Długie ładowanie Xp Pro

(Kkirko) #1

Mam problem z włączaniem się systemu, a mianowicie długo się ładuje. Ten pasek przy ładowaniu musi przejść 12 razy żeby się komputer włączył!. A komputer mam nowy więc nie wiem dlaczego aż tyle .

Procesor 2*2.0 GHz

Ram 2*1 GB

grafika Geforce 8600GT

zasilacz 420 W noname

Na system przeznaczyłem oddzielną partycję 20 GB i na niej zainstalowałem system z formatem na NTFS (jak i cały dysk na NTFS). Jak można przyśpieszyć te włącznie systemu? bo na tym kompie wydaje mi się że powinien szybciej się włączać

(Grubbcio) #2

Sprawdz Autostart czy nie ma w nim dużo programów a niepotrzebne wywal

(Pawel Ryglicki) #3

A może masz zapełnioną partycje z systemem, śmieci systemowe dużo zajmują a jak jest to nowy komp dużo instalujesz usówasz do dużo zostaje z tego materiału przeczyść dysk ccleaner i usuń wszystkie pliki z folderu C:\Documents and Settings\R\Ustawienia lokalne\Temp z tad wszystko pousówaj ale musisz odsłonic niewidoczne foldery aby tam wejśc

(Persifall) #4

Skorzystaj też z BootVis, tu masz jak go użyć.

(Kolmar) #5

Kirek90 , jeżeli robiłeś optymalizację usług to masz już Swoją przyczynę. Należy zrewidować wszystkie usługi - ich zależności.

Tutaj masz troszkę o optymalizacji

http://www.chip.pl/arts/archiwum/n/articlear_77576.html

http://www.oc-forum.org/Windows-XP-Get-Faster-t26.html

http://www.enter.pl/archiwum/tekst.asp? ... szenie.htm

Poza tym więcej informacji można uzyskać poprzez PPM na mój komputer -> zarządzaj -> dziennik zdarzeń

(Marcinch7) #6

:o :o :o dwa procki! :lol: :lol:

Zobacz to:

viewtopic.php?f=7&t=76580

(Rastko1) #7

Może defragmentacja dysku pomoże

(luk4$h) #8

Sprawdź też czy nie masz żadnego wirusa.

(Kkirko) #9

Nie mam dużo programów, tylko te najpotrzebniejsze. Ale od razu po instalacji windows'a tak długo się bootował.

Mam jeszcze 10 GB na partycji systemowej. A wszystko instaluje na oddzielną partycje (gry, programy itp.)

Po co mi to jak mam nowy dysk, jeszcze dobrze nie jest "zawalony" ponad 70% jest wolnego miejsca

Nie ma

Resztę podpowiedzi sprawdzam :slight_smile:

W dniu 12.07.2008 , o godzinie 16:30 został dopisany post przez Kirek90

Dzięki temu system botuje się o 2 przejścia niebieskich kwadracików mniej.... czyli teraz trezba czekac 10 razy aż załpie ;]

(Xbladex) #10

klient miał podobny problem, myślałem podobnie jak poprzednicy (defragmentacja dysku, usunięcie programów z autostartu, usunięcie plików tymczasowych a nawet format i reinstalka systemu)

winxp jednak nadal długo się ładował (tak jak tu, pasek musiał z 15 razy "przelecieć" zanim system się załadował)

i tu już lekko się zdenerwowałem...

co się okazało, klient przez 4 lata miał jedyny dysk twardy jaki miał ustawiony zworką w tryb SLAVE,

niby nic takiego, ale po przęłączeniu go na tryb MASTER dostał nagłego kopa i ładował system po dwóch "przelatujących" paskach

(Kkirko) #11

Tak z chęcią bym skorzystał z tej podpowiedzi lecz mam dysk na SATA2 więc nie mogę używać zworek, chyba że się mylę to mnie poprawcie,

W dniu 15.07.2008 , o godzinie 23:03 został dopisany post przez Kirek90

Wykonałem defragmentacje i nic nie pomogło :evil:

(Damian30) #12

Ale po zakupie kompa formatowałeś go czy nie bo jak nie to masz od groma niepotrzebnych programów i przez to sie może wolno włącza. :stuck_out_tongue:

(Kkirko) #13

Sam instalowałem windows'a jeżeli o to Ci chodzi.

A to ile się uruchamia programów przy LOGOWANIU to chyba nie ma nic wspólnego z BOOTOWANIEM systemu...

(Marcinch7) #14

Zobacz to: http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& ... l+8.0.0.18

(Jaszek Kkj) #15

Nie chce Cie wprowadzać w błąd ale moment kiedy lata sobie ten pasek to jest ładowanie sterów. Odinstaluj sterowniki urządzeń które możesz i stopniowo raz jeszcze instaluj. Powodzenia

(Rysiek65) #16

Kirek90 może spróbuj tego.

viewtopic.php?f=7&t=248220

Mi przechodzi teraz 4 i pół paska.

(Kkirko) #17

Niestety nic nie pomogło :?

Ale teraz mam wszystkie potrzebne stery, więc jak odinstaluje to i tak będę musiał je potem zainstalować

(Alden Jone) #18

Wejdź w panel sterowania - narzędzia administracyjne - usługi i wyłącz tam usługi takie jak:

Clipbook, DDE sieci, DSDM DDE sieci, Netmeeting remote desktop sharing, posłaniec, rejestr zdalny, routing i dostęp zdalny (pod warunkiem, że nie masz routera), telefonia (jeśli nie masz modemu), telnet (pod warunkiem, że masz wył. pulpit zdalny), urządzenia alarmowe, usługi terminalowe (warunek taki sam jak w usłudze telnet), Webclient (odpowiada on za udostępnianie plików w internecie), Windows Image Acquisition (pod warunkiem, że nie masz skanera), zasilacz awaryjny UPS (pod warunkiem, że go nie masz).

(Kkirko) #19

Heh chyba już to kiedyś robiłem bo już to miałem wyłączone, tylko rejestr zdalny był włączony to go wyłączyłem

(Alden Jone) #20

Kirek90 , jeszcze zdefragmentuj dysk i przeczyść kompa CCleanerem.