Dlaczego dużo osób nadal używa GG?

Dlaczego dużo osób nadal używa GG? Jak myślicie?

Moi znajomi, Ci bliżsi przesiadli się głównie na Yahoo! Messenger, ja też.

Dlaczego tak czy siak dużo osób korzysta z GG pomimo licznych wad?

Główne wady GG to wg. mnie: powolne działanie, masa reklam, brzydki wygląd, małe możliwości, brak kontaktu z osobami z innych krajów.

Co Wy o tym sądzicie?

Dużo osób korzysta z GG bo nie zna innych sieci

Przyzwyczajenie to najczęstszy powód , drugi powód to ilość użytkowników.

Korzystają bo nie znają innych, z przyzwyczajenia lub - bo inni korzystają więc i ja muszę mieć… - proste. Niestety taką mentalność jest ciężko przełamać.

Dużo osób korzysta z gg, bo na raz się wszyscy nie przesiądą, a jaki jest sens przenoszenia się samemu? Sam do siebie pisać będę? GG się u nas przyjęło pierwsze i niełatwo to zmienić. Zawsze można zmienić sobie klienta na szybko działającego, bez reklam, z ładnym wyglądem i z możliwością podpięcia innych protokołów. Rezygnacja z gg u mnie odpada, bo nie tyle ważny jest sam program/protokół co to, żebym mógł się dogadać ze wszystkimi z którymi będę chciał. Można najwyżej sobie coś dodatkowo doinstalować.

Powód jest prosty z przyzwyczajenia

Istnieją alternatywy, jak np. AQQ.

W temacie nie chodzi o altenatywe aplikacji GG tylko ogólnie korzystania z sieci GG :wink:

Nie wiem gdzie widzisz powolne działanie, masę reklam, brzydki wygląd (raczej prosty), małe możliwości oraz brak kontaktu z osobami z innych krajów? - KLIK i KLIK (linki ważne min. do 02-03-2011)

I niech ktoś mi nie pisze że tam nie widzie GG :slight_smile: - chodzi szybko, nie ma reklam, ma prosty wygląd, ma dużo możliwości (1 z nich na screenie) no i czemu nie ma możliwości kontaktu z osobami z innych krajów?

A co do Wad ma takie jak każdy - nie można upiec chleba itp. :wink:

A może tobie chodzi o program GG anie protokół GG :wink: tylko którą wersję :wink: Jak widać do posta trzeba się przygotować najpierw, chociażby odrobinę.

Jest to najbardziej znana polska sieć,GG było pierwsze,co do klienta można zmienić go na Pidgina,obsługuje protokół GG,a z sieci pobrać emoticony jeśli zależy wam na poprawnym wyświetlaniu uśmieszków

Do samego protokołu nic nie mam… działa na tyle, że po do podstawowych zastosowań wystarczy spokojnie… więc raczej ludzie nie będą zmieniać gg na co innego ze względu na protokół.

To ja też wstawię moją Mirandę :slight_smile:

mirandaq.th.png

Jeżeli chodzi o wagę to zajmuje 3 MB ram… jak dużo zakładek to do 3,5-4 dobije ^.-

Działa szybko, nie ma reklam… odpowiadający mi na miniminimalistyczny wygląd :stuck_out_tongue: Może mieć dużo możliwości i dużo protokołów…ale mi to jest zbędne, więc nie jest zainstalowane.

ja korzystam z mytribe bez reklam obsługuje facebooka gg i AQQ

Korzystam z GG8 i mam wyłączone reklamy za pomocą “ggbkiller2v2_97” i mi się podoba, wszystkich znajomych mam na gg więc jaki jest sens zmieniać sieć czy komunikator?

A druga sprawa to to że GG jest u nas od “zawsze” i nie zamierzam zmieniać komunikatora na AQQ dlatego żeby się popisywać na forum, że ja mam AQQ (nie przybędzie mi od tego 5cm).

Ludzie jak się patrzy jak wy się ulegacie wpływą nk, facebooka to aż się rzygać chce.

Dostępem do internetu powinien być na hasło po 21 roku życia i po zdaniu testów psychologicznych.

Każdy korzysta z tego co chce i tyle.

Równie dobrze można by postawić pytanie:

“Dlaczego wiele osób korzysta ze Skype??”

Sam korzystałem do tej pory z Tlena, ale byłem zmuszony wrócić do GG ze względu na brak obsługi wysokich nr gg w wersji stabilnej, zaś w wersji testowej co rusz problemy ze stabilnym działaniem programu. Panowie z Tlena zaspali w gruszki w popiele, gdyż obiecują stabilną nową wersję Tlena już od ponad roku i jak jej nie było, tak do tej pory nie ma.

I w ten sposób napędzają koniunkturę innym (w tym GG).

Wynika to z niewiedzy. Czasami w moich kontaktach na aqq pojawiają się opisy, który zostają przez tygodnie “Mam nowe gadu-gadu” :slight_smile: I przyzwyczajenie…jak do allplayera, winampa, choć wszystko ma MPC i foobar. Są alternatywy, ale jakoś mniej nagłośniane przez samych użytkowników. GG = reklamy, kombajn, “mułowatość”. Ma swoje zalety - działa.

Bardzo na wyrost powiedziane …

Wielu ludzi jeśli pierwszy raz styka się z komunikatorem,to z GG,to samo jest przecież z Internet Explorerem,jest on od razu w systemie

nie porównuj przyzwyczajenia do GG z przyzwyczajeniem do IE.

używam GG8 ponieważ udało mi się w nim wyłączyć reklamy, mam 2GB RAM więc mi nie przeszkadza ile to on zajmuje ;]

A IE to produkt Microsoftu, którego nie zamierzam używać z powodu jego “właściciela” i bezpieczeństwa ;]

z przyzwyczajenia, wiedza czy jej brak, lamerstwo, moda, wpływ dziury ozonowej i inne anomalia klimatyczne nie mają na to większego wpływu, ja też z niego korzystam, ale w wersji 6.6 bo nie potrzebuję zbędnych popierdółek a komunikatora używam zgodnie z nazwą do komunikowania się…

witek a możesz np exportować kontakty na serwer ? … bo ja z kadu nie moge a na windowsie zainstalowalem gg 10 i tam sie same exportuja …:confused: