Dlaczego większość telefonów nie potrafi zrobić czarnego zdjęcia tylko odcień szarości?

Z pewnością jest mądrzejsza od ciebie i nie jest chamem i bucem. Widzę, że tym z IQ to masz jakiś kompleks.
EOT

1 polubienie

:star_struck: :popcorn:

1 polubienie

:gift::heart::bell::star2::santa::christmas_tree:

Nie powinno zabraknąć odpowiedzi CzatGPT, który w przypadku tego pytania wykazał wysoką formę :wink: no ale przyznaję, że pytanie sformułowałem lekko podchwytliwie :wink:

:christmas_tree: :evergreen_tree: :gift: :snowman: :snowflake:

Pomocne:
Matryca światłoczuła – Wikipedia, wolna encyklopedia .
Matryca aparatu w smartfonie ‒ co warto o niej wiedzieć? - Poradnik Orange

Ciekawe czym są tajemnicze „czarne piksele” :thinking:?
Bradlee, a jak sobie radzi z oryginalnym pytaniem, które zostało postawione?
Ej, a trzeba tam koniecznie podawać numer https://chat.openai.com/auth/login?

:christmas_tree: :star2: :popcorn:


Zzz

Po prostu młody socjopata.

Co do mojej klawiatury to wprost przeciwnie, jest ciemna i uparta i stąd moja propozycja bys z nia dyskutował. Swój ze swoim. Na pewno sie dogadacie :rofl:
P.S.

Zdrowia i szczęśliwych Świąt.

Zdj ex-flagowiec produkcja 2019

Pierwsze wykadrowane. [1]

I po przybliżeniu. Pełny rozmiar. [2]

Teraz można podyskutować. To są z tego samego aparatu.

[2] powinna być całkowicie czarna, a robi się szara!

O czym ? O gigantycznych szumach matrycy ?
A może o tym jak kompresja jpg zrobiła ze zdjęć kotleta mielonego ?

Pierwsze zdjęcie jest powiększone. Ogólnie nie było robione na zewnątrz, tylko w środku więc aparat ma inne warunki. Zdjęcia nie były dodatkowo kompresowane.


Temat był dlaczego nie potrafi zrobić czarnego zdjęcia, a precyzując w tym przypadku, z bliska.
Więc to nie odbiega od tematu. To był główny wątek przecież.


Rzeczywiście wymiary uległy trochę zmianie przechodząc przez serwery WP. Nie sądziłem, że tak się stanie.

Tutaj są oryginały:
[1] Kadr https://i.imgur.com/3kBgVY1.jpg (1508x1460)
[2] Przybliżenie https://i.imgur.com/zc0is8N.jpg (4032x3024)

Porównaj sobie co robi Twój ex flagowiec a co ja wstawiłem 22 lipca 2022.
Fotka zrobiona na szybko Huawei p30 pro. (kotek dziś nie mieści się przed klawiaturą :slight_smile: ).

Widzisz problemy z czarnym ?

Czarny jest OK, chociaż ten bledszy kolor na myszce skądś się pewnie odbija, ale mniej istotne. Masz bardzo jasno w pokoju. Obstawiałbym, że zdjęcie było robione w ciągu dnia. Ciekawe jak na tle wypada z podstawowym S10. Próbowałem zrobić z tej samej odległości zdjęcie klawiatury i wypada podobnie. Mówiąc o czarnym, o ostrości nie wiem. Zasilacz robiłem z odległości 1 cm. Spróbuj z bliższa, jeśli nadal posiadasz.

Masz gdzieś jeszcze oryginał tego zdjęcia? Mimo, że zostało pomniejszone, jestem pod wrażeniem szczegółów. Na imgur wrzucić w pełnej skali najlepiej.

Nie, widzę problem z brakiem umiejętności posługiwania się aparatem fotograficznym.

Nie myl telefonu z aparatem foto :slight_smile:

Przeczytałem "nie mył" :melting_face: :joy: O aparat chodziło.

W telefonie jest aparat foto i dzisiejsze aparaty w telefonach pomimo ograniczeń wynikających z optyki i wielkości matrycy, pozwalają na wykonywanie fantastycznych zdjęć o doskonałej jakości. Po prostu ludziom się wydaje, że samo, za nich powinno wszystko zrobić. Nigdy tak nie było, ani za czasów tzw małpek, ani dzisiaj. Bardzo wiele robi oprogramowanie, ale nadal wiele trzeba zrobić samemu.

Np. Jeśli wykonujemy zdjęcie w domu, przy oświetleniu takim jakie daje żarówka, to bez statywu wyjdzie albo zaszumione, albo rozmazane.

Zresztą, proszę bardzo byle zdjęcie jakiegoś zasilacza z telefonu. Oświetlenie w postacie żarówki LED na suficie.

@wasabi1084 Powiesz jaki model?

To akurat zrobiłem Realme GT NEO 3, ale to bez znaczenia jaki, wszystkie nowsze telefony są w stanie zrobić poprawnie zdjęcie, co najwyżej trzeba czasami ręcznie coś skorygować.

Dla porównania masz z jakiegoś starego Relame 8.