Dlaczego moderatorzy kasują bez powodu posty?

W dziale na luzie- dowcipy zapodałem swój kawał, który nie uważam był sprzeczny z jakimiś kanonami a mimo to tego posta tam nie ma. Nie dostałem nawet wiadomości na pw, z uzasadnieniem dlaczego mi go usunęli. Może, któryś będzie łaskaw to wyjaśnić. Przypomnę tylko: dowcip z kandydatem na wikarego. Może się coś rozjaśni.

Może dlatego, że ogólnie forum jest o programach, komputerach itp. a nie o kawałach. :mrgreen:

XXXXXXXXXXX


Proszę lepiej poczytać regulamin

Asterisk

@GMajka 12: nie zgadzam się z Tobą. Ja np. zawsze pisałem na temat programów i pomimo tego wiele moich postów zostało usuniętych lub znajdują się w śmietniku. Możesz to łatwo sprawdzić. @jacu08 szybko to zauważył i ma rację. Ja również zadaję to samo pytanie. Dawniej tego nie było a więc dlaczego są usuwane posty nawet na temat i dobrze napisane z niesłusznym uzasadnieniem np. że do programów nie podajemy skrutów / kilka moich postów zostało z takim uzasadnieniem usunietęch /. Co jest grane ?

Podpinam się pod to. Dlaczego niektóre tematy lądują w koszu? Np. gdy urzytkownik jest nowy od razu dostaje w jakimś sensie ostrzeżenie, że zapisując się tutaj czytał regulamin itd. Ale są to nowi użytkownicy i myślę, że powinno się ich NA POCZĄTEK trakotować z przymrużeniem oka. Tak samo dla pisowni postów. Ktośnie lubi pisac z polskimi znakmi, np. ja ale jestem do tego przymuszony przez RESTRYKCYJNE forum. Do tego u niektórych dochodzą błedy w pisowni. Czy nie rozumiecie, że nie każdy jest doskonały a w śród nas zapewnie są dyslektyci, którzy mogą poczuć się w pewien sposób urażeni wypowiedziami w stylu “wrzuć tekst do worda i popraw błędy ortograficzne”

Stały_bywalec. Ten twój post to w swojej obronie - patrz jak napisałeś słowo “urzytkownik”. Dysleksja to nie choroba tylko zwykłe lenistwo. Są odpowiednie kursy dla leni.

Do mnie raz pszyszedł e-mail od moderatora.Misało tam,że mam błędy w swoim poście.A błędy były ą,ę,ó nie pisałem tak tylko a,e,u.I żebym poprawił błędy.Moderatorzy powinni trochę wrzucić luz i nie traktować nowych ja dawnych.

Pozdrawiam K Jocz-Borowksi

Stały_bywalec , nie przesadzaj z polskimi znakami. Niektóre posty mają ich tyle, ża aż cieżko je rozczytać i domyśleć się o co chodzi.

#Fafik#

Nie bądź tego taki pewien.

Stały_bywalec

Nie uważasz, że to się źle czyta. Jesteś na polskim forum i wypadałoby pisać po Polsku. Nie dawanie kropek, pisanie w ogóle bez spacji, nie dawanie dużych liter przy nowym zdaniu… mnie się na to bardzo źle patrzy i czyta.

djarta ,

A co, ktoś ma tu mniej praw? Ktoś jest dyskryminowany? To, że nowy to odrazu może sobie pozwolić na niechlujne pisanie?

Tak czy inaczej, u mnie były polskie znaki, interpunkcja. Zachowałem prostą i jasną kompozycję tak aby kawał mógł zrozumieć każdy.Mimo wszystko szkoda bo mój mały wkład w temat ,Dowcipy’’ poszedł na marne.

@ Fafik “Dysleksja to nie choroba tylko zwykłe lenistwo. Są odpowiednie kursy dla leni” za przeproszeniem g**** a raczej mało wiesz! !!

ja uważam że bardzo dobrze że modzi przypominają o pisowni, może bez przesady żeby od razu kasować temat ale nigdy od razu nie leci on do kosza, pierw jest ostrzeżenie, jest to wielkie forum na skale polską i musi trzymać jakiś poziom, jak chcecie pisać byle co i byle jak to znajdźcie se jakieś osiedlowe forum i se piszcie, co do dysleksji to dla mnie żadna wymówka, nie można całe życie zwalać na to problemów z pisownią, poza tym mi np firefox sam podkreśla błędy które robie jak szybko pisze, więc to tak naprawdę żaden problem

co do tematu, nie widziałem tego kawału ale sądząc że jest on o wikarym myślę że jest on jednak sprzeczny z jakimiś kanonami, wiele osób jest wrażliwych na temat religii i mógł im sie nie spodobać

podsumowując nie ma co wchodzić w takie dyskusje bo mod ma zawsze racje, i jak sie nie chcecie dostosować do zasad to droga wolna… pozdro

Łaskawie wyjaśniam, że osobiście skasowałem ten"dowcip".

Nie podzielam Twojego zdania, co do jego zgodności z jakimiś

kanonami, gdyż uważam, że w ten sposób naruszyłeś regulamin

w punktach 1.1.a +1.1.b+ 1.1.d .

O elementarnej przyzwoitości nawet nie wspomnę

Tym samym nie nadawał się nawet do Śmietnika.

O kasacji posta nie mam obowiązku informować.

Forum dp liczy obecnie ponad 60 tys. userow - userow zadowolonych, bowiem gdyby byli niezadowoleni - nie było by ich tylu na forum.

Większość userów rejestruje się tutaj z polecenia kolegów, znajomych.

Sam tez trafiłem na stronę vortalu dp tą drogą, a stamtąd - na forum, choć forum czytałem wcześniej kilka lat, nim zdecydowałem się zarejestrować.

Forum dp. jest miejscem spotkań świetnych znawców tematyki IT oraz wszystkich, którzy szukając pomocy w rozwiązywaniu swoich problemów z kompem, uczą sie sami, by w przyszłości dzielić się również nabytą w ten sposób wiedzą. Userzy Ci nie mają problemów z moderacją - są świadomi miejsca, w którym spędzają czas poświęcony serfowaniu w sieci.

Piszę o tym dlatego, by zaakcentować, że gdyby prym temu forum nadawali lamentujący z powodu usunięcia posta, tematu, uwag moderacyjnych w temacie, wreszcie z powodu warnów - które to działania moderacyjne wynikają zawsze, powtarzam - ZAWSZE, trywialnie mówiąc - z olewania zasad funkcjonwania na forum - NIGDY bym tego forum nie polecał - a polecam wszystkim znajomym. Nigdy też bym się na takim forum nie zarejestrował (być może ku ldze co niektórych narzekających). Właśnie ceniłem i cenię to forum za dbanie o merytoryczny kształt związany z profilem, kosztem korygowania postaw infantylnych, które w tym temacie też się ujawniły - z pominięciem oczywiście zapisu Regulaminu

Regulamin dla utyskujących, to w ogóle jakiś straszny, niezrozumiały bełkot, zabierający tylko niepotrzebnie czas spędzony na forum.

Potem zdziwienie, zakładanie tematów, złorzeczenie - jaki to moderator jest nieludzki. sztywny bo to, bo tamto…

Tutaj pytanie:

Czy lamentujący nad faktem wywalenia do Kosza “światłych” przemyśleń w danym temacie,

nad uwagami (według nich zupełnie zbędnymi) proszę dostosować pisownię do zasad języka polskiego ,

nad warnami, które w efekcie jawnego już ignorowania zasad funkcjonowania na forum - przyozdabiają ich posty kolorowymi kartkami,

czy naprawdę nie widzą tutaj odniesienia do własnej, nagannej postawy ?

Zachowanie takie, postawy takie można by określić…ale daruję już tutaj określeń -

zostawię to “znawcom” psyche - jeden już nam się w tym temacie objawił - on już wie, jakie moderujący mają IQ, biegły w liczeniu szarych komórek :?.. tu w podsumowaniu zostalem uprzedzony :slight_smile:

@Sniko: ,se" to jest dowód na to że jesteś prawdziwym dyslektykiem. To nie jest wymówka tylko naprawdę choroba. Każdy popełnia błędy i ja również i z tego nie można się wyśmiewać ponieważ j. polski jest b.trudny. Najważniejsze aby tych błędów było jak najmniej a jeżeli jest jeden lub kilka to zawsze można to zmienić a nie wyrzucać temat. Często są to b. przydatne tematy z których przez wiele lat może skorzystać b. dużo osób. Mało tego to jeszcze pomimo wielu starań nieraz nie można napisać prawidłowo postu. Np. ja mam radiówkę 512/256 kb/s i często dzieją się ,cyrki" i muszę się mocno napocić ale tego nikt nie zrozumie kto nie miał radiówki. Poprzednio miałem ,neo" i było inaczej. Ostatnio otrzymałem informację od Moda że kilka moich tematów wylądowało do kosza ponieważ podawałem linki do programów ?

  1. Nie rozumiem w czym problem ponieważ prawie wszyscy tak piszą i zgodnie z regulaminem ?

  2. Niech przyjedzie do mnie / podam swój adres / i niech pokaże że można inaczej. :frowning:

  3. Niedługo ten temat wyląduje napewno w koszu ponieważ są osoby które mają niskie IQ a duże możliwości i władzę na tym forum… :x

/ mniej mataczenia /.

_________________________________________________

Nie rozumiesz w czym problem… - rozumiem, że możesz nie rozumieć. :slight_smile:

Jednak waż swoje “przemyślenia”, bowiem ja mogę starać być wyrozumiały w ich ocenie, ale Regulamin - NIE

Agaton.

Jak ktoś zamiast uczyć się polskiej ortografii siedzi przed komputerem, to niech chociaż używa w Firefox sprawdzania pisowni.

za moich czasów takie choroby leczyło się szybko i skutecznie, jak nie w szkole to w domowym zaciszu z książką w rękach.

Bardzo odważne, ubliżaniem niczego się nie osiągnie, tylko wystawiasz się na pośmiewisko.

XMan , zapewniam cię że moduł sprawdzania pisowani w Firefoxie działa tak samo szybko na NEO jak i na łączu radiowym.

Zapewniam cie również że 80% zaświadczeń o dysleksji jest wymuszone na poradniach (bądź w inny sposób załatwione) przez zapobiegliwych rodziców dla swoich leniwych dzieci. Potwierdzeniem tego są słowa mojego poprzednika:

Ubliżanie komuś świadczy wprost wręcz przeciwnie.

Myślałem, że już nic mnie nie zaskoczy, a jednak :?

Czytam to zdanie po raz “nasty” i dalej nie rozumiem - jak to “nie lubi” ? :expressionless:

Jaki to problem wcisnąć Alt + litera ? Tak wiele czasu to zajmuje ?

Czego Was uczą w szkołach ? Bo mnie zawsze uczyli, że język ojczysty, to jest to, co dany naród ma najcenniejszego. I znajomość tego języka nie podlega argumentom “lubię - nie lubię”.

Jesteś dyslektykiem, dysortografem czy też cierpisz na inną przypadłość ? To staraj się z tym walczyć. Bo to, co może cię (chociaż nie powinno) usprawiedliwiać w szkole, nie przejdzie w dorosłym życiu. A życie nie zna litości, tylko da ci takiego kopa w …, że się nie pozbierasz.

A może nie jesteś Polakiem ? To też nie jest argument. Błędy popełniane przez obcokrajowców wywołują u mnie uśmiech - uśmiech zrozumienia, bo wiem, że mnie człowiek szanuje i się stara. A że nie zawsze mu wyjdzie - trudno. Ale argument “nie lubię”, “nie chce mi się” wywołuje u mnie mało sympatyczne (delikatnie mówiąc) odczucia.

Notabene cały Twój post powinien wylądować w niebycie, ewentualnie być wydrukowany i pokazywany na lekcjach języka polskiego jako argument “jak nie należy pisać po polsku”. Bo złamałeś w nim chyba wszystkie reguły języka polskiego - ortograficzne, interpunkcyjne, składniowe

Jak to sobie wyobrażasz ? Że moderator będzie poprawiał błędy w czyimś poście ?

Czy też miałeś na myśli, że moderator powinien najpierw upomnieć ?

Codziennie na forum są dziesiątki tematów, w których autorzy proszeni są o poprawienie błędów. W 99,9 % procentach upomnieni mają to gdzieś. A może moderator powinien do autora postu wysłać PW z prośbą o poprawienie ? Musieliby zatrudnić sekretarki do tego, bo sami by nie wyrobili.

Przeginasz w tym momencie i to mocno. Obrażasz ludzi, których nawet na oczy nie widziałeś, o jakiejkolwiek wiedzy na ich temat nie wspominając.

Przed chwilą napisałem obszerny post i dlaczego go nie widzę ?

@Lizuski : piszcie, lizajcie a mi już zabrakło sił.

Trzeba wszystko przeżyć ! :frowning:

  • a może mi ktoś podpowie dlaczego na nowym forum działa mi tylko kilka emotów ?