Dlaczego ten wątek został zamknięty?

Witam,

przeglądając forum natknąłem się na ten wątek. Nie powiem, zdziwiło mnie to, że został zamknięty. Zdziwiłem się jeszcze bardziej, gdy przeczytałem uzasadnienie moderatora - w sieci wiele miejsc, nie taka tematyka forum. Dlaczego się z tym nie zgadzam?

  1. Dział - “Na luzie ;-)”, podpis “Czyli co kto lubi …” - no nie powiem, wszystko sugeruje, że ten dział może służyć do rozmawiania o wszystkim - więc dlaczego polityka zabroniona?

  2. Jest wiele miejsc w sieci? Nie taka tematyka forum? Dobra, więc zamknijmy cały dział - w końcu np. o samochodach, o prawie jazdy, o maturze, o firmach - doświadczeniach, bo przecież jest tyle miejsc, gdzie można o tym porozmawiać.

A, ja zgadzam się z moderatorem bo polityka to taka dziedzina gdzie każdy ma swoje racje, swoje prawdy i na ogół kończy się wyzwiskami bo kierujemy się emocjami. Nie widziałem jeszcze na żadnym forum ale i w rozmowach prywatnych by ktoś przekonał osobę o innych poglądach politycznych do swoich racji. Osobiście nie chciał bym tu widzieć polityki podobnie jak i na przyjęciach weselnych, urodzinowych itp.

Popieram sla17 , w końcu od czego mamy Na luzie :wink:

Zgadzam się z tym, zrobi się drugi onet, To forum było raczej zawsze politycznie wolne i lepiej niech tak pozostanie. Tematy polityczne są gorsze od “wojen przeglądarek i Linuks/Win”. Takie tematy nigdy nie kończą się dobrze a przeważnie kończą się “kolorami lidera peletonu” :stuck_out_tongue:

Jak to ktoś kiedyś ładnie napisał: przy moderatorach dp chińscy cenzorzy to pikuś :slight_smile:

Nie można z góry zakładać, że ludzie zaraz zacznąobrzucać się wyzwiskami i poziom dyskusji sięgnie bruku - trochę wiary w użytkowników dp.

Wojenki pod komentarzami pod newsami na dobrychprogramach jakoś nigdy nikomu nie przeszkadzały, a jeden więcej wątek flame war (który moim zdaniem jakiś poziom trzymał, o dziwo żadnych większych docinek nie było).

Jak to w jednej piosence o Krzysztofie Kononowiczu było - nie będzie niczego.

Tak samo można by zamknąć wszystkie tematy związane z polemiką na temat systemów;

windows-linux

lub subiektywnych ocen, który antywirus jest lepszy.

Dział na luzie, to dział na luzie i po to on powstał aby rozmawiać o wszystkim co niezwiązane z główną tematyką forum.

Polityka jest be ok. To rozumiem.

Co mają jednak do tego forum dziury w progach? :hahaha:

fiat-cinquecento-dziury-progach-t486289.html

Dawno temu, kilka razy zdarzyły się wątki “polityczne”. Zawsze kończyły się tak samo - czyli wzajemnymi wyzwiskami, na koniec leciało kilka ostrzeżeń za wulgaryzmy i obrażanie i temat zostawał zamknięty. Wtedy została podjęta decyzja o zamykaniu i wywalaniu wszystkich tematów związanych z polityką i religią. Jeżeli komuś się to nie podoba, trudno, ale takich tematów tutaj nie będzie.

Problem dziury w progach był praktycznym pytaniem do tych którzy się cokolwiek na tym się znają i mogą udzielić porady.

Na polityce znają się wszyscy i wszyscy są specjalistami od np. łamiącej się brzozy, ekonomii, polityki zagranicznej… , począwszy od 10 letniego Jasia po 90 letniego Wojciecha.

Nie mam za bardzo ochoty słuchać w kółko tych samych argumentów powtarzanych przez Jasia i Wojciecha, przynajmniej na tym portalu.

Nie licząc avków niektórych userów :stuck_out_tongue:

Gdzieś jest to napisane? Czy kolejna niepisana zasada, której się trzeba domyślać?

Dodane 24.04.2012 (Wt) 5:36

Gdzieś jest to napisane? Czy kolejna niepisana zasada, której się trzeba domyślać?

Odniosę się do zadanego pytania, bowiem to ja zamknąłem ten temat.

Odpowiedź została udzielona we wskazanym temacie w uzasadnieniu podjęcia takiej decyzji, a także w tym temacie:

Ale pytający, nie zapoznawszy się uprzednio z Regulaminem, albo zapoznawszy się pobieżnie (by nie powiedzieć - bez zrozumienia), nie mogąc dospać zadaje kolejne pytanie o godz. 5:36 :slight_smile:

Wiec pytającemu podpowiadam - zamiast bić pianę, prześledź uważnie wspomniany wyżej zbiór zasad obowiązujących na forum. Regulamin zna tu odpowiedź:

Przeczytaj wnikliwie zamknięty temat, analizując treści w nim zawarte pod kątem w/w zasad Regulaminu i powiedz, że naruszenia tych zasad nie stwierdzasz. Rzetelnie oceniając - nie możesz tak stwierdzić - jest w tym temacie wiele takich naruszeń.

W tematach tyczących polityki zawsze będą występowały treści (bo taka jest natura dyskusji politycznych), które Regulamin we wskazanym wyżej zakresie nie dopuszcza. Stąd jasno wynika, że tematy nazwane umownie - polityczne, na forum nie mają racji bytu.

@Agaton Piszcie Regulamin, który będzie bardziej zrozumiały bo na pierwszy rzut oka nic tam nie pisze że nie wolno o polityce. Tu się trzeba domyślać o co chodzi i dlaczego wątek usunęli. Chociaż starczyło by gdybyście dopisali: “b) treści dyskryminujących: grupy wyznaniowe, etniczne, polityczne ,…” Powinno starczyć żeby każdy głupi pojął jak pierwszy raz czyta Regulamin. :slight_smile:

Ja bym dodał dodał 2warny za złamanie regulaminu w pierwszym poście po rejestracji :slight_smile:

-No i mam dylemat :expressionless: . Po pierwszym czytaniu pojąłem o co chodzi w regulaminie, nie wiem czy jestem całkiem czy tylko trochę głupi. Czy to że administracja dmucha na zimne i nie życzy sobie “pewnych tematów” aby nie zrobić z wortalu “Pudelka” , czy równie “zaawansowanego” śmietnika jest tak trudne do zrozumienia #-o . Tematyka jest określona jasno i wyraźnie-amen!. P.s.- nawet gdybym “Na Luzie” chciał podyskutować to

mnie odstrasza.