Dlaczego nie lubicie Microsoftu?

Sprzedawanie danych osobowych przez Google to sianie FUDu. Google danych nie sprzedaje.

Skąd ta pewność, podaj źródło takich informacji, wiarygodne. Zresztą, nikt nie mówi o handlu danymi ale o zbieractwo.

Raczej wypadałoby udowodnić, że ktoś coś robi, a nie że tego nie robi :* Bo w ten sposób każdego o wszystko można posądzić.

Nie lubie z wielu powodów.

Ostatnio zdenerwowali mnie tym jak przeczytałem że zarabia 70% z sprzedaży telefonów z andoridem, przez te jego dziwne umowy !

http://www.komputerswiat.pl/nowosci/int … a-co!.aspx

sla17 ,

A teraz cytat z google.pl

Bez wyrażenia zgody nie ma problemu :slight_smile:

A co innego mieli tam napisać? Że jeśli ktoś będzie bardzo chciał, bez problemu dostanie wszystkie twoje maile? Nie twierdzę, że na pewno sprzedają dane użytkowników, ale nie można tego wykluczyć.

Inni tworzą dokumenty, które z jakichś przyczyn muszą być bez najmniejszych błędów odczytywane przez programy MS Office. W ten sposób są zmuszani do korzystania z tego pakietu. Pośrednio przez Microsoft. Mnie do korzystania z MS Office nikt nie zmusza, podobnie nikt mnie nie zmusza do korzystania z Windowsa - i z niego nie korzystam. Korzystam z Debiana i mam zamiar zainstalować na nim MS Office, pomimo że jest to dość ciężkie, z własnego wyboru - ponieważ pakiet ten jest lepszy niż LibreOffice.

Ale już jak najbardziej mogę powiedzieć, że jestem zmuszany do korzystania z wyszukiwarki Google’a lub ewentualnie zależnej od Microsoftu. Z braku alternatywy.

Po to ktoś kupuje tablet z Windowsem 8 żeby go używać. W ogóle nie rozumiem tematu. Przecież ktoś kupuje taki produkt o takich parametrach z taką licencją oraz takimi parametrami albo go nie kupuje i tyle. A co do tego ma złość do MS.

Windowsa poprawiają wg mnie ran na lepsze raz na gorsze ale ponad 50% wydanych wersji chodzi dobrze. MS ma szacun za Xboxa - to co zrobili z rozgrywką online na konsolach to jest rewelacja. Dość ciekawie zapowiada się Windows Phone.

Niestety ten monopol przeraża, choć wg mnie jest odrobinę mniejszy. Z innej strony - lepiej dla amatora aby kupił Windowsa, więcej ludzi go ma, jest więcej poradników, więcej kolegów/koleżanek go używa więc każdy ma “to samo”. A jeszcze z innej strony - po co komuś w urzędzie czy innej instytucji Windows na kompie skoro korzysta tylko z programu pocztowego i przeglądarki? Chyba po części to wina “informatyków”.

Najpopularniejszy to nie znaczy że jest monopolistą.

Do nawigacji średnio się nadają. Choćby Zumi ma lepsze.

Skoro nie ma konkurencji tzn. że się jest innowacyjnym albo ma takie rozwiązanie którego nikt nie jest wstanie przebić.

No bo producent napisał że to urządzenie chodzić będzie na tym systemie i koniec. A że czasem ruszy na innych to chyba dobrze. A zwykły użytkownik ma na widoku uginające się półki urządzeń przenośnych i z iOS, i z Andkiem, i z Symbianem i z Badą i z WP itd.

Wolność słowa, każdy mówi co myśli, a że czasem myśli jak myśli to wychodzi co wychodzi.

I co z tego? Przecież każda firma istnieje po to aby zarabiać. Złóż CV u nich może cię przyjmą, będziesz zarabiał więcej m.in. dzięki większym dochodom z Androida.

Ale nie rozumiem dlaczego microsoft miałby zarabiać pieniądze z androida, pomimo że w żaden sposób nie przyczynił się do jego rozwoju.

Niech sobie zarabia ze swojego winshit mobile/phone.

ta, w internecie ludzie prowadzą niemal świętą wojnę, a Gates z Pagem pewnie na ryby jeżdżą…

Bo mają patenty? Gdybyś ty posiadał patenty to powiedziałbyś “łamcie do woli, bo chcę rozwoju” czy byś chciał na tym zarobić, hę?

Istnieją granice rozsądku.

Czy facet, który opatentował koło w Australii, ma zakazać sprzedaży wszystkich pojazdów kołowych?

Mógłby, może nie od razu zakazać ale jak Microsoft pobierać część opłaty. Jakbyś ty miał wór patentów i byś nie czerpał z tego korzyści to twoja sprawa.

sla17 , w IT sprawa nie jest taka prosta.

Różne rzeczy da się osiągnąć różnymi sposobami, więc patentowanie czegoś jest zwyczajnie nie fair. Co innego, jak ktoś od kogoś zwyczajnie zerżnie.

Może w ogóle wyjaśnijmy, co to monopol.

Jak widać :

Nie spełniony warunek, dostawców jest więcej, nie kontroluje ceny (oprócz swojego produktu).

Apple blokowało Samsunga, Microsoft ma patenty ale firmy wchodzą i działają na rynku.

Posiada produkty podobne, które są lepsze, gorsze - ale są

Na pewno bym w taki chamski sposób nie zarabiał.

Ja ciekawy jestem co robi przyszłe centrum oprogramowania w windows 8 i windows phone, czy to nie są rozwiązania z innych systemów ? Oczywiście że są, ale nikt z tego nie robi problemu, microsoft robi wszystkch w wiadomo co… - sam pomysły czerpie od innych, a jak tylko ktoś zaczerpnie pomysłu od nich to od razu forse by chciał.

Ja tam do Microsoftu nic nie mam :slight_smile:

“Chamski sposób”… co to oznacza? Wykupili patenty to je posiadają i korzystają, jakoś zarabiać trzeba - Microsoft daje za pieniądze, Google daje bez konieczności płacenia pieniędzmi, ale czepie np. z reklam oraz ze zbieractwa danych - ktoś podał, że trzeba się zgodzić - ale np. Google Cars zbierały informacje o sieciach bezprzewodowych i na to zgody nie wyrażałem, co z tego że każdy może podejrzeć - ale nie znaczy od razu, że chcę żeby poszło to w świat i było tak łatwo dostępne…

Co mnie interesuje, co jest w innych systemach? Nie używam “innych systemów”, używam Windowsa i cieszy mnie, gdy producent coś wrzuci do niego, bo to ja mam realne korzyści mogąc używać nowych funkcji a to czy było to wcześniej w Linuxie, Macu czy jeszcze czymś innym to szczerze mówiąc - mało mnie obchodzi. Opatentował to ktoś? Jeśli tak, to czy czerpie z tego korzyści? Tego akurat nie wiem, ale gdyby rozdawał wszystko za darmo kulałby tak samo jak Linux, który no powiedzmy sobie szczerze - ma problemy.

Ja ci tu podałem przykład, że microsoft bierze sobie pomysły innych, ot tak. A jak ktoś weźmie sobie pomysł od niego, to już chce pieniądze i tyle w tym temacie.

A co do linuxa to on ma taką idee, dzięki temu że jest otwarty i dostępny jego kod dla każdego, to jest stabilny, szybki i bezpieczny bo każdy programista na świecie może udoskonalać kod i tym właśnie różni się od windowsa, i nie wiem jakie linux to ma problemy…

Microsoft nie okrada linuxa tylko google…

Po prostu bill gates bierze sobie pieniądze za darmo,i to jeszcze od konkurencji, nic nie robiąc.

Piszesz tak, jakby Windows nie miał problemów i nie kulał :wink:

Każdy system ma wady i zalety, a idealizowanie jest głupotą, sla17. Owszem, jądro Linux miewa problemy, jednak nie większe niż system z Redmond.

A to, że o nich nie wiesz, to sprawka zamkniętego oprogramowania.

Każdy system ma/może mieć problemy. Z tym raczej nie ma, co polemizować. Plusem linux’a jest to, że mimo wszystko jest pewną mniejszością w stosunku do windows’a i nie ma na tą platformę “miliarda” szkodliwego kodu. Zostało tutaj użyte słowo “monopol” jest w tym trochę prawdy, lecz ja uważam, że jakby sprawdzić z jakiego systemu korzysta ta osoba, która piszę o monopolu windows’a to mogłoby się okazać że większość tych osób używa i finansuje ten o to “monopol”.

Czy jest stabilny? To już zależy od wsparcia Hardware pod linuxa. :wink: bezpieczny? No cóż proponuję poczytać książki napisane przez Kevin Mitnick’a