Dlaczego NIE używacie Linuxa?

Przeczytaj zdanie poprzedzające (to o Ubuntu). System samodzielnie, raz na jakiś czas uruchamia polecenie trim. Zwykły Kowalski nawet nie wie o jego istnieniu. Podobnie jest zresztą w Windows 10 (fsutil behavior query DisableDeleteNotify).

Przecież ja nie napisałem, że to system wymusza takie zachowanie od usera… :wink:

To dopisz do swojej listy, że regularnie uruchamiam w terminalu aktualizacje (apt update && apt full-upgrade), że często listuję zawartość katalogów (ls), że montuję pendrive’y, że ściągam i wypalam obrazy ISO. A najlepiej napisz, że… używam do tego, do czego potrzebuję.

Ten typ użytkowników opisałem w komentarzu #3 :wink:

Bynajmniej.

Swoją drogą, czy do takich rzeczy, które regularnie co tydzień wykonujesz, jak np to trimowanie dysku ssd, masz jakiś kalendarz? :wink:

Tak, gregoriański.

cal 9 1752

:stuck_out_tongue_winking_eye:

Żart się ciebie trzyma :stuck_out_tongue_winking_eye:

Slow DoS uśmierca Linuxa bez żadnego problemu… Nie trzeba nic wrzucać żeby wywalił się…

@januszek Linux to nie Windows - Linux nie wymaga rebootu po każdej aktualizacji. Nawet kernel można aktualizować live (podmiana następuje w RAM). Więc czym się któregoś dnia ma zdziwić?

Boli Cię, że Linux nie wymaga restartu jak Windows?

Szczerze mówiąc to wkurza mnie to, że Windows wymaga, że NAS od Synology wymaga, że router wymaga, nawet ipad i ajfon tego wymagają. Wracając do tematu: Tutaj raczej nabijam się z pewności siebie kolegi, który wydaje się być pewny, że jego Linux jest niezatapialny :slight_smile:

2 polubienia

Codziennie na ifonie czy ipadzie nie robisz aktyualizacji czy kilka razy dzienjnie, która wymaga restartu, to samo na windowsie więc to już narzekanie w stylu tego, ze jeden monitor bierze 20W, a drugi 16W i ja kupię 16W bo te 4W to temu co się tym podnieca chyba az stanie i popuści :stuck_out_tongue:
Zaznaczam, że nie odbierajcie tego jako zlośliwośc moją bo nie po to napisałem.

1 polubienie

Codziennie nie ale niektóre apki są tak zrobione, że po każdej aktualizacji od nowa muszę wpisywać loginy i hasła, a te mam 256 znakowe :wink:

Więcej znaków bo cie Binladen z zagrobu okradnie :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

„Zza grobu” :stuck_out_tongue_winking_eye:

pod względem bezpieczeństwa, zdeczka słabo :stuck_out_tongue: :smiley: nie boisz się że ktoś podsłucha lub zapamięta? :smiley:

Nie nabijajcie się już niego to nie boisko w gimnazjum :stuck_out_tongue:

Mam wszystko dopracowane do przedostatniego szczegółu:

Skad wiesz ze jest za, a nie w grobie?? :stuck_out_tongue: