Dlaczego większość telefonów nie potrafi zrobić czarnego zdjęcia tylko odcień szarości?

Najlepiej byłoby zrobić zdjęcie na którym uchwycić na całej powierzchni sam wentylator, albo inną rzecz która jest za kratami i z odległości 1 cm robić, wtedy można się odnieść czy coś ulega zmianie i nagle czarny nie będzie szary.

PS Na Realme 8 jest więcej szczegółów. Ja to tak widzę.

Ciekawe…
Czyli co ? Sam sobie ograniczasz oświetlenie bo z takiej odległości telefon sam sobie zasłania te resztki światła.
Automatyka wali na max ISO aby coś wyciągnąć, efektem tego jest drastyczny wzrost poziomu szumów matrycy które znów automatyka próbuje usuwać.
A i swoje dołoży jpeg jak ustawiony ma mały rozmiar pliku.

Przesadziłem, sprawdzałem teraz linijką 8 cm. Więc trochę więcej.

Co masz na myśli? Bo nie wiem o czym mówisz.

Czyli o jakich dokładnie opcjach mówisz?

To może czas przeczytać co to format jpg ?
Wystarczy zapytać google o utratę jakości jpg.
A niektóre aparaty mają ustawienia coś w stylu: mniejszy a gorszy czy większy a lepszy.

Chociażby ISO z automatu w takim oświetleniu walnie wysokie, a przy 100 kolory i szum będą mniejsze. Głębie ostrości sobie przesłoną można ustawić. Jak się umieści na statywie aparat, to czasy nawet po kilka sekund można dać i szum zniknie. Nawet w nocy wyjdą zdjęcia bez szumu.
Jak chcemy mieć kolorystykę jak trzeba, to trzeba szarą kartę umieścić na zdjęciu. Potem w np. RAWTherapee klikamy punkt szarości na kartę i mamy dobraną kolorystykę jak trzeba. Czarny jest czarny, a biały jest biały. I można sobie ustawić profil itd.

Czerń z lampą, czerń bez lampy. Masa zmiennych.
A zdjęcia nie wchodzą bo mam za dużo megapikseli :wink: może teraz


A spróbuj umieścić tam jakiś biały element i wykonaj to ujęcie ponownie.