Dlaczego nie ma tu forum podobnego do elektrody?

Dobre Programy maja już tam jakąś renomę. Przyznam się że w ostatnich latach nawet spoko się portal rozrósł. Zastanawiałem się nad tym dlaczego nie ma tu forum z prawdziwego zdarzenia o tematyce podobnej do elektrody. Nie ma krótkofalarstwa, nie ma działów dla Arduino i innych. Nie ma działów TVSAT, motoryzacyjnych technicznych, klubów samochodowych.
Przecież to tylko kilka zakładek więcej …

Post napisałem po sprawdzeniu zachowania moderatorów w portalu DB. Tu jest jakoś dziwnie inaczej. Tak jak by wszyscy moderatorzy na prochach jechali, na nerwosolu … Jacyś wszyscy dziwnie spokojni tu są.
Nie ma dziwnych wpisów typu “moderowałem”, “usunąłem” “a ty taki i owaki uważaj bo następnym razem będzie ban” “przeniesiono do kosza” “to już było - kosz” " nie na temat = kosz" i tak dalej.

Powiem szczerze że naprawdę “bajer” luźno i przyjaźnie tu jest i aż chce się wracać.
Szkoda tylko że portal z deka jest ograniczony i ustawiony tylko i wyłącznie na PC/SOFTWARE a przecież jest masa oprogramowania np. dla krótkofalowców, mechaników, projektantów i innych.

Przydała by się też jakaś szkoła przyszłego programisty czyli osobna zakładka na belce między NEWSAMI,. BLOGAMI i innymi. Jest tu masa mądrych ludzi…
Mogli by wiązać własne konta z profilami na FB i YT i tworzyć mini społeczność świata informatycznego.

1 polubienie

Wpisy moderatorów są… Przenoszone do śmietnika, tam ich szukać…
Forum jest zgodne z tmatyką portalu, a jest on o oprogramowaniu i coraz bardziej o sprzęcie typu komputery, smartfony, tablety, ultrabooki, smartwatche, a o krótlofalówkach to co najwyżej na blogu piszą.

Chcesz, pisz - nikt nikomu nie zabroni. Ludzie tworzą forum, jak nikt nie zacznie danego tematu, to nie będzie się on rozrastał. Nie ma tematów krótkofalowców, bo nie ma ludzi zainteresowanych tym, nie ma ludzi zainteresowanych tym, bo nie ma takich tematów - zamknięte koło, które będzie zamknięte dopóki się ktoś nie wyłamie :slight_smile:

Jeszcze niedawno tak tu było :slight_smile:

Odpowiedzią na twoje pytanie jest: to są dobreprogramy, a nie Elektroda. Forum o zupełnie innej tematyce, a - szczególnie ostatnio - także o nieco innym podejściu do niektórych spraw.

Nie nam to oceniać.

Nic tylko się cieszyć :slight_smile:

Bo to nie jest forum o wszystkim, czy o całej technice. To forum o oprogramowaniu komputerowym, i i tak już nie do końca typową rzeczą jest mocno rozbudowany dział hardware.

W ogóle ideą całego portalu jest (było? trochę się to ostatnio zatraciło) promowanie korzystania z legalnego, a nie pirackiego oprogramowania. Niekoniecznie drogiego, niekoniecznie komercyjnego, ale legalnego.

Sprzęt to tylko dodatek, więc nic dziwnego, że nie znajdziesz tu działu o krótkofalarstwie, które nie ma z komputerami więcej wspólnego niż ma księgowość (albo i mniej) :slight_smile:

O takich kwestiach można dyskutować w dziale “Na luzie”.

Są na przykład programy dla rolników: https://www.dobreprogramy.pl/Programy-dla-rolnikow,Programy,Windows,135.html

Myślę, że nie będzie problemem dodanie do portalu programów specjalistycznych dla innych branż. Nie wiem, czy działa obecnie na portalu opcja “Zaproponuj program” (kiedyś, lata temu, taka była, potem zniknęła, niedawno miała wrócić, ale nie wiem, jak to się dalej potoczyło), ale jeśli jej nie ma, to propozycje można nadsyłać na redakcyjnego maila. Oczywiście nie może to być program “byle jaki”, najlepiej uzasadnij, dlaczego dany program powinien znaleźć się w bazie.

Jeśli jesteś chętny coś takiego stworzyć, to możesz to zawsze zrobić w formie wpisów na blogu. Wpisy na blogu także mają szansę trafić na stronę główną.

Przyznam, że nie lubię takiego wiązania kont. Nie chcę, by Google czy FB miał ułatwione zadanie w śledzeniu tego, co robię w Internecie (choć myślę, że oni nawet bez tego dobrze sobie z tym radzą). A mini społeczność świata informatycznego już tu jest :slight_smile:

Model elektrody? Tak kłótliwe to forum i o wielu bzdetach, że omijać z daleka, a multum spamu reklamowego:

Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sporo celnych uwag. Może będzie okazja spotkać się i o nich porozmawiać :slight_smile:

Ja tam lubię Elektrodę. To takie “poważniejsze” forum, więcej ekspertów można tam spotkać.

Wręcz przeciwnie, to na DP jest dużo więcej spamu reklamowego niż na Elektrodzie, która - słusznie - prosi o rezygnację z Adblocka. Tam reklamy nie są inwazyjne, w przeciwieństwie do DP. Jeden mały banner na stronie głównej portalu, a na forum - w zasadzie wcale nie widzę w tym momencie reklamy. Szkoda tylko, że też poszła ostatnio w kafelkowy wygląd.

Blog to fajna sprawa ale ten edytor lekko lichy. Zrobiłem mały teścik i na dzień dobry brakuje mi opcji:

  • jakiś bannerek bloga w postaci jakiejś belki (jpg,png,itp. 800x300)
  • łatwego linkowania do programów
    np. chciał bym napisać coś o tematyce TVSAT i zamieścić linki do softów na swojej WWW
    (przydała by się jakaś wtyczka która zamieniała by goły link np. www.xxxx.pl/pliki/aaaa.rar na jakieś ładniejsze - nie wiem - belki z obrazkiem???)
  • integracja konta na portalu z kontem na YT gdzie np. DB zapamiętywało by listę plików na YT by można było łatwo nimi zarządzać pisząc bloga…
  • przydało by się też ułatwienie w edytorze na zasadzie zaznacz tekst i: kursywa, podgrybienie, kolor, wielkość itp. coś na zasadzie Worda - było by szybciej - łatwiej… wygodniej

No, takie tylko:

Reklama na stronie głównej
Reklama na stronie głównej forum
Reklama w sekcji specjalistycznej
Reklama w specjalistycznych wątkach dyskusyjnych
Reklama reagująca na słowa kluczowe
Reklama w postaci tapety
Reklama powitalna
Mailing / Newsletter
Za darmo: Reklama w podpisie

Coś się zmieniło? http://forum.hotfix.pl/bez-cenzury/pomarudzmy-sobie-na-forum-elektroda-pl-t37427.html

Reklamy na DP są inwazyjne? Gdzie, kiedy, jak?

Hasło: asystent pobierania.

I gdzie ty widzisz te reklamy w praktyce?

To są reklamy, jakie oni mogą zaoferować. A nie jakie wszystkie są jednocześnie wyświetlane.

Piszemy o forum, gdzie na DP jest na prawdę mało reklam, natomiast na forum Elektrody widzę przynajmniej 6-7 reklam… może wyłącz AdBlocka zanim napiszesz głupoty…

1 polubienie

W temacie reklam chcę zwrócić uwagę, że obecnie nie pokazujemy tutaj reklam użytkownikom z wyższym poziomem zaufania. Wszyscy sympatycy oraz regularni użytkownicy nie powinni widzieć tutaj żadnych reklam. Nie wiem, czy to zaważyliście?

Natomiast te, które się pojawiają, to zwykły display który nie jest inwazyjny - nie pokazujemy niczego, co wyskakuje, krzyczy, ucieka przed zamknięciem lub utrudnia korzystanie ze strony. Mimo tego ok połowa użytkowników blokuje nasze reklamy.

Ja się nie dam nawrócić na elektrodę. Jestem bardziej uparty, niż Tsuchikage.
Na urvoid pokazuje czerwony wykrzyknik SCUMWARE. Nieciekawe.

Na forum ostatnio, z tego co zauważyłem, nie ma wcale.

Ale spójrz na cały portal, a nie tylko na forum.

A myślisz, że co zrobiłem zanim napisałem? :slight_smile:

To chyba dobry wynik. Spodziewałem się, że odsetek blokujących reklamy jest dużo większy.

Nie portalu nie ma wcale agresywnych reklam.

To jest ponadprzeciętny odsetek, tzn więcej ludzi blokuje u nas reklamy niż przeciętnie w Internecie. Mamy bardziej świadomych użytkowników. Z drugiej strony, dla nas jest to problem, bo od lat celowo nie stosowaliśmy inwazyjnych reklam, a i tak nie jest to doceniane.

Ale my nie blokujemy reklam z DP tylko z Google :wink:

I tak trzymać. Ogólnie mówiąc to bez AdBlocka da się tu żyć. Musicie jednak w przyszłości dopracować to na taki sam poziom jak ma konkurencja. Poszukałem z google trochę na temat dekoderów Dreamboxa i VU+ i teraz gdzie bym nie wlazł to mam same DreamBoxy. I wiecie co?
To wcale nie głupie bo przynajmniej wiem że coś nie jest warte 1300zł gdy gdzie indziej “świecą” że mają po 999. Jak Wam brakuje (userom) dobrych reklam to inni mają co potrzeba. Na innych www to dopiero człowieka szlak trafia gdy na stronie jest gdzieś po 5,6 filmów i wszystkie zbuforują się i odpalą (PLAY) z automatu. Wtedy łapiesz okna w locie by transfer z tabletu w tydzień szlak nie trafił. Dobrze że FF ma fajne wtyczki do blokowania wejść pod zapisane wcześniej adresy bo się człowiek często zapomina.
DB z reklamami poszło w dobrym kierunku.
Dzisiaj nie muszą błagać tak ja ci:

Pewnie że nie są złe ale tylko wtedy gdy dadzą coś przeczytać.

Komu to przeszkadza??

Ważne by było na temat czyli kucharzowi reklamować garnki, mechanikowi części samochodowe, informatykowi sprzęt PC. Reklamy wnerwiały w czasach w których szukasz sobie na forach gdzieś np. CBRADIO a oni Ci wciskają masę szmelcu na ekran z ubezpieczeniami, kredytami i innymi gadami!

Według ciebie :slight_smile:

Według mnie jest na nim najbardziej agresywna forma reklamy z możliwych. Ale dyskutowaliśmy o tym już tyle, że chyba wystarczy.