Dlaczego mój komputer jest wolniejszy niż powinien?

Witam zakupiłem komputer jakieś 6 miesięcy temu. Na początku komputer dobry gry płynnie chodzą np w minecrafcie miałem średnio ponad 200fps a teraz mam ledwo 50 tak samo w innych grasz np nfs hp 2010 to była chyba moja pierwsza zainstalowana gra na kompie normalnie bez lagów a teraz jade i co chwile zacina w crysis 2 też ledwo 20 fps a widziałem że inni na słabszym sprzęcie mieli więcej fps.już nie wiem co robić aha w biosie jak podkręce procesor z 3,60 nawet do 3,90 ghz nic nie da tak samo w karcie. Mój komputer:

Procesor : AMD FX -4100 Quad-Core Processor 3.60 ghz

Karta graficzna : Asus EAH6770

Windows 64-bit

4,00gb ram (nie wiem czemu ale pisze że dostępne tylko 3,25 mimo że mam 64bit)

Proszę o pomoc

Zasilacz? płyta główna? Skanowałeś system? jakim antywirusem?

Płyta głowna MSI 760GM-P23 a zasilacz chyba 500w skanowałem AVG anit-virus free edition 2012 oczyszczałem też ccleaner i defragmentowałem smart defrag

problem leży w zbyt małej ilości pamięci “widzianej” przez system

Czyli jak zwiększyć tą “widzialną” pamięć?

jetmax2424 ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

64bit-4gb-ram-lecz-3gb-dostepne-t424018.html

przez zainstalowanie sp1 dla win 7

samo zainstalowanie sp1 może nie rozwiązać problemu

wtedy należy włączyć przełączniki biosu “remap” "lub/i “ahci” oraz być może odsługę instrukcji 64 bit przez procesor

na płytach różnych producentów te nazwy mogą być inne

generalnie, w dużym uproszczeniu chodzi o to,że aby system operacyjny miał więcej “miejsca”

czasem sama płyta wykrywa 4gb ramu lecz rezerwuje sobie 1 Gb, wtedy nie ma siły system zobaczy tylko 3 gb

należy sprawdzić instrukcję płyty

remap/ahci działa tylko z dyskami sata