Długie uruchamianie systemu XP i mały kłopot z IE

(Darom82) #1

Na komputerze z windowsem XP po uruchomieniu systemu trzeba czekać około 8 minut zanim się włączy przeglądarka, a powinna się włączać płynnie zaraz po uruchomieniu komputera bez czekania zbędnych minut. To nie tylko z przeglądarką tak jest ale też z każdym innym programem, że musze czekać te kilka minut zanim się system włączy. Najpierw musze poczekać aż program antywirusowy będzie aktywny dopiero wtedy zaskakują inne programy i przeglądarki.

Jak już mi się włączy wreszcie taka przeglądarka np. Internet Explorer to wtedy pojawia mi się w niej jakaś informacja której nie mogę odczytać i nie widze też zabardzo w co mam kliknąć. Może ktoś mi pomóc w tej sprawie naprawić to żeby mi się tak nie działo ? Tutaj jest screen przedstawiający ten nie widoczny komunikat w IE 8. Jak to naprawić ? i co zrobić żeby po wlączeniu systemu windows xp tyle nie czekać na włączenie czego kolwiek choćby nawet przeglądarki ? Prosze o pomoc w tej sprawie.

(Marcin1025) #2

Przeskanuj komputer Malwarebytes i daj logi OTL

(Bogdan_G) #3

Darom. Długie ładowanie, to wina ładujących się usług i aplikacji razem z systemem. W autostarcie zostaw tylko realteka, jak masz, albo inna grafę. Tylko antywirusa nie usuwaj z autostartu, lecz wyłącz. Możesz to zrobić w ccleanerze. W autorunsie sprawdź, co tam masz i wrzuć loga, albo screeny.

(Darom82) #4

Tutaj daje screeny mojego autostartu:

1.

autostart1.png

2.

autostart2.png

Tak Wygląda log ze skanu Malwarebytes Log

Możecie mi jakoś pomóc w moim problemie żeby mi się tak nie działo i było tak jak powinno być ?

(Bogdan_G) #5

Zostaw tylko pierwsze zaznaczenie i zrób restart. Na razie nie uruchamiaj antywira. Pobierz junkware removal tool i uruchom http://www.dobreprogramy.pl/Junkware-Re ... 39541.html Potem pobierz roguekiller http://www.dobreprogramy.pl/RogueKiller ... 39028.html uruchom wykonaj skanowanie i usuwanie. Logi będą na pulpicie. MBAM - tamto usuń.

(Darom82) #6

Czyli mam zostawić tak jak jest ? bo nie rozumie ? antywir mi sie uruchamia automatycznie razem ze startem windowsa.

(Bogdan_G) #7

Ccleaner, narzędzia autostart. Tam wyłącz antywira, ale nie usuwaj. Po restarcie nie uruchomi się. Użyj junkware i rogue.

(Darom82) #8

wyłączyłem ccleanerem w autostarcie antywira i zrobiłem restart komputera jednak minmo to antywir załadował się po resecie razem z windowsem obok zegara. Uruchomiłem junkwer i było czarne okienko coś tam się poskanowało chwile i tyle potem czarne okienko wyłączyłem krzyżykiem bo nic się nie działo. Uruchomiłem potem rogute i przeskanowałem i tak wygląda log:

RKreport[1]_S_04012013_02d1206.txt

RKreport[2]_D_04012013_02d1209.txt

Możesz mi pomóc ? W rejestrze znalazł mi jeden błąd to dałem usuń.

Na pulpicie pojawił mi się folder o nazwie RK_Quarantine co mam z nim zrobic ? w nim sa pliki System_DisableReg0.reg, NewStartPanel_{20D04FE0-0.reg, System_DisableTas0.reg, PhysicalDrive0_User.dat

(Bogdan_G) #9

Junkware tak ma, że wygląda, jakby nic się nie działo, ale będzie na dole po lewej migać kreska. Junkware więcej znajduje, niż adwcleaner i dlatego taka moja porada. Czeka się, wyświetlą się moje dokumenty, czeka się cierpliwie, aż wyświetli się log. Rouge dobrze się sprawił.

(Darom82) #10

Czyli co teraz żeby mi komputer lepiej działał ?

(Bogdan_G) #11

Jak zrobisz czyszczenie junkwarem, to potrzebna jest wiedza o wszystkich zainstalowanych programach, oraz o błędach aplikacji i systemu z podglądu zdarzeń. Logi z OTL też by się przydały, jak napisał wyżej, kolega Marcin.

... a użyj Odkurzacz, jest nawet wersja portable. JetClean poczyści Ci stare, niedobre ścieżki, wpisy i pozostałości tak, że od razu zobaczysz przyśpieszenie systemu.

(Darom82) #12

Juz zrobiłem do końca czyszczenia junkwarem i tak wygląda log: JRT.txt

Czy w autorunsie mam wyłączyć te zaznaczone rzeczy czy nie ??

I czy ten folder RK_Quarantine na pulpicie co się pojawił z plikami to moge usunąć ??

(Bogdan_G) #13

Z Autorunsa nic nie podałeś, tylko z narzędzia konfiguracji systemu. Niby to nie jest to samo. Tak samo z autostaru w ccleanerze nie ma nic podane, a masz tam na dole zapis do pliku tekstowego. W ccleanerze zostaw tylko w zakładce windows - rthdcpl i antywirusa, co masz zaznaczyć w narzędziach konfiguracji te dwie pozycje, a odznacz tam wsio resztę. Pobrałeś autoruns?

Rogue i logi i jego q. pousuwaj, tak samo jak JRE. Kliknij na mój komputer, dysk C i tam będzie folder JRE, to też usuń.

(Darom82) #14

Zrobiłem teraz skan OTL i o to logi:

Extras.Txt

OTL.Txt

Jak mam z autorunsa podać co kolwiek ?? autorunsa nie pobierałem bo skąd ??

Które opcje w ccleanerze mam wyłączyć ? tu jest screen:

cleaner.png

(falcon89) #15
Error - 2013-04-01 06:50:39 | Computer Name = DAROM | Source = Disk | ID = 262151

Description = W urządzeniu \Device\Harddisk0\D wystąpił zły blok.

Podaj SMART dysku http://www.dobreprogramy.pl/HD-Tune,Pro ... 12177.html (zakładka Health).

(Bogdan_G) #16

Wyłącz SunJava, Daemona, Google update, ctfmon. Zostaw avirę i zaznacz rthdcpl. Zrób restart. Po uruchomieniu, jak będzie lepiej, to pousuwasz odznaczone wpisy. Odinstaluj dokładnie wszystkie google update, bo tego za dużo masz i różne wersje.

Sprawdź w menadżerze urządzeń, czy nie ma żółtych znaków przy sterownikach.

http://www.programosy.pl/program,autoruns.html - powinieneś to mieć na dysku.

(Darom82) #17

Nie wiem czy o to chodzi ale tak wygląda screen:

HDTune_Health_WDC_WD400EB-00CPF0.png

Moge już ten program odinstalować czy ma on być cały czas włączony ?

(falcon89) #18

Ten dysk jest już prawie trupem.

Niezwłocznie zrób kopię ważnych plików i szykuj się na wymianę dysku.

(Darom82) #19

Coś tu jeszcze w tym cleaner wyłączyć ? bo nie wiem ??

cleanerr.png

Tak wygląda Log

Co do autoruns to tak to u mnie wygląda: AutoRuns.arn

(falcon89) #20

Co byś nie wyłączył to i tak zostaniesz z ledwo działającym dyskiem.

Parametr 01 (podświetlony na czerwono) wskazuje na problem z powierzchnią dysku lub/i głowicami odczytu/zapisu.

05 to bad sektory.

09 dysk przepracował 24875 godzin (to naprawdę dużo).

C5 sektory oczekujące na remap.

C6 nienaprawialne błędy.

C7 wskazuje na problem w komunikacji dysku z kontrolerem, wysokie wartości świadczą o uszkodzeniu podzespołów elektronicznych dysku (problemem może być taśma, zasilacz, uszkodzona elektronika dysku, uszkodzona elektronika płyty głównej).

Tego nie przeskoczysz choćbyś nie wiem co wyłączył.