Dlaczego defragmentacja zabiera miejsce na dysku ?

ale w jakim sensie szkodzi ten program ?

Po defragmentacji usuń punkty przywracania i zobaczysz, że program nic nie zabiera…

Co to za opinia, że program “Często szkodzi niż pomaga”? Gadka-szmatka.

Opinia do programu Deflaggler, cytuje:

"Naprawdę dobry i skuteczny program do defragmentacji dysku. Z prędkością nie do końca zadowala, ale przy tym jest dokładny. Jest też darmowy i prosty w obsłudze wraz z polską wersją językową. Dla tych, którzy mają zwykle mało czasu lub są niecierpliwi, jest także możliwość szybkiej defragmentacji. Chociaż może być trochę niedokładna, i troszeczkę niebezpieczna, raczej odradzam tej opcji. Zawiera ciekawe informacje o stanie dysku, o zdrowiu dysku oraz o temperaturze. Podsumowując, plusy przeważają i dlatego polecam pobrać ten program."

defragger jest naprawdę dobry ja właśnie używam i jestem zadowolony i są dobre opinie i pozwól że zapytam jak usunąć
te punkty przywracania ?

jak usunąć ten punkt przywracania skończyłem defragmentacje

czy mi ktoś wreszcie powie jak odzyskać miejsce na dysku ?

chyba ide na inne forum

A widziałeś mapę dysku przed i po defragmentacji? Pliki są jeszcze bardziej podzielone i porozrzucane po drugim końcu dysku co spowalnia jego wydajność.

Druga sprawa to to że program działa okropnie wolno a nawet nie ma opcji kilku przebiegów na raz. To co systemowe narzędzie czy zaawansowane programy wykonają w kilka godzin temu programowi spokojnie zajmie dzień i praktycznie uniemożliwi korzystanie z komputera przez ten czas.

@anon94454151 http://lmgtfy.com/?q=Jak+usunąć+punkt+przywracania+systemu

1 polubienie

Dziwne mi jakoś nie spowolniło mi systemu ani nie uszkodziło pewnie miałeś zepsutego kompa lub coś innego mi jakoś przyśpieszyło wydajność
różnica jest spora jak defraggler sprawiał by rzeczywiście problemy to by nie wstawiali na ten serwis więc o czym ty mówisz ja już swój problem ze znikającą sie pamięcią naprawiłem mi program działa szybko już gdzieś około o 13 skończyłem defragmentacje jak sie ma zawalony dysk dużą ilością plików to co sie dziwić jak sie robi defragmentacje to
sie nie używa komputera i powiem że nie robiłem szybkiej defragmentacji

Punkty przywracania

Jeżeli nie korzystasz z mechanizmu Przywracanie systemu, możesz odzyskać nieco miejsca usuwając wygenerowane dotychczas punkty przywracania, a następnie wyłączając tę funkcję w celu zablokowania tworzenia kolejnych punktów (są one tworzone np. w trakcie instalowania nowej aplikacji). Oto co należy zrobić:

  • W Eksploratorze Windows kliknij prawym klawiszem ikonę _Komputer _(w Windows 7)lub Ten komputer (Windows 8 i nowsze) i z rozwiniętego w ten sposób menu kontekstowego wybierz Właściwości.

    mój komputer

  • W wyświetlonym oknie kliknij widoczne po lewej stronie (zaznaczone na powyższej ilustracji) polecenie Ochrona systemu.

    image

  • W oknie dialogowym Właściwości systemu na karcie Ochrona systemu z listy dysków wybierz dysk systemowy (oznaczony literką C:), a następnie kliknij przycisk Konfiguruj.

    image

  • W kolejnym oknie, które się pojawi kliknij opcję Usuń i zatwierdź polecenie klikając OK.

fajnie że dopiero teraz gdy akurat usunąłem punkt przywracania dostałem ten poradnik XD

Nie chciało mi się wyrzucać tego w null.

aha ok

1 polubienie

Ale jak napisano NIC wspólnego NIE ma to z defragmentacją…

ale o co chodzi

O Twoje dwa tematy…

kk xD

Może czas się zapoznać z mini dyskusją tutaj :

http://forum.gazeta.pl/forum/w,34,106506061,106506061,Defraggler_i_powiekszajace_sie_Gigabajty.html

SoNarX:

Używaj programu Deflaggler wtedy gdy fragmentacja przekracza 5-6%.
Po skończonej operacji usuń punkty przywracana jak wyżej opisał kolega Krystian3w.

I tak trzymaj…
Pzdr,

PS. Deflaggler to jeden z najlepszych programów, zresztą oceń sam:

https://www.dobreprogramy.pl/Defragmentatory-plikow,Programy,Windows,215.html

Skoro nawet nie wiesz jak usunąć punkt przywracania a tym bardziej nie potrafisz samodzielnie znaleźć informacji jak to zrobić to czemu wchodzisz w dyskusje o działaniu programu? Pewnie nawet nie wiesz co napisałem poza tym że jest to negatywna ocena i już zaczynasz hejt.

Jeszcze wiele musisz się nauczyć.

1 polubienie

jaki typ z ciebie lol ja już dawno znalazłem rozwiązanie a wy mi dopiero teraz wysyłacie rozwiązanie i jaki niby hejt ci koleś pisałem hejt jest wtedy gdy cie obrażam więc ty sie musisz wiele nauczyć co to jest hejt co to jest obrażanie bo z tego co widzę z twojej wypowiedzi to nie wiesz jak nie testowałeś programu i miałeś problemy z kompem to sie nie wypowiadaj
i jak ci coś nie pasuje usuń konto najlepiej i nie odpisuj defraggler jest najlepszy pokazałeś właśnie że jesteś typowym moherem co nawet nie przeczyta tej całej dyskusji POWTÓRZĘ RAZ JESZCZE ZNALAZŁEM ROZWIĄZANIE Z PUNKTEM PRZYWRACANIA JUŻ DAWNO JAK JESZCZE MILCZAŁEŚ !! jak nie umiesz nikomu pomóc to sie nie odzywaj bo przez takich jak ty są same problemy