Do HBO Max trzeba trojga

To czego nie ma netflix + sporo pozycji się powtarza.

Co do problemów to siostrze też rwało, wyczytała że częsty problem.
Ja nie zamierzam z nimi walczyć, szukam konkurencji.

Masz na netflixie w 4K HDR wszystkie 4 Matrixy, w HD wszystkie władcy pierścieni i Hobbity? Z tego co wiem to nie. Czemu bo Netflix to nie WarnerBros, a HBO to WarnerBros. Diuny w 4K HDR tez na bank na Netflixie nie masz.

Z czasem pewnie przybędzie nowości nawet w 4K tylko trochę trzeba poczekać, dopiero ruszyło w Polsce. Będzie duże zainteresowanie to i rzeczy będzie więcej. Za 20 dyszki Netflixa w 4K na zawsze nie dostaniesz i nie chodzi o to, ze wszystko w 4K.

Nie dla każdego te pozycje są interesujące.

Nawet jeżeli są to ile razy można to oglądać…

Dlatego ja takie serwisy jak Netflix czy MAX oceniam pod kątem oferty seriali a nie filmów. Film obejrzę raz, maks dwa razy i już do niego przez długi czas nie wracam. Uważam że na film lepiej iść do kina. Natomiast serial angażuje na dłużej. I właśnie serwisy streamingowe to głównie dla mnie seriale a nie filmy. Obejrzenie jednego serialu w zależności od ilości sezonów zajmuje mi od miesiąca do nawet trzech. A ciekawych seriali jest tyle że życia mi nie starczy by je wszystkie obejrzeć a lista „do obejrzenia” ciągle rośnie. Na samym Netflixie mam ich już ponad 40. Więc jest w czym wybierać. I za seriale warto płacić abonament. Za filmy uważam, że nie warto i lepiej wybrać kino.

To jest dopiero hipokryzja - mówić komuś, że wstyd dzielić 20zł, ale 60zł to już ok :wink:

Chyba łatawiej zrozumieć kogoś kto chce podzielić 60 zł na trzy i wychodzi po 20 zł na głowę niż kogoś kto chce dzielić 20 zł na trzy. Oba naganne - ale życie to nie tylko czerń i biel ale również odcień szarości. Mało tego. Powiem Ci więcej - sam dziele konto z na Netflixie z moją dziewczyną i zrzucamy się na nie po 30. Dlaczego? Bo aktualnie nie mieszkamy razem. Jesteśmy parą i uważaliśmy że nie ma sensu zakładać dla nas dwóch kont i płacić podwójnie każdy za siebie. Chciałem opłacać całość ale ona się nie zgodziła bo ma swój honor i powiedziała, że się dołoży. Ale już za HBO (założyłem dzisiaj) płacę całość bo stwierdziłem że 20 zł dzielić na pół to jest trochę bez sensu. i udostępniłem jej dane do logowania. Możesz mnie teraz spalić na stosie ale wiesz gdzie to mam :slight_smile:

No mi nie jest łatwiej zrozumieć, jak się komuś tłumaczy wg. swojej miary co jest dużo a co mało. Takie trochę z dupy zasady moralne - „dla mnie 20zł to mało ale 60zł to już bym się zastanowił”. Trochę jak w dowcipie:
W parku dosiada się do kobiety facet i zagaduje:
– dzień dobry, czy oddała by mi się pani za 10.000zł?
– no nie wiem…
– no dobra, a za 20000zł?
– myślę, że tak,
– a za 100zł?
– a co ja, jakaś dziwka?
– to już ustaliliśmy, teraz negocjuję cenę.

PS dzielę z rodziną: Netflix, HBO i nie widzę w tym nic złego. Amazon Prime jeszcze nie dzielę tylko „oddaję”, bo było jakoś śmiesznie tanio ostatnio (39 albo 49zł/rok).

Ja czekam, aż zablokują jakoś to dzielenie. Bo wkodncu to zrobią to tylko kwestia czasu i dobrej woli tych streakingów. Ja mam zasadę, niestacjonarne mnie na coś nie kupuje, żeby kozaczy i sępić. Jak mogę taniej mieć to samo lub identyczne to czemu nie. Mialem raz Netflix i poza własnymi produkcjami w 4K był tylko Men in black jeden w 4K. Czemu? Bo za więcej filmów w 4k chcieli by więcej kasy, a ludzie nie dadzą. Czemu HBO max może sobie pozwolić na promocje 19,99 zł miesięcznie na zawsze bo HBO to WarnerBros i bedą mieć od nich zawsze wszystko szybciej niż inni pewnie w najlepszej jakości.

No ale jak zablokują? Tzn. jak korzystam w domu z dwóch łącz internetowych, często też w hotelach i np. LTE jak jestem na wyjeździe, to czemu i jak mają wyblokować?

Bo na jednym koncie może korzystać 3 urządzenia jednocześnie. Łatwo to mogą sprawdzić i blokować, chodźmy tak jak na forach dawać ban na IP.

HBO dość mocno jedzie na starych serialach i filmach. Jako odmóżdżacz często u mnie lecą „Przyjaciele”, albo np. teraz powtarzam sobie „Teorię wielkiego podrywu”. Rodzina lubi powtórzyć „Grę o Tron”.

No właśnie - i jak to będą blokować przy zmiennym IP? Wiadomo, nie może np. korzystać jednocześnie więcej niż 3 osoby i ludzie tak dzielą konta - 3 niezależne osoby. W domach bardzo często też ludzie nie korzystają tylko z WIFI, tylko np. z LTE na danym urządzeniu (tablet, telefon, laptop).

Coś wspominałeś o 4k?
Pogadajmy o jakości.
Pogadajmy o aplikacji na windows!

HBO max co do jakości to nawet nie ma startu do Netflixa. Diuna w 4k wygląda gorzej niż to co jest na Netflixie w FHD. Serio, FHD na Netflixie ma lepszą jakość niż to co jest w 4k na HBO.

Tyle to ja widzę.

Diuny jeszcze nie oglądałem, ale Matrix Zmartwychwstanie mnie zwaliło z nóg jakością na moim Samsungu z 4K HDR.

Z tego co widzę, HBO nadal cienka jakość, Netflix to samo (obniżali jakość tłumacząc się Covidem/pracą zdalną ludzi…), najlepszą jakość ma chyba Amazon Prime: h.264vs. h.265 robi różnicę, przecież to widać nawet na niedużym telewizorze.

Dla mnie jakość na HBO w 4k jest tak jakbym oglądał film w FHD. Netflix 4k wygląda obłędnie. Na HBO obraz jest jakby delikatnie rozmazany. Brak w nim ostrości. Na Netflxie wyszstko jest ostre, widać każdy por skóry, każdą zmarszczkę, każdy włosek. Na HBO tego nie ma w ogóle.

Obejrzeć sobie na Rakuten TV ten sam film, chodźmy pożyczając tylko na 24h. Tez robi różnice jest nie współmierne. HBO trochę bardziej stawia na kontrast przez co obraz jest jaśniejszy.

Najlepiej widać jak się wyłączy wspomagacze ostrości w telewizorze gdzie jest obraz lepszy bo te wspomagacze w telewizorach ostrości psują wszystko. Podkręca się i zmienia obraz.