Dialnet Masters kilka pytań

Witam

Mam kilka pytań dotyczących Konkursu dialnet masters http://www.dialnetmasters.pl/index.html

1 Czy drużyna musi być z jednej szkoły ??

2 Czy macie jakieś testy z poprzednich lat ??

3 Jaki jest zakres materiału na ten konkurs ?? Czego warto sie nauczyć ??

4 Czy ktoś z forum brał już tym udział ?? Jak daleko doszliście ??

Pozdrawiam

Byłem rok temu, doszedłem ze swoją drużyną do II etapu. Zakres wiedzy to głównie sieci, zasady działania internetu itp.Tego się możesz nauczyć, ale najważniejsze to żeby wiedzieć jak te informacje znaleźć :slight_smile:

  1. Mam testy z jakiejś próby generalnej, mam nadzieję, że mogę je udostępniać. LINK

  2. Zakres jest podany gdzieś na stronie. Ale tego i tak nie da się nauczyć :wink: Przekonasz się jak zobaczysz pytania :smiley:

  3. Doszliśmy do II etapu :frowning:

czego się nauczyć :arrow: Motywy przewodnie etapów olimpiady

ja biorę udział w tym roku pierwszy raz

maciek90 wielkie dzięki jesteś genialny =D> możesz już usunąć ten plik z serwa 8)

Może jeszcze komuś się przydadzą. Ja w tym roku startuję już tylko dla oceny, po prostu nie ma szans się dostać dalej jeśli nie masz jakiegoś geniusza w drużynie, a poza tym nie mam też teraz czasu się przygotowywać, bo niedługo matura. Odpowiedzi ciężko znaleźć, a 1 minuta na pytanie to naprawdę mało. Dobrze, że jest trochę fajnych nagród. Jak się podobają pytania? :smiley:

Czy podczas pisania tego konkursu można korzystać z Internetu ?

Umiejętność wyszukiwania informacji w internecie to podstawa tego konkursu. Na każdym etapie masz możliwość korzystania z internetu :wink:

Mam pytanie. Jak próbuję wejść na www.rozgrzewka.dialnetmasters.wroc.pl wyświetla mi się w IE7 błąd że taka strona nie istnieje czemu?? Jak mogę wejść na tą stronę??

Te testy są z zeszłego roku. Poza tym rozgrzewka dostępna jest tylko dla uczestników i to tylko w określonym przez organizatora czasie.

Dzięki. Ale mam jeszcze jedno pytanie te testy będziemy pisac w szkole na komputerach czy w domu??

W szkole na komputerach w ściśle określonym terminie, wyznaczonym przez organizatora. Jeden wpisuje odpowiedzi reszta szuka, konsultuje itp.

fajna sprawa, zabawa, i nagrody

szkoda ze kiedy ja bylem w podstawowce to dopieor w 7czy 8klasie podlaczyli nam net, wtedy nikt o takich rzeczach nie marzyl nawet,

wiedzialem ze tp ma obowiazek jak panstwowa spolka brac udzial w “prospolecznych” dzialaniach z musu, ale =D> dla tych co robia to z samego faktu, w koncu duzo ich to nie kosztuje

w kazdym razie powodzenia wszystkim :slight_smile:

Dodane 16.03.2009 (Pn) 14:11

i to mi sie podoba, zawsze bylem zwolennikiem zasady ze nie trzeba umiec wszystkiego na pamiec, tylko trzeba wiedziec gdzie szukac i umiec znalesc, tak to powinno dzialac na wszystkich szczelach edukacji u nas w kraju

a wikipedia jest b.obszerna :slight_smile:

rozumiem ze na kilku kompach jednoczescie :))

odpukac tylko, zeby wam sieci nie popadaly w godzinie zero, :stuck_out_tongue:

W razie czego UPS podtrzymają na chwile kompy xD ^^

My UPS-a niestety nie mamy. Ale mimo tego, że nie mieszkam w dużym mieście i linie energetyczne są napowietrzne, to awarie prądu nie zdarzają się często - kilka razy do roku, zwykle jeśli jest burza i coś wyskoczy na podstacji (do tego zwykle wtedy siada tylko jedna faza i to zawsze ta sama). A jeśli coś zrobią, zwykle wrzucają do skrzynki (pocztowej) kartkę.

powodzenia wszytskim na konkursie, bo niektórzy to już za starzy…

Dzięki. Ja piszę ten konkurs w poniedziałek o 9.00 ^^

Pisałem dziś próbny i muszę przyznać ze jedno z pytań po prostu mnie przerosło :wink: Mianowicie:

Jaki rodzaj modulacji sinusoidalnej fali nośnej sygnałem binarnym przedstawiono na rysunku?

(teraz rysunek tylko się nie śmiejcie nie mam czasu zrobić lepszego, ale mnie więcej widać o co chodzi :smiley: )

sinus.th.png

Dodam ze zrzutów ekranu nie dało się zrobić…

Również dzisiaj pisałem test próbny, 16/30 ;/. Po prostu większość pytań nas przerosła. Mam nadzieje że pytania były takie same dla gimnazjum i liceum, i że na 1 etapie będą o wiele latwiejsze. Ma ktoś może screeny tych dzisiejszych pytań? Byłbym bardzo wdzięczny :stuck_out_tongue:

Ja pisałem ten test próbny we wtorek. Był trudny, ale zrzuty ekranu można było robić na 100% (robiłem i może wstawię kiedy będę mieć informatykę). Był 1 problem - nie można było wejść na stronę z testem - poradziliśmy sobie sprawdzając IP za pomocą pingu i wpisując je w pasku przeglądarki.