Dlaczego NIE używacie Linuxa?

“Linuxiowym dzidziuśkom” się argumenty zakończyły w połowie rozmowy i już blokują moje wpisy :slight_smile: Papa “Linuxiowe dzidziusie” :slight_smile:

W oflagowanych wpisach nie ma argumentacji rzeczowej tylko jest tam argumentacja personalna. Każdy może to sam sprawdzić :slight_smile:

1 polubienie

Hmm, ja kiedyś tak miałem na forach Ubuntu :frowning:
Zawsze było wygoogluj sobie, potem przesiadłem się na Fedorę i… odesłali mnie do dokumentacji - zdziwiony, zajrzałem do FAQ, dokumentacji i… sam rozwiązałem problem, bo to wystarczyło.
Szkoda, że nie ma zbyt wielu dystrybucji, gdzie dokumentacja pozwala na rozwiązanie 90% problemów :wink:

Prosisz o specyfikację sprzętu? Hmm, zaraz, ja instalowałem sobie na Acer Aspire V371 Windows 8.1 i… nie wykrywa nic ze sprzętu, nawet touchpada (potem znajomej ogarniałem Win10 i to samo).
Wiesz jak fajnie instaluje się system, ściąga sterowniki itp. gdy nie działa Ci nic poza klawiaturą?
Nawet karty sieciowe… I teraz jak nie masz innego laptopa/komputera pod ręką, to jesteś w czarnej d… No, ja miałem to szczęście, że miałem na gwizdku obraz live Linuksa - tam dziwnym trafem wykryło sprzęt i poprawnie działało wszystko. Więc spod Linuksa ściągałem sterowniki, by potem reboot i instalować je w świeżym Windowsie - znowu: brak czegokolwiek poza klawiaturą i rozdzielczością 800x600 obrazu (laptop cały czas na kablu, bo ACPI niepoprawnie działało, bo Windows nie mógł działać bez odpowiedniego sterownika).
Przy okazji: Acer Aspire V3-371 to sprzęt z 2015 roku, więc wg Twoich teorii powinien mieć działające sterowniki :stuck_out_tongue:

Forum DP nie jest w stanie wyświetlić krótkiego tekstu więc :slight_smile: :

  • SOA #1 :slight_smile:

"Hmm, ja kiedyś tak miałem na forach Ubuntu
Zawsze było wygoogluj sobie, potem przesiadłem się na Fedorę i… odesłali mnie do dokumentacji - zdziwiony, zajrzałem do FAQ, dokumentacji i… sam rozwiązałem problem, bo to wystarczyło.
Szkoda, że nie ma zbyt wielu dystrybucji, gdzie dokumentacja pozwala na rozwiązanie 90% problemów "

Rozumiem za tem że 90% użytkowników domowych jest w stanie rozwiązywać samodzielnie problemy związanych z systemem za pomocą załączonej dokumentacji ? No wszyscy są chyba szaleni że tego nie robią i używają windowsa :slight_smile: Przecież każdy czyta dokumentację załączonego produktu i nie ma problemu z systemem Linux :slight_smile:

Może coś na temat dodam, a nie do wojenki na domysły, przypuszczenia i docinki.

Jak miałem dualboota, to nie używałem Linuxa, gdy chciałem pograć na mojej biedakarcie. Tylko grałem raz na pół roku, więc to tak średnio. Teraz bym nie używał Linuxa (wyłącznie), gdybym chciał zagrać w Chrono Triggera ze Steama. Patyk z Wiedźmiarzem - Chrono Trigger musi działać!

Ja tam przestałem korzystać z linuxa na deskopie , jak na super wspaniałym systemie , nie idzie guzikiem na klawiaturze wyłączyć podświetlania klawiszem na żadnej dystrybucji linuxowej, a nie lubię jak się świeci cały czas Windows nie ma takich problemów na szczęście. Niby drobnica ale weź się tu nie wkurwiaj gdy włączasz system chcesz kliknąć, wyłączenie diod a to nie działa.

Czy podczas kompilowania jądra użyłeś parametru --lightkeynosmokejoke? :wink:

Tak oczywiście, użyłem jeszcze flagi , gaśnij bo lubię ciemność , ale i to nie pozwoliło mi zostać batmanem :wink:

Tak. Tak samo 80% problemów z Windows można rozwiązać czytając Answers.

Hmm, a sprawdziłeś, czy masz zdefiniowane guziki do zarządzania podświetleniem?
W Windows skrypty zarządzające podświetleniem są zdefiniowane na poziomie sterownika, natomiast w Linuksie raczej użytkownik musi podmapować odpowiedni skrypt do przycisku :slight_smile:


https://answers.launchpad.net/ubuntu/+question/262205

W najgorszym przypadku jest to błąd (brak ładowania odpowiedniego modułu), do naprawienia przez opiekunów dystrybucji - tylko musisz zgłosić go :wink:
U mnie podświetlenie klawiszy działa w laptopie Dell, mogę powiedzieć, że Out of the Box :wink:
Za to w Windows mi nie działa zarządzanie energią :frowning:

To jest tak niepojęte dla użytkowników Windows, że z tego nie skorzystają - no bo jak można napisać do opiekuna (twórcy!) dystrybucji, dostać od niego wiążącą odpowiedź i ostatecznie gotowe rozwiązanie!?

Na 16 błędów zgłoszonych do opiekunów dystrybucji w 2003r - w 2007 12 jeszcze istniało :slight_smile: w MS support rozwiązywanie problemów trwało to tylko 8 miesięcy :slight_smile: - kolejny z powodów dlaczego zmieniłem linuxa na windowsa: )

1 polubienie

Ta? Mam Lenovo Y700-15ISK, które na każdej dystrybucji GNU/Linuks, od momentu wydania tego cuda, do dnia dzisiejszego ma problem z subwooferem, który po prostu nie działa. Błąd zgłaszany wielokrotnie nie doczekał się po dziś dzień rozwiązania.

1 polubienie

na 24 zgłoszone błędy w Fedora 26, 22 zostały naprawione w ciągu 3 miesięcy, natomiast 2 zostały zamknięte, gdyż problemem był konflikt bibliotek - rozwiązany w Fedora 27 (tak, by nie można było podmienić domyślnej biblioteki glibc).

1 polubienie

:slight_smile: widać po 2017 wzięli sobie do serca wsparcie :slight_smile: może to jest powodem nagłego zrywu 1% userow :slight_smile:

Nudy to straszliwa choroba :stuck_out_tongue:

Znowu Mint po 4 dniach pokazał swoje i nawalił. Menadżer oprogramowania przestał ładowac bazę repozytoriów Minta, a co ciekawe przez to zdechł Geary, Firefox i Spotify, a wyłaczyłem aktualizacje kernela tylko bezpieczeństwa aktualizacje zostawiłem. A ludzie narzekają na Windowsa 10, a ja z nim takich schizów jak z Uubuntu lub Mintem nigdy nie mam.

Wróciłem do Windowsa 10 i basta.

Ten 1% to jak 1% w podatku czyli nic, a cieszy :slight_smile:
W przypadku Linuxa nie pomaga, za mały procent. :stuck_out_tongue:

Nie przyszło Ci do głowy, że skoro wcześniej W10 wyzionął ducha, a teraz Mint pokazał rogi, to oznacza, że problem leży nie w oprogramowaniu tylko w Twoim sprzęcie?

Nie wiem co Ty robisz z tymi Linuksami, ale żeby rozsypać dowolną dystrybucję z pierwszej dziesiątki na distrowatch.com trzeba naprawdę się postarać.

Problem w tym, że ja nic tam nie robię tylko uzywam jak Windowsa. Wcześniej wysypywał się Linux przy aktualizacjach kernela, a ostatni wysyp W10 był z moejj winy bo do jakiegoś bluetootha z Saturna za 15 zł szukałem sterowników i znalazłem z mnóstwem trojanów, których nawet Malwerbyte nie wykrywał tylko otwierało masę stron pormo. Ot skutki wgrywania czegoś z niewiadomych źródeł w windowsie.

Co do Linuksa moze nie trafi AMD na FM2+ z zintegrowanym radiem R7 i coś się gryzie sprzetowo.

Na W10 ogólnie hulaj dusza więc ostatni razy z nudów zabawiłęm się w Linuxa.

Dla mnie żaden Linux nie działą tak stabilnie jak Windows, a windows w 90% przypadkach sypie sie przez grzebanie we wnatrz “windowsa”. Sam byłem świadomy kiedy uzywałem antywira darmowego panda i przy aktualizacji ostatniej windowsa wysypywałe się, dopiero jak odinstalowałem Pande i odpaliłem Defendera poszło, wcześniej problemy z aktualizacją bo jakiś program mieszał coś z plikami DLL, a dokładnie jakas gra, ale nie pamiętam jaka bo i tak mnie wkurzała :stuck_out_tongue: