Dlaczego winamp jest taki popularny a Foobar nie?

(_M@ciek88_) #1

Witam zimno w ten cieply dzień.Moje pytanie jest do was wrzystkich więc dlaczego winamp jest taki bardzo popularny? a foobar nie.

Na kazdej stronie polskiej z programami jest zawsze na top 10 na pierwszym miejscu a Fobek nigdy nie byl tylko zawsze gdzies na koncu.moim zdaniem to jest wszystko przereklamowane.A wy co o tym sadzicie?Napiszcie jaki macie odtwarzacz i co sadzicie o nim a co o foobarze lub co o wiampie.

pozdro

(SeBoLaS) #2

Winamp to najlepszy program do słuchania muzyki,a zarazem kombajn multimedialny ma wszystko co dobry program powinien mieć a do tego jest darmowy,a foobara używałem ale nie ma tego czegoś :mrgreen: więc myślę że winamp 100 razy lepszy

(Souter) #3

Winamp ma lepszy rozgłos, lepszą reklamę a o foobar nawet niesłyszałem

(_M@ciek88_) #4

Ok ale zżera pamięc i sie rozmazuje nieraz.

(Kobra10) #5

:x

a dlaczego większość ludzi używa MS WORD, a nie MS WordPad?? ??

bo jest tak jak SeBoLaS powiedział kombajnem i wiele potrafi, a także pewnie i dlatego ze ludzie od dawien dawna są przyzwyczajeni do winampa

(Rlk120) #6

Mi zajmuje raptem ok 5 mega przy włączonej muzie!

Dla mnie

(Kozza) #7

Jeszcze nigdy w życiu nie zauważyłem rozmazywania

Czy ty widziałeś odtwarzacz zżerający ram ?? Popatrz na WMP11 lub Zoom Player :slight_smile: Winamp jest prosty w użyciu i ma lepszą skórkę do której przyzwyczaili się wszyscy ludzie, z reszt a winamp to taka "klasyka" odtwarzacza :smiley:

(D@widoS) #8

Ludzie wam się nudzi??

Dlaczego większość gra w Fife a nie w Pesa??

:expressionless:

Każdy używa tego co lubi lub to co ma pod ręką.Osobiście wole foobara.

Skończcie z takimi tematami bardzo was proszę bo z tego tylko kłutnie się rodzą :frowning:

(Mafioz09) #9

Dlatego że winamp może zżera więcej pamięci od foobara, ale 2 do 5 mb robi wielką różnice? Mi, winamp zaczął się włączać ponad 2 minuty, więc zrezygnowałem i przesiadłem się na alsong też dobry program. A winamp u mnie „zjada” 10mb więcej niż foobar, ale 10mb to nie jest koniec świata, 10mb różnice robi chyba tylko komuś co ma 256mb i jedzie na xp’ku.

Pozatym winami jest ładniejszy.

(model12) #10

Moje zdanie jest takie każdy uzywa to co lubi,albo się przyzwyczaił,używałem róznych odtwarzaczy ale pozostałem przy Winampie chociaż czasami używam do muzy Allplayer,kwestia gustu a co do wyglądu macie rację,duuużo skórek

(PeterMac) #11

bo Winamp jest skierowany dla Kowalskiego a foobar jest skierowany dla bardziej wymagających użytkowników co od odtwarza oczekują nie tylko ładnej skórki ale porządnej naturalnej jakosci dzwięku i wygody (playlisty) i o wiele lepszych mozliwosci konfiguracyjnych

(Darkvifon) #12

Co do tematu to powód jest ten sam co w przypadku IE - przyzwyczajenie i niewiedza.

(SeBoLaS) #13

A tu się mylisz troszkę bo coraz więcej ludzi nie korzysta już z IE tylko zamienia tą przeglądarkę na inna np na Firefoxa,Opere

(Lost World) #14

Dlaczego ?

Trudne pytanie - pewnie dlatego że użytkownicy Winamp'a wolą patrzeć , a nie słuchać.

(kamilmag) #15

Foobar jest wg mnie lepszy od winampa

1.Szybciej się uruchamia.

2.Dobry dźwięk.

3.Nie ma zamieszania ze skórkami.

4.......

5.......

(aju) #16

Póki nie spróbują czegoś nowego.

Sam z rok korzystałem z winampa, a potem się przesiadłem na jetaudio - na nim lece juz ponad 1.5 roku. W międzyczasie testowałem wiele innych, w tym foobara ale to właśnie jetaudio jako największy multimedialny kombajn najbardziej przypadł mi do gustu.

(Chrucik) #17

Powiem tak:

Narzekacie na winampa ze dużo pamięci żre itp że jakość lipna ale:

W foobarze jak się włączy procesory dźwiękowe DSP itp. takie które w winampie działają cały (czas nie trzeba ich włączać) to żre pamięci i proca tyle co winamp. Ale jak mu dodać ładną skórkę (foobar 'owi) to jeszcze więcej zasobów potrzebuje :wink:

W którymś numerze CHIP 'a było jak zrobić foobara i zrobiłem wg. zaleceń i wymagał więcej zasobów aniżeli winamp .....

Ja z mojej strony polecam WMP 11 z wtyczką DFX 8.0 Audio

wg. mnie lepszej konfiguracji nie ma (za ok. 11 Mb pamięci) :lol:

(Maesky) #18

Ja po wielu latach używania winampa przerzuciłem się na foobara, który oferuje mi płynniejsze działania oraz DUŻO lepszą jakość dźwięku(więcej suwaków w equalizerze).

(Mafioz09) #19

A możecie podać mi konfig foobara aby jak najlepiej odtwarzał muze i wszystkie wtyczki itp. bo mi foobar nie czyta formatu *.wma

(PeterMac) #20

hmm a to dziwne powinien, oto pliki audio jakie obsluguje na dzien dobry bez dodatkowych wtyczek

Audio formats supported: MP1, MP2, MP3, MP4, MPC, AAC, Ogg Vorbis, FLAC / Ogg FLAC, WavPack, WAV, AIFF, AU, SND, CDDA, WMA.