Dlaczego winamp jest taki popularny a Foobar nie?

Witam zimno w ten cieply dzień.Moje pytanie jest do was wrzystkich więc dlaczego winamp jest taki bardzo popularny? a foobar nie.

Na kazdej stronie polskiej z programami jest zawsze na top 10 na pierwszym miejscu a Fobek nigdy nie byl tylko zawsze gdzies na koncu.moim zdaniem to jest wszystko przereklamowane.A wy co o tym sadzicie?Napiszcie jaki macie odtwarzacz i co sadzicie o nim a co o foobarze lub co o wiampie.

pozdro

Winamp to najlepszy program do słuchania muzyki,a zarazem kombajn multimedialny ma wszystko co dobry program powinien mieć a do tego jest darmowy,a foobara używałem ale nie ma tego czegoś :mrgreen: więc myślę że winamp 100 razy lepszy

Winamp ma lepszy rozgłos, lepszą reklamę a o foobar nawet niesłyszałem

Ok ale zżera pamięc i sie rozmazuje nieraz.

:x

a dlaczego większość ludzi używa MS WORD, a nie MS WordPad?? ??

bo jest tak jak SeBoLaS powiedział kombajnem i wiele potrafi, a także pewnie i dlatego ze ludzie od dawien dawna są przyzwyczajeni do winampa

Mi zajmuje raptem ok 5 mega przy włączonej muzie!

Dla mnie

Jeszcze nigdy w życiu nie zauważyłem rozmazywania

Czy ty widziałeś odtwarzacz zżerający ram ?? Popatrz na WMP11 lub Zoom Player :slight_smile: Winamp jest prosty w użyciu i ma lepszą skórkę do której przyzwyczaili się wszyscy ludzie, z reszt a winamp to taka “klasyka” odtwarzacza :smiley:

Ludzie wam się nudzi??

Dlaczego większość gra w Fife a nie w Pesa??

:expressionless:

Każdy używa tego co lubi lub to co ma pod ręką.Osobiście wole foobara.

Skończcie z takimi tematami bardzo was proszę bo z tego tylko kłutnie się rodzą :frowning:

Dlatego że winamp może zżera więcej pamięci od foobara, ale 2 do 5 mb robi wielką różnice? Mi, winamp zaczął się włączać ponad 2 minuty, więc zrezygnowałem i przesiadłem się na alsong też dobry program. A winamp u mnie „zjada” 10mb więcej niż foobar, ale 10mb to nie jest koniec świata, 10mb różnice robi chyba tylko komuś co ma 256mb i jedzie na xp’ku.

Pozatym winami jest ładniejszy.

Moje zdanie jest takie każdy uzywa to co lubi,albo się przyzwyczaił,używałem róznych odtwarzaczy ale pozostałem przy Winampie chociaż czasami używam do muzy Allplayer,kwestia gustu a co do wyglądu macie rację,duuużo skórek

bo Winamp jest skierowany dla Kowalskiego a foobar jest skierowany dla bardziej wymagających użytkowników co od odtwarza oczekują nie tylko ładnej skórki ale porządnej naturalnej jakosci dzwięku i wygody (playlisty) i o wiele lepszych mozliwosci konfiguracyjnych

Co do tematu to powód jest ten sam co w przypadku IE - przyzwyczajenie i niewiedza.

A tu się mylisz troszkę bo coraz więcej ludzi nie korzysta już z IE tylko zamienia tą przeglądarkę na inna np na Firefoxa,Opere

Dlaczego ?

Trudne pytanie - pewnie dlatego że użytkownicy Winamp’a wolą patrzeć , a nie słuchać.

Foobar jest wg mnie lepszy od winampa

1.Szybciej się uruchamia.

2.Dobry dźwięk.

3.Nie ma zamieszania ze skórkami.

4…

5…

Póki nie spróbują czegoś nowego.

Sam z rok korzystałem z winampa, a potem się przesiadłem na jetaudio - na nim lece juz ponad 1.5 roku. W międzyczasie testowałem wiele innych, w tym foobara ale to właśnie jetaudio jako największy multimedialny kombajn najbardziej przypadł mi do gustu.

Powiem tak:

Narzekacie na winampa ze dużo pamięci żre itp że jakość lipna ale:

W foobarze jak się włączy procesory dźwiękowe DSP itp. takie które w winampie działają cały (czas nie trzeba ich włączać) to żre pamięci i proca tyle co winamp. Ale jak mu dodać ładną skórkę (foobar 'owi) to jeszcze więcej zasobów potrzebuje :wink:

W którymś numerze CHIP 'a było jak zrobić foobara i zrobiłem wg. zaleceń i wymagał więcej zasobów aniżeli winamp …

Ja z mojej strony polecam WMP 11 z wtyczką DFX 8.0 Audio

wg. mnie lepszej konfiguracji nie ma (za ok. 11 Mb pamięci) :lol:

Ja po wielu latach używania winampa przerzuciłem się na foobara, który oferuje mi płynniejsze działania oraz DUŻO lepszą jakość dźwięku(więcej suwaków w equalizerze).

A możecie podać mi konfig foobara aby jak najlepiej odtwarzał muze i wszystkie wtyczki itp. bo mi foobar nie czyta formatu *.wma

hmm a to dziwne powinien, oto pliki audio jakie obsluguje na dzien dobry bez dodatkowych wtyczek

Audio formats supported: MP1, MP2, MP3, MP4, MPC, AAC, Ogg Vorbis, FLAC / Ogg FLAC, WavPack, WAV, AIFF, AU, SND, CDDA, WMA.