Dmuchanie w alkomat

Jeżeli w czasie kontroli odmówie dmuchania w alkomat,to jak w takiej sytuacji postępuje policja,jaka jest dalsza procedura.Czy biora mnie na badanie krwi,i czy jest to obowiazkowe, czy mogą pobrać krew do badania bez mojej zgody.

Jaki miałbyś interes odmowy kontroli trzeźwości alkomatem skoro prowadzisz pojazd mechaniczny?

No chyba, że siadasz za kierownica po alkoholu no to wtedy gratuluje odpowiedzialności.

W przypadku odmowy “dmuchania” w alkomat policja doprowadzi cię na komisariat i poziom alkoholu bedzie mierzony na podstawie jego zawartości w krwi.

we krwi to już jest pewne ile masz promili bo wydychane powietrze to takie naciagane przecież

Bzdura, żaden komisariat nie przeprowadza badań na zawartość alkoholu w krwi (na komisariacie mogą ci zbadać ilośc alkoholu w wydmuchiwanym powietrzu stacjonarnym alkomatem). Do tego uprawnione są tylko odpowiednie służby medyczne. Tak że zawiozą cię do szpitala a przy wyniku negatywnym możliwe że od razu do “białego domku”.

OK.rozumie to,ale co bedzie jak nie zgodze sie na badanie krwi,na siłe chyba nie pobiorą,czyli nie stwierdzą bezsprzecznie że jestem pod wpływem alkoholu.

Wtedy kula w łeb dla potencjalnego mordercy :slight_smile:

Taki właśnie wyjątek przewidziany został między innymi w przepisach art. 126 ust. 3 oraz art. 127 ust. 3 ustawy Prawo o ruchu drogowym. Przepisy te expressis verbis stanowią, że badania w celu ustalenia zawartości w organizmie alkoholu lub środka działającego podobnie do alkoholu mogą być przeprowadzone również w razie braku zgody kierującego, o czym należy go uprzedzić.

Szczegółowe zasady przeprowadzania badań na zawartość alkoholu w organizmie zostały uregulowane w rozporządzeniu Ministra Zdrowia i Opieki Społecznej z dnia 6 maja 1983 r. w sprawie warunków i sposobu dokonywania badań na zawartość alkoholu w organizmie (Dz. U. Nr 25, poz. 117). Rozporządzenie to jest aktem wykonawczym do ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi.

Badania konieczne do ustalenia zawartości alkoholu w organizmie osób podejrzanych o popełnienie przestępstwa lub wykroczenia przeprowadza się na żądanie organu właściwego do prowadzenia śledztwa, dochodzenia lub postępowania w sprawach o wykroczenia (najczęściej będzie to Policja). Może to być również decyzja sądu lub prokuratora, co w praktyce zdarza się

2

rzadziej. Organ doprowadzający decyduje o przeprowadzeniu wszystkich lub tylko niektórych badań, a więc od badanego można jednocześnie pobrać krew, mocz, a nadto zbadać wydychane przez niego powietrze.

Należy podkreślić, że w § 5 pkt. 5 cyt. rozporządzenia ustanowiony został pewien wyjątek od zasady przymusowego pobierania krwi. Przepis ten stanowi: „W razie powzięcia uzasadnionego podejrzenia, że pobranie krwi spowoduje zagrożenie życia lub zdrowia, decyzję o dokonaniu zabiegu podejmuje lekarz.” Jest to jedyny przypadek, w którym decyzja o odstąpieniu od badania leży w kompetencji lekarza.

Bardzo często personel medyczny pobiera do badań krew od pacjenta, który nie wyraża zgody na takowe badanie. Równie często zadawane jest pytanie - czy w tych szczególnych przypadkach można takie badanie przeprowadzić bez zgody pacjenta? Odpowiedź jest jednoznaczna:

  • Jeżeli osoba podejrzana o popełnienie przestępstwa lub wykroczenia w stanie po użyciu alkoholu nie wyraża zgody na przeprowadzenie badania (pobrania krwi), badanie takie należy przeprowadzić przy użyciu środków przymusu bezpośredniego (siły fizycznej), przy czym wcześniej o możliwości użycia siły należy ją uprzedzić. Rzecz jasna środki przymusu bezpośredniego powinny być stosowane przez organ doprowadzający pacjenta na badanie (najczęściej Policję). Podstawa takich uprawnień znajduje swój wyraz w przepisie § 5 pkt. 6 cyt. rozporządzenia: „ W razie odmowy osoby, o której mowa w § 1 pkt. 1, poddania się zabiegowi pobrania krwi należy przystąpić do pobrania krwi mimo braku zgody tej osoby, o czym należy ją uprzedzić

No ładnie P.floyd. Teraz to już wszystko wiem,poczytałem sobie o tym. Serdzeczne dzięki.Pozdrawiam.

Ty się nie martw policja ma na to sposoby ale Ty chyba nigdy nie miałeś do czynienie z policją i ich nadużyciem władzy, więc jeśli będzie trzeba to nadużyją władzy, dostaniesz parę razy pałą i sam dmuchniesz albo wbijesz sobie igłę.

Nie jeździj po pijaku to i odpowiedzi na takie pytania nie będziesz potrzebował a jak zamierzasz narażać innych to lepiej idź …

Pozdrawiam!

Tyle że wskazania na badaniu krwi są z reguły wyższe od tych “dmuchanych”. Wszystko zależy od tego ile upłynęło czasu od ostatniego drinka do badania, jak niewiele to należy się liczyć z tendencją wzrostową a nie malejącą.

Nadużyją władzy??? Ja uważam, że policja jest za grzeczna w stosunku do prowokująco zachowującej się hołoty, jak ten ciemniaczek który na pytanie gdzie mieszka odpowiadał ironicznie “w C… przez duże C”. Widziałem też jak taki bubek po piwku i skontrolowaniu go przez policję ganiał za policjantką i wrzeszczał:" No weźcie mnie mnie na posterunek, no weźcie." (Policjantka postraszyła go, że jak będzie się źle zachowywał, to zabiorą go na posterunek.) Byłem wściekły ale na policjantkę która wprost uciekała przed nim.

człowieku oni mogą wszystko polska to jest kraj policyjny jedna z najbardziej widocznych pozostalosci po komunizmie to jest właśnie policja jak trafisz na frajerów to cie spałują jeszcze tak o żeby było fajnie

wezmą cie w kabaryne i zawiozą na izbe

Bzdury człowieku pleciesz, to tacy sami ludzie jak ty czy ja. Podjęli się takiej, a nie innej pracy bo jest na nią zapotrzebowanie. Przez dużą część społeczeństwa policja jest akceptowana. Istnieje jednak grupa wyrostków czy innego marginesu która by wolała aby nie było żadnej policji, a już całkiem zbyteczna jest na stadionach piłkarskich czy drogach, no to gratuluję. Życzę spotkania choćby z policją amerykańską i pożartowania sobie z nich w polskim stylu.

Człowieku przejedź się do Stanów i tam popróbuj żartów, to nawet się nie spostrzeżesz jak będziesz leżał na glebie i wąchał piasek z obrączkami na rękach. Nasi to są przy nich wręcz aniołki. I bardzo dobrze że nie ma tolerancji na wybryki rozbuchanych pseudo kierowców

rozsmieszyliscie mnie na maxa tymi postami dobra co do ameryki może masz racje nie byłem nie wiem

ale na glebie z kajdankami obity nie raz leżałem

nie jestem za tym żeby policji nie było bo by się ludzie dla zabawy zabijali

w wiekoszci przypadków policja nie jest jak ty to mówisz taka jak my może jest taka jak ty napewno nie taka jak ja dzięki bogu

znam paru ludzi z którymi kiedyś miałem kontakt teraz są psami szukaja tylko żeby komuś życie utrudnić

poczytaj na necie ilu psów zamkneli za molestowanie ćpanie na służbie i nadużywanie władzy nie gadaj mi głupot że to są normalni ludzie jak już to jest parę wyjątków ale nie wszyscy wiekszośc była dymana całe życie to poszli w takim kierunku a nie innym

nie chce mi się więcej pisać myśl jak chcesz napewno kiedyś zmienisz zdanie za dużo przykrości miałem przez policje w wiekszości przypadkow za nic

Tak jaki w każdej grupie zawodowej: lekarzy, nauczycieli, prawników, celników, wojskowych itd.

I patrząc na styl twojego pisania od razu widać że zioniesz do nich nienawiścią :stuck_out_tongue:

dokładnie jak w każdym zawodzie ale lekarz nauczyciel nie stoi na straży prawa oni zamiast je chronić to je lamią

zione zione za dużo lipy przez nich miałem bez powodu mieszkam od póltopra roku w uk ani razu nie miałem problemów

piwko na ławeczce jak najbardziej oczywiście jak jest kulturka w polsce mandat jeszcze jak im sie nie spodobasz to izba tak dla hecy

w polsce jest tak że młodzi wszystkim przeszkadzają zero luzy debilne zasady komunistyczny system i policja ludzie na straży prawa łamią ich więcej niż zwykły obywatel szkoda mi o nich pisac

a co do tematu xD

ciezka stopa i dzida xD

Przepraszam, ale do rzadkości (choć i są wyjątki) żeby bez powodu ktoś miał lipę. Najwidoczniej jakiś powód był :stuck_out_tongue:

to byś się zdziwił może za dużo w domu siedzisz ;d