Długi czas logowania do sieci LAN po włączeniu PC (Windows 7)

@marcin82 czytając teraz fakt nie Ty to napisałeś, wcześniej to zinterpretowałem że to Ty z racji że nie było cytatu tylko jako Twoja wypowiedź, zwracam honor i przepraszam za nieadekwatne interpretowanie nie Twojej wypowiedzi.

Wypowiedzi @jajecpl są jakie są każdy widzi i żeby od razu zmieniać kompa i kupić nowy system to są rady nie na miejscu, a co gorsza pisanie że nie wiem co mam. @jajecpl może nie wiem co mam jak wspomniałem wcześniej ale to nie jest powód żebym od razu był wyśmiany z tego powodu na Forum. Chwała że Ty masz wiedzę rzędu i pt. żeby kupić nowego kompa czy też nowy system… to rozwiązuje problem/y i ujmowanie że nie wiem co mam?. Sam sobie odpowiedź.

@krystian3w router nadal jest na stronie Producenta jest to model Tenda N301 i znajduje się na liście n301 Pobieranie-Tenda Polska - wiodący producent urządzeń sieciowych . Z tym że nie wiem jaki plik z aktualizacją wybrać, model wiem jaki mam (to wiadomość dla @jajecpl) tylko który plik ZIP pobrać by uaktualnić softa w routerze.

Musiałbyś poczytać, czy Tenda ma „rewizje” i czy twoja jest porzucona między 2013 a 2020.

Mnie się wydaje, że to jednak w samym systemie jest coś, co powoduje duże opóźnienie w czasie logowania.
Powinieneś w pierwszej kolejności zacząć robić porządek z systemem.
Dopiero potem, kiedy okaże się, że jest dalej źle - zająć się ruterem.
Piszesz, że system zwolnił…więc, jest coś na rzeczy i może to być też przyczyną dłuższego logowania.
Oczywiście to tylko sugestia, co ja bym robił w takiej sytuacji.
Dużo piszesz na temat twojego systemu i czynności jakie wykonujesz…które jednak nie przynoszą oczekiwanych rezultatów.
Więc chyba pora wziąć jednak się „za bary” z systemem, czyli kupić wreszcie ten dysk SSD, albo przeinstalować system na tym HDD.
Widać, że nie jesteś do końca przekonany i to odwlekasz…

@cyngiel_1 powiem Ci że przeinstalowałem cały system Windows 7 jeszcze na dysku SATA ale problem z opóźnieniem i logowaniem do sieci nadal pozostał. A wszystko jest „świeże”.

A jak sam system?
Na czysto zainstalowany?
Sprawuje się dobrze?
Już są prawidłowe katalogi Program Files?
Zainstalowałeś wersję Windows 7 64 bit?
Jeśli teraz masz nadal problem z logowaniem do sieci, to (skoro było kiedyś bez problemu) trzeba szukać teraz już pewnie w samym ruterze… sprawdź jeszcze, czy masz teraz na nowo zainstalowanym systemie wszystkie najnowsze sterowniki do komponentów w tym karty sieciowej.
Ile czasu trwa teraz logowanie do sieci, fizyczny dostęp do netu.?
Często połączenie z siecią już jest…a ikona kręci jeszcze jakiś czas…
Wyłącz w ustawieniach karty sieciowej protokół internetowy w wersji 6 i sprawdź.
Jaki masz antywirus?
Spróbuj bez antywirusa.

Przepraszam za małe opóźnienie w odpowiedzi.

@cyngiel_1. Sam system funkcjonuje dobrze, nie mam nic póki co na nim tylko sterowniki, program antywirusowy (Avira) i do obróbki grafiki.

Na czysto go zainstalowałem po usunięciu partycji i założeniu od nowa, nowej partycji i zainstalowanie systemu Windows 7.

Są prawidłowe foldery Program Files, zainstalowałem najpierw wersję 64 bit, ale strasznie mi muliło, aż za bardzo, od nowa wszystko zrobiłem ale z wersją 32 bit.

I wszystko by się wydawać by mogło że jest dobrze, prawie dobrze, uruchamia się szybciej, a jednak ten czas logowania jest nadal widoczny po uruchomieniu systemu.

Logowanie do sieci trwa z 60 - 70 sekund od załadowania systemu. I co więcej jak nawet na ikonce widać kręcenie się to ładuje się strona WWW czy też pobierana jest poczta @, a nadal jest „kręcenie” się ikonki.

Mam już właśnie wyłączony protokół internetowy w wersji 6, nadal jest tak samo.

No to może czas odkładać na tańszy dobry dysk SSD (czyt. „bużetowy” lub dobry stosunek ceny do jakości).

Ja też tak mam na Toshibie Satelite C850. Zasoby podobne do twoich. Tak jest zarówno z Wi-Fi jak i LAN, ale da się korzystać z internetu w trakcie mielenia kółkiem na ikonie paska zadań. To urok Windows 7 gdy ma się słaby sprzęt

Chodź powiem że jak miałem wcześniej routera Wi Fi Pentagrama to nie było takowego długiego czasu logowania, nie było żadnej widocznej „kręcącej” się ikonki. A jak zmieniłem na Tenda to właśnie widać ten czas logowania.

@krystian3w chyba tak bo nie przeskoczy się pewnych spraw mimo że by się chciało.

Ech ta minuta kręcącej się ikonki (zwłaszcza że sam internet jest szybciej) to już chyba jedynie defekt wizualny, nie wpływający przecież na samo użytkowanie sprzętu, to raczej nie ma się tak właściwie czego czepiać.
Możliwe w końcu też, że z innym routerem inaczej dogaduje się karta sieciowa.
Sprawdź sobie jeszcze, czy system nie dociągnie ci automatycznie nowszych sterów karty sieciowej w menedżerze urządzeń, lub czy nie ma takowych w sieci wpisując identyfikator sprzętu do googla.
Tylko wówczas zaciągasz pod Windows 7 32 bit oczywiście.
Swoją drogą nie powinno być aż takiej różnicy, że na 64 bitowej wersji ci mulił a na 32 dostał kopa.
No, ale skoro na 32 bitowej jest dobrze - to nie ma co drążyć.
Teraz pozostaje ci już tylko migracja na dysk SSD…i raczej lepiej to zrobić instalując ponownie system na czysto.

Właściwości i połączenie lokalne
Harmonogram QoS - OFF
Sterownik mapowania topologii - OFF
Responder topologii - OFF
Te usługi spowalniają ci działanie sieci.

Co rozumiesz przez „logowanie do sieci” skoro piszesz że masz połączenie internetowe mimo że ikona dostępu jeszcze się nie załadowała.
Jeśli masz sieć choć ikona na to jeszcze nie wskazuje to problem moim zdaniem leży gdzieś w opóżnieniu komunikacji między kartą a systemem.

@GreenB dzięki wielkie za odpowiedź.

Po południu (po powrocie) sprawdzę i dam znać. Kojarzę te ustawienia w Połączeniu Lokalnym, wiele razy im się przyglądałem ale nic tam nie zmieniałem prócz wyłączenia opcji Protokołu Internetowego w wersji 6.

Tak przewrotnie napiszę, że teraz tak szybko odpala ci system, że nie nadąża załadować się ikonka połączenia…która spóźnia się nawet co do prędkości fizycznego dostępu neta…:rofl:

A sprawdź zaplanowane zadania /harmonogram - kliknij w folder maintenance. Czy tam nie masz ustawione skanowanie po każdym uruchomieniu systemu? Należy z PPM wybrać wyłączenie tego zadania.

@GreenB wyłączyłem opcję co napisałeś

I komputer nie widział w ogóle połączenia LAN, nie było Internetu, dopiero powrót do ustawień na ON Internet był aktywny.

@cyngiel_1 podjechałem do dostawcy Internetu i przy okazji zapytałem czy to nie jest problem od ich strony z tą ikonką przy logowaniu się do Sieci LAN. Dowiedziałem się że Windows 7 przekłamuje że mimo że jest aktywne połączenie LAN to pokazuje długie logowanie, to jest zdanie Dostawcy, mogę podrzucić router Wi Fi żeby został sprawdzony u nich, na czas testu dostanę zastępczy ich. Ale zdanie jest takowe że Windows 7 przekłamuje.

@Bogdan_G nie bardzo mogę znaleźć folder maintenance, gdzie on się znajduje?. Bo jeszcze tam bym sprawdził to co piszesz czy nie ma zaplanowanych zadań.

Inaczej mówiąc

P.S. Sprawdz na Speed test co wykaże, gdy owa ikona jeszcze „wariuje”.

Jest tu:

Gdy wyłączysz i nic się nie zmieni, czyli nie będzie przyczyną problemów, to potem uruchomisz. Ale to najczęstsze środowisko działania infekcji przez internet. Ochrona komputera blokuje i zaraz jest dramat i skanowanie…

@Bogdan_G u mnie to tak wygląda…

Czyli mam wyłączyć WinSAT poprzez zaznaczenie i PPM > Wyłącz?.

Nie, nie wyłączaj tego, bo jak masz raz na tydzień, to nie problem. U mnie wyłączone i też nie problem.

Powinieneś włączyć task manager i śledzić, czy jakiś inny proces nie skanuje uporczywie sieci. Rób screeny, to może coś złapiemy.