Do gier - 2500 zł

Procesor preferuję profesor Intel a kartę Nividia ale z możliwością rozbudowy podzespołów :wink:

Ps. Bez systemu
Edit. Nie interesują mnie gry bardzo wymagające.

Ciężko będzie.

Najtańszy Intel (10100F) z płytą główną to wydatek rzędu 8 stówek. Najsłabsza Nvidia, którą jest sens kupować (1650 Super), to prawie tysiak. Czyli na start masz 1800, a musisz kupić jeszcze zasilacz, RAM, dysk(i), obudowę i… system, który kosztuje circa about 500 PLN.

Bez systemu

Ciężko będzie.

Najtańszy Intel (10100F) z płytą główną to wydatek rzędu 8 stówek. Najsłabsza Nvidia, którą jest sens kupować (1650 Super), to prawie tysiak. Czyli na start masz 1800, a musisz kupić jeszcze zasilacz, RAM, dysk(i) i obudowę.

A w cenie 3k się zmieszczę ?

Dasz aczkolwiek nie wiem, czy nie wziąłbym 1660S i i3-10000, zakładając, ze nie grasz w gdy wybitnie procesorowe, to będzie lepszy obraz. Reszta tak Samo Silentium 450+2x8 GB Ram, płyta, obudowa i SSD nie mniej niż 240, ale lepiej 480, szczególnie jak bez hdd.

Pobaw się w konfiguratorach Morele/Xkom i wklej co masz, a doradzimy i doszlifujemy. :slight_smile:

W grach nie zależy mi na obrazie wolę na minimalnych ustawieniach grać :wink:

Edit. Parę lat temu kupiłem części za 1500 i 3 lata mogłem grać w dobre gry :slight_smile:
Edit2. Na tej samej stronie pytałem o części :sweat_smile:

Edit3. Lapka za 2500 miałem i dało się grać w CSa i fortnite.

mam taki, połowa części na gwarancji
ryzen 5 2600
16 GB XPX 320 MHH
Asroc b450 pro4
Thermaltake 630
RX 470

stare foto, nie ten zasilacz

Tylko nowe części mnie interesują

Wolisz nowego opla, czy 3-letniego Mercedesa>?

Nowego opla. Ktoś może mi to sprawdzić + dobrać chłodzenie ?

1050Ti jest warta najwyżej połowę tego, co życzy sobie ten sklep.

1lajk

Zestaw dla janusza, ani nie pograsz, ani nie nic. 1050 to do minecrafta czy jakoś

Jak już ładujesz kasę i nie jesteś fantastą, to zacznij od plyty i zasilacza, to powinny być najdroższe rzeczy w kompie na początek
Ale zestaw Ok, tylko karta do dupy

Najdroższa powinna być karta graficzna w takim zestawie.
1000 karta
450 płyta
400-500 procesor
300 dysk
250 zasilacz

A jaki masz stary komp?

Skoro wolisz nowe, to dlaczego wybierasz stare w cenie nowego. :slight_smile: ?

Nie, i5 nie jest równa i5, ta 9000 i 10000 rózni się o 30% na korzyśc tej drugiej . To samo o grafice, wybierasz leżak, którego nikt nie chciał kupić.
Jeżeli MUSISZ, to zamień procesor na I3-10000, będzie wydajny jak ta i5-9000 i nowszy, a zaoszczędzoną różnicę dodaj do karty graficznej. Choćby dwuwiatrakowej 1650, ale na GDDR6, będzie to mniejszy błąd od 1050TI, ale nadal błąd bo 1650Super to rozsądne minimum…

1lajk

Wyjąłeś mi z ust, tylko nie chciało mi się pisać :slight_smile:

Hmm a w 3k już coś znajdę ? Osobiście nie znam się jakość - cena więc was pytam.

@jajecpl Zmieniasz te kompy jak rękawiczki :wink: