Długi czas logowania do sieci LAN po włączeniu PC (Windows 7)

Spróbuj jeszcze w ustawieniach karty, w menadżerze urządzeń, ustawić sztywno 100Mb FULL Duplex. Może karta próbuje negocjować z routerem połączenie na 1Gb i jest taki lag. Spróbować nie zaszkodzi.

Po zrobieniu screenów? Ze zrzutek wynika, że nadal jest, a to z tym adresem jest problem https://techforum.wpcdn.pl/original/3X/c/f/cfc1a467319ccccb73ff2e549745b35eaab9e486.jpeg

Ze zrzutu jaki zamieściłeś wynika, że nie

winno być tak:
protokół internetowy

Ma na routerze i niby 8 cyferek tak zamula że lepiej w systemie wpisać…

@zbigg47 rozumiem, myślałem że DNS ma być wpisany w routerze, a nie w Protokole TCP / IPv4, teraz wpisałem tak

TCP IPv4

.

Mimo wpisania DNS nic nie poprawiło się, jest nadal tak jak było.

Może ktoś z forumowiczów pomoże dalej…

Przed chwilą właśnie dokonałem jeszcze raz przywrócenia ustawień fabrycznych routera, na nowo wszystko skonfigurowałem, raz jeszcze wpisałem DNS’y, uruchomiłem ponownie PC i nadal jest tak samo.

@jajecpl wspominał o sofcie do routera

Aktualnie mam soft w routerze V12.01.01.50_multi, nowsza wersja to N301V2.0 Firmware V12.01.01.50_multi chyba najnowszą bo nie bardzo wiem czy to będzie owa nowsza wersja, a nie chcę czego pisząc wprost „uwalić”.

Może jak by to była nowsza wersja softu to bym zaktualizował i może by problem się rozwiązał.

Reset stosu sieciowego robiłeś?
How to reset TCP/IP by using the NetShell utility .

Gość który nie wie co ma. A Ty mu o resecie stosu piszesz??

2 polubienia

Nie wiem po co szukasz jakichś rozwiązań jak masz w planach o czym piszesz w innym twoim temacie, przeinstalować system (zainstalować go na SSD).
Jak to zrobisz, to być może wszystko się naprawi na nowym systemie.
Więc jaki sens szukać przyczyny teraz.

Następny mistrz, zmień ko0mpa kup system.

@jajecpl

Ale przecież do Kota Nindża Jednorożca Tęczowego Redmontowego przeczytać i przeklepać jedną komendę w konsoli cmd umie?

Gość nie wie co ma, a ty mu każesz firmware routera aktuailzować? :stuck_out_tongue_winking_eye:

Pisze, że mu system zamula i zmigrował z XP na siódemkę (ma katalogi w Windows 7 32 bit nie wiadomo skąd również 64 bitowe) a ty piszesz, że ja mu polecam, aby kupił nowy system.
Nie - system ma kupiony BOX i powinien postawić od nowa - ze względu na to, że ma niezły bałagan.
Poczytaj tutaj…a potem pisz takie uwagi.
https://forum.dobreprogramy.pl/t/windows-7-msconfig-konfiguracja-systemu-rozruch-zmiana-ustawien/648710/3
Ja zawsze radzę, aby system naprawiać a nie go przeinstalowywać, jednak u niego akurat się taka czynność przyda, zwłaszcza że ma w planach kupić SSD.

To że nie znam komend sieciowych czy też innych komend konsoli nie znaczy że można w jakiś sposób mi ujmować… nie każdy z nas będzie informatykiem czy nie każdy z nas będzie wszechwiedzący. Może i faktycznie nie wie co mam ale czy to jest powód żeby mi publicznie dołożyć że nie wiem jak zaktualizować routera?. Może przedstawisz @marcin82 jak to zrobić będę tyle chłonny wiedzy, a Ty nie będziesz miał powodów to ujmowania mi.

A fakt faktem tak jak pisze @cyngiel_1 jest coś w moim Windows 7 nie tak, że od dłuższego czasu jest problem z rozruchem, nie co zamula, co się dało to wyłączyłem (nie wyłączę wszystkiego), a do celowo mam zamiar kupić dysk SSD.

Najpierw doczytaj, kto wcześniej użył jako pierwszy sformułowania, które wywołało twoje poruszenie - ja je tylko sparafrazowałem odnosząc się do postu użytkownika. Myślę, że do tej osoby będzie zasadnym skierowanie się z prośbą o instrukcję aktualizacji oprogramowania routera.

Sprawdź czy twój model routera jest dalej na stronie producenta z plikami „zip”/binarnymi.

Jak nie ma to potem zostaje ocena wsparcia Open Source np. OpenWrt lub sprawdzanie po szemranych stronach czy archiwizacją firmware (w web.archive.org szukaj „sum kontrolnych” by nie wgrać malware z pliku „bin”).

Mnie w tym wątku model umknął jak podałeś.

@marcin82 czytając teraz fakt nie Ty to napisałeś, wcześniej to zinterpretowałem że to Ty z racji że nie było cytatu tylko jako Twoja wypowiedź, zwracam honor i przepraszam za nieadekwatne interpretowanie nie Twojej wypowiedzi.

Wypowiedzi @jajecpl są jakie są każdy widzi i żeby od razu zmieniać kompa i kupić nowy system to są rady nie na miejscu, a co gorsza pisanie że nie wiem co mam. @jajecpl może nie wiem co mam jak wspomniałem wcześniej ale to nie jest powód żebym od razu był wyśmiany z tego powodu na Forum. Chwała że Ty masz wiedzę rzędu i pt. żeby kupić nowego kompa czy też nowy system… to rozwiązuje problem/y i ujmowanie że nie wiem co mam?. Sam sobie odpowiedź.

@krystian3w router nadal jest na stronie Producenta jest to model Tenda N301 i znajduje się na liście n301 Pobieranie-Tenda Polska - wiodący producent urządzeń sieciowych . Z tym że nie wiem jaki plik z aktualizacją wybrać, model wiem jaki mam (to wiadomość dla @jajecpl) tylko który plik ZIP pobrać by uaktualnić softa w routerze.

Musiałbyś poczytać, czy Tenda ma „rewizje” i czy twoja jest porzucona między 2013 a 2020.

Mnie się wydaje, że to jednak w samym systemie jest coś, co powoduje duże opóźnienie w czasie logowania.
Powinieneś w pierwszej kolejności zacząć robić porządek z systemem.
Dopiero potem, kiedy okaże się, że jest dalej źle - zająć się ruterem.
Piszesz, że system zwolnił…więc, jest coś na rzeczy i może to być też przyczyną dłuższego logowania.
Oczywiście to tylko sugestia, co ja bym robił w takiej sytuacji.
Dużo piszesz na temat twojego systemu i czynności jakie wykonujesz…które jednak nie przynoszą oczekiwanych rezultatów.
Więc chyba pora wziąć jednak się „za bary” z systemem, czyli kupić wreszcie ten dysk SSD, albo przeinstalować system na tym HDD.
Widać, że nie jesteś do końca przekonany i to odwlekasz…