Do gier - 2500 zł

Procesor preferuję profesor Intel a kartę Nividia ale z możliwością rozbudowy podzespołów :wink:

Ps. Bez systemu
Edit. Nie interesują mnie gry bardzo wymagające.

Ciężko będzie.

Najtańszy Intel (10100F) z płytą główną to wydatek rzędu 8 stówek. Najsłabsza Nvidia, którą jest sens kupować (1650 Super), to prawie tysiak. Czyli na start masz 1800, a musisz kupić jeszcze zasilacz, RAM, dysk(i), obudowę i… system, który kosztuje circa about 500 PLN.

Bez systemu

Ciężko będzie.

Najtańszy Intel (10100F) z płytą główną to wydatek rzędu 8 stówek. Najsłabsza Nvidia, którą jest sens kupować (1650 Super), to prawie tysiak. Czyli na start masz 1800, a musisz kupić jeszcze zasilacz, RAM, dysk(i) i obudowę.

A w cenie 3k się zmieszczę ?

Dasz aczkolwiek nie wiem, czy nie wziąłbym 1660S i i3-10000, zakładając, ze nie grasz w gdy wybitnie procesorowe, to będzie lepszy obraz. Reszta tak Samo Silentium 450+2x8 GB Ram, płyta, obudowa i SSD nie mniej niż 240, ale lepiej 480, szczególnie jak bez hdd.

Pobaw się w konfiguratorach Morele/Xkom i wklej co masz, a doradzimy i doszlifujemy. :slight_smile:

W grach nie zależy mi na obrazie wolę na minimalnych ustawieniach grać :wink:

Edit. Parę lat temu kupiłem części za 1500 i 3 lata mogłem grać w dobre gry :slight_smile:
Edit2. Na tej samej stronie pytałem o części :sweat_smile:

Edit3. Lapka za 2500 miałem i dało się grać w CSa i fortnite.

mam taki, połowa części na gwarancji
ryzen 5 2600
16 GB XPX 320 MHH
Asroc b450 pro4
Thermaltake 630
RX 470


stare foto, nie ten zasilacz

Tylko nowe części mnie interesują

Wolisz nowego opla, czy 3-letniego Mercedesa>?

Nowego opla. Ktoś może mi to sprawdzić + dobrać chłodzenie ?

1050Ti jest warta najwyżej połowę tego, co życzy sobie ten sklep.

1 polubienie

Zestaw dla janusza, ani nie pograsz, ani nie nic. 1050 to do minecrafta czy jakoś

Jak już ładujesz kasę i nie jesteś fantastą, to zacznij od plyty i zasilacza, to powinny być najdroższe rzeczy w kompie na początek
Ale zestaw Ok, tylko karta do dupy

Najdroższa powinna być karta graficzna w takim zestawie.
1000 karta
450 płyta
400-500 procesor
300 dysk
250 zasilacz

A jaki masz stary komp?

Skoro wolisz nowe, to dlaczego wybierasz stare w cenie nowego. :slight_smile: ?

Nie, i5 nie jest równa i5, ta 9000 i 10000 rózni się o 30% na korzyśc tej drugiej . To samo o grafice, wybierasz leżak, którego nikt nie chciał kupić.
Jeżeli MUSISZ, to zamień procesor na I3-10000, będzie wydajny jak ta i5-9000 i nowszy, a zaoszczędzoną różnicę dodaj do karty graficznej. Choćby dwuwiatrakowej 1650, ale na GDDR6, będzie to mniejszy błąd od 1050TI, ale nadal błąd bo 1650Super to rozsądne minimum…

1 polubienie

Wyjąłeś mi z ust, tylko nie chciało mi się pisać :slight_smile:

Hmm a w 3k już coś znajdę ? Osobiście nie znam się jakość - cena więc was pytam.

@jajecpl Zmieniasz te kompy jak rękawiczki :wink: