Dlaczego nie ma tu forum podobnego do elektrody?

Tylko ty tak uważasz :slight_smile:

1 polubienie

[quote=“Kpc21, post:20, topic:522110”] Według mnie jest na nim najbardziej agresywna forma reklamy z możliwych.[/quote] Gdzie?

Widać, że nie jesteś w temacie… Asystent pobierania. Teraz już chyba aż tak źle nie jest, ale był okres, w którym oferował on osobom pobierającym programy złośliwe oprogramowanie.

Nie, nie było takiego okresu. Asystent proponuje pobranie i instalację dodatkowych programów sponsorowanych, większość z nich może mieć wątpliwą użyteczność (choć nie wszystkie) lub potrafi być uciążliwa ze względu na reklamy, ale granica złośliwego oprogramowania nigdy nie została przekroczona. Co innego same aplikacje, wałkowaliśmy to już wielokrotnie - one również proponują podczas instalacji różnego rodzaju dodatki (toolbary, wtyczki i inne rzeczy), a twórcy niektórych aplikacji nie są specjalnie wybredni w selekcji klientów i tak np. podczas aktualizacji utorrenta można dostać takie niespodzianki, że głowa mała. My takich rzeczy nie robiliśmy.

Nie wiem o co chodzi. IDM nie ma jakichkolwiek reklam. Klucz kupiłem kiedyś na allegro a instalkę wziąłem ze stron IDM (wtedy DEMO, zapodałem klucz, aktywowało się i działa już dość długo). Nie widzę reklam i nic szkodliwego ze strony IDM. Naprawdę. Prócz tego że siedzi sobie cicho w Trayu nic dziwnego się nie dzieje.

Przestałem znęcać się nad asystentem z chwilą, gdy stało się dostępne pobieranie z linków bezpośrednich (dla niezalogowanych). Teraz nawet podrzucam programy z dobrychprogramów nawet na fixitpc.pl i polecam konkretne wersje. Nawet p. Picasso mnie nie upomina, a tyle napisała o agencie. Nie napisała, jak można bezpiecznie pobierać, więc trzeba to robić - przykładowo: http://www.fixitpc.pl/topic/32097-problem-z-instalacją-windows-servicepack1/#entry192503
A znajdźcie gdzie indziej ten pack z rozszerzeniem exe, jeszcze do tego czyściutki, jak łza. Do pierwszych kompilacji windows 7 - bezcenne, bo trzeba dużo gimnastyki, żeby nauczyć windows 7 otwierania .msu.
Teraz trzeba wybitnej głupoty, żeby klikać w asystenta, do tego zgadzać się na wszystko. Chociaż w pierwszym oknie asystenta powinien być po polsku komunikat, jak klikać, jeśli się nie wie, czym skutkuje zgoda na soft promo, oraz jak postępować, gdy się chce pobrać tylko sam program z dobrychprogramów.

Swego czasu była zawirusowana opera.

Wszystkie drogi prowadzą do Juliusza…

1 polubienie

Wy macie na myśli forumowe asystenty pobierania czy … bo już zgłupiałem!
Mowa o akceleratorze pobieranych plików na PC czy o czym??

Moim zdaniem wynika to z ogólnej tematyki portalu (informatyka) przez co samo w sobie się ogranicza. Chodzi tutaj mi o to, że znaczna większość userów odwiedza ten portal, forum, żeby coś nowego się dowiedzieć, zapytać, rozwiązać problem ale głównie w kierunku komputerów itp. Zauważyłem to już dawno, porównując właśnie z DB z Elką, że na DB odpowiedzi na forum na padające pytania szczegółowych problemów z motoryzacji, agd itp.z serii - jak wybić łożysko czy też jak to naprawić - jest prawie zerowa. Nie jest w tym nic dziwnego anie złego, po prostu na tym forum składa się czy naprawia komputery a nie turbosprężarki i tyle.

Mowa o tym:

Ściągnij jakiś program (jako użytkownik niezalogowany, nie za pomocą “linków bezpośrednich”, tylko głównego guzika “pobierz”) z portalu, to zobaczysz.

Możesz się póżniej zgłosić w sprawie usunięcia złośliwości.

2 polubienia

No tak, tym samym forum samo napędza sobie ruch :slight_smile:

Ja mam na ten temat swoje zdanie i go nie zmienię. Administracja też ma swoje. A może i jest tak, że bez asystenta portal już by nie istniał.

IDM jest czysty, ten najnowszy. Można do woli go prześwietlać. W folderze są jednak cukierki dll, czerwono zawijane na virus total. Potem ludzie głupieją, że ich program sam coś ściąga, bo taki ma być bezpieczny*. A nawet się uprą.
Biblioteki dll maja pojedyncze wskazania. Jednak idąc śladem powiązań tego programu, to już widać z czym się łączy: https://www.virustotal.com/pl/file/e832f2e5136be4b1ed0478b12926d760a79030596882ff6b05708a9a3c35e730/analysis/

Producenci wielu programów opracowali sposoby ukrycia zagrożeń.

O! Trafiłem na gorsze powiązanie: https://www.virustotal.com/pl/file/cb61c9dcb7c2e4f9dfbbfc83aa201361bbda51f9cda8e0032cb8d66e02a87af1/analysis/
To tylko kilka av wyłamuje się… i tak należy je oceniać!

Dobre, nie wiem jak jest, ale się wypowiem… po co? Było dawno wałkowane, dobre kilka lat temu.

Było wałkowane miliony razy :slight_smile:

Z tymi powiązaniami to i tak nie ogarniam. Nie wiem o co chodzi.
Asystenta do pobierania w DB jeszcze nie miałem okazji poznać. Zawsze klikam WSZYSTKIE WERSJE, wybieram co trzeba i ściąga od razu program a nie jakiś asystent.

No to widać, że jesteś świadomym użytkownikiem portalu :slight_smile:

Co oznacza ten tajemniczy skrót literowy, który pojawia się w Twoich postach ??

Hej,

Ja strzelam, że DB to Dobry Browar. :stuck_out_tongue:

Pozdrawiam,
Dimatheus

2 polubienia

Ale jaja! Upsss! Sorrryyyyyyy :slight_smile:
Dzięki …, Mada co??? faker?
Ale żeś sobie nick zamontował! :slight_smile:

Literówka mi się wklepała. Nie mogę za groma przyzwyczaić się do nowej klawiatury. Piszę z prędkością 7-10zn./sek i często błędy mi wychodzą bo mam krótszy ALT, inaczej SHIFTY leżą itp. itd.
Miało być DP a nie DB a skąd się wzięło DB to nie wiem.
DP = dobre programy
a DB niech zostanie jak Dimatheus sugeruje …

1 polubienie

Jeszcze tam sobie popraw, bo aż kłuje w oczy…

1 polubienie