DirectX 11 i zgodność wstecz

Hej,

Win7 zawiera DirectX w wersji 11, rozumiem, że jest ona w stanie prawidłowo obsłużyć wszystko co dotyczy wersji 10, którą przykładowo wspiera posiadany przeze mnie sprzęt, bez potrzeby instalowania czegokolwiek z pakietu 10. Pytanie tylko czy jest też w stanie prawidłowo obsłużyć gry, które zatrzymały się na wersji 9? Czy 11 jest na tyle kompatybilna wstecz, czy może trzeba doinstalować jakiś pakiet z 9? Może to trochę głupie pytanie ale nie jestem w stanie ogarnąć żenującej wydajności mojego zaktualizowanego sprzętu, który działa wolniej niż poprzednik z roku 2005.

Tak, dx11 jest zgodny wstecz. Niektóre gry wymagają bibliotek których brakuje w systemie i dlatego trzeba pobrać i zainstalować ten pakiet by wszystkie gry uruchamiały się bezproblemowo:

http://www.dobreprogramy.pl/DirectX,Pro … 12667.html

Możesz doinstalować aczkolwiek ściągaj pakiety pełne (nie instalator webowy bo on ci nie pozwoli na instalację dx 9 na dx 11 :wink: )

Może zdradź nam jaki masz sprzęt to coś pomyślimy. To wina DirectX’a NA PEWNO NIE jest.

Dzięki za odpowiedzi. Moje pytanie wzięło się stąd:

koszmarne-zamulanie-grafiki-t433311.html

Tam też nieco więcej o sprzęcie. Do głowy przyszedł mi pomysł z brakiem zgodności wersji DirectX dlatego rozpocząłem nowy wątek.