoderach Polsatu.

Na dekoderach innych marek nie są szyfrowane i możesz je oglądać na komputerze.