Długi czas logowania do sieci LAN po włączeniu PC (Windows 7)

Witam,

Mam pytanko do Was… zauważyłem że jak włączę PC to długo loguje się połączenie LAN do Sieci…

Internet

Chwilę mija żeby „kółeczko” znikło i owszem jest połączenie LAN ale wcześniej tego nie było - jest możliwość coś z tym zrobić?. Od razu po włączeniu PC / systemu było widoczne całe „Centrum Sieci”, a od jakiegoś czasu widoczne jest „kółeczko” jak na screenie powyżej.

Sieć jest po kablu LAN włączona do routera Wi Fi i od routera Wi Fi do karty sieciowej w PC. Sieć Wi Fi funkcjonuje bez problemu.

Zobacz czy to pomoże:

@krystian3w zrobiłem optymalizację programami co podesłałeś, ale nadal jest tak jak było, nie dały żadnego rezultatu. Po ponownym uruchomieniu PC trzeba odczekać żeby zalogować się do Sieci LAN.

Reset routera. Miałem tak kiedyś w orange. Twardy reset, tylko znajdź umowę z usługodawcą bo hasła piny itd.
Instrukcję znajdziesz w necie do modemu/ routera.

Aktualnie mam router Tenda N301 całkiem zresetować go do ustawień fabrycznych?.

Zacznij od „uruchom ponownie”.

Uruchomiłem ponownie router bez przywracania ustawień fabrycznych i nadal jest tak jak było, długo loguje się do sieci LAN po włączeniu PC.

Zauważyłem jeszcze dzisiaj że mimo że widać „kółeczko” logowania się do sieci LAN to jak widać owe „kółeczko” to można otworzyć, przeglądać strony WWW czy pobierać pocztę @

Logowanie Do Sieci LAN

Tak jak by to logowanie do sieci nie było odświeżane… skoro widać „kółeczko”, a poczta @ jest pobierana bez problemu.

A zrób to proste. Pod prawym klawiszem - napraw sieć, czy jakoś tak.
Zrestartuje wszystko i pokaże, może sterownik.?
Pobrałeś zainstalowałeś?
https://www.tendacn.com/pl/product/download/n301.html
Chyba to najnowswze i restart kompa:
https://www.tendacn.com/pl/download/detail-3984.html

Zauważyłem, że dużo poprawek robili w sterowniku

Czy masz zainstalowane drukarki lub skanery?

Mnie tam czasem świeci „brak połączenia” a światowe serwisy się otwierają (czyli nie iluzja aplikacji LAN/intranet).

Czasem pomagają proste sztuczki jak ustawienie IP na sztywno, wyłączenie kompresji RDC, wyłączenie IPv6 na karcie.

U mnie pomogła zmiana DNS.
Poczytaj:

A DNS?

ok trzeba czytać te u góry.
spadam

Google i 4-rki na pozycji zapasowej.

Windows ma taką drobną przypadłość, że gdy mamy skaner sieciowy, udostępnioną drukarkę, albo dyski sieciowe, to tak właśnie sobie czasami miele, a bywa nawet, że dostaje zadyszki i staje na chwilę przy odpalaniu. Dzieje się tak też, gdy mamy pomieszane ustawienia otoczenia sieciowego.

Po powrocie do domu zrobię screeny i pokaże jakie ja mam ustawienia Otoczenia Sieciowego. Być może tam mam coś nie tak i stąd to mielenie.

@wasabi1084 mam zainstalowaną drukarkę Brother HL1110E. Nie jest to drukarka Wi Fi.

Otoczenie Sieciowe mam tak ustawione

Połączenie Lokalne
Szczegóły Połączenia Sieciowego
Szczegóły
TCP IPv4
TCP IPv6

. @zbigg47 mam właśnie już ustawione / wpisane DNS

1.1.1.1
1.0.0.1

. @bystryy wyłączyłem (odptaszkowałem) Protokół Internetowy w Wersji 6 (TCP/IPv6).

Zobacz czy nie jest włączone udostępnianie drukarki w sieci lokalnej. I czy niema jakiegoś softu od drukarki w autostarcie. Czasami ma to wpływ na sieć.

Hmm 100Mb/s masz 100 kartę czy router 100?

@wasabi1084 sprawdziłem i nie mam włączonego udostępnienia drukarki w sieci lokalnej.

W Autostarcie sprawdziłem poprzez CCleaner i również nie ma nic co by było związane z drukarką.

Pytasz o przepustowość sieci… to tak mam łączę 100/100 Mbit/s od dostawcy. Prędkość sprawdzona o 22:57 poprzez Speed Test

Speed Test

.