Do HBO Max trzeba trojga

Już dawno wrócili do wyższego bitrate. Tak było, to prawda. Jednak to już jest historia.

Być może tak jest. Nie przeczę. Jednak oferta Prime mnie nie interesuje. Nie ma tam dla mnie nic ciekawego. :man_shrugging:

Na moje oko najlepszą jakość ma Apple TV+

Wlaśnie założyłem Prime. Pierwszy miesiąc jest darmowy więc stwierdziłem że zaryzykuję. No i… jakość wymiata. Jest naprawdę świetna. HBO MAX jakościowo to dno. Prime faktycznie urywa gacie.

Wydaje się, że się nie znasz :grinning_face_with_smiling_eyes:

No nie no. Oglądam HBO MAX i za chwilę przełączam się na Prime jakość wideo to przepaść. Prime miażdży HBO w każdym pixelu. Tu nie ma nawet co porównywać.
A żeby nie było że kłamię i pisze sobie od tak - bo Amazona założyłem przed chwilą oto dowód, że nie ściemniam tylko naprawdę porównałem te oba serwisy.

Zrzut ekranu 2022-03-13 143534

Jeśli masz na czym, to sprawdź sobie jeszcze TV+

Może kiedyś. Na ten moment mam już Netflixa, HBO max i Prime.
Starczy. :wink:

49 zeta za rok?

Dziwne że jeszcze nie ma wątków „szukam wspólnika na Prime”…

Szkoda, że nie wyłapałeś, że to była ironia. :joy: :joy:

Masz tam dwa pakiety do wyboru
10 zł na miesiąc albo jedna opłata 49 zł z góry za cały rok. Tak więc wybór pakietu może być jedyny. Na Prime nie ma zbyt wielu rzeczy które mnie interesują ale jestem wstanie zapłacić te 50 zł na rok by obejrzeć to co jest tam dla mnie interesującego. Właściwie można powiedzieć, ze te 49 zł to za 11 miesięcy po pierwsze 30 dni są darmowe. Konto założyłem dziś a opłata zostanie pobrana dopiero w kwietniu.
Prime ma świetny odtwarzacz. Nie dość że jakość video jest naprawdę super to jeszcze po najechaniu w prawy górny róg ekranu myszką pojawiają nam się nazwiska aktorów którzy aktualnie są na ekranie i wstępują w danej scenie. Przykład:

Wiem, wiem. Ale chciałem jeszcze docisnąć @anon19062602 bo on tak fajnie się denerwuje jak ktoś ma inne zdanie niż on. :wink:

Sporo koncertów widzę, Grand tour, Picard, Boys…
Park Jurajski dzieciakom pokazać bo netflix ma jakąś część, ale reszty brakuje…
To samo z Pacific rim, tylko druga część, nie wiem gdzie logika…

To mój ulubiony serial na Prime (widziałem go wcześniej z niezbyt legalnych źródeł) :wink:

A żonie jak nie widziała pokaż to:

Fleabag (Serial TV 2016- ) - Filmweb

Powinna być zachwycona. :stuck_out_tongue:

Właśnie tak samo oglądałem Boysów i dwa sezony Grand tour oraz pierwszy sezon Picarda.

Żona na wygnaniu, ale zaproponuję dziewczynie.

Powiesili mnie i zakopali z workiem cebuli :smiley:

Tak się składa że mam dwa pakiety HBO - drugi leży odłogiem
Sam współdzielę Netflixa w 4 kę i jakoś nie ma problemu, to dlaczego ma być z HBO?

piękne podsumowanie

HBO to promocja 33% taniej a nie 19,99 miesięcznie, proszę doczytać regulamin promocji. Jeżeli HBO podniesie abonament na np. 60PLN to wtedy płacisz 40
PLN(33% taniej).

Jak są chętni to zapraszam. Na razie czekam jeszcze na odpowiedź osób dzielących Netflixa - maja pierwszeństwo

Nigdy nie miałem styczności i okazji widzieć na żywo- jako użytkownik bez produktów Apple jakoś przetestuję? Widzę, że aplikacja na Samsung (TV) jest: Aplikacja Apple TV w Samsung Smart TV | Samsung Polska

Jeśli masz aplikację to możesz przetestować:

Zobacz sobie to na początek:

Apple TV ma niezłą jakość obrazu to fakt, ale własne seriale tylko napisy PL tak jak i większość filmów. Bo na USA sporo produkcji jest wydawane bez dubbingu czy lektora PL. Chociaż w własnych produkcjach mogli by mieć lektora, wkodncu stać ich na to.

To nawet nie jest kwestia kodeka. Tu tkwi sekret:

Podczas transmisji strumieniowej w usłudze Amazon Prime Video można wybrać jedną z trzech opcji jakości: Dobra, Lepsza i Najlepsza. Jakość Dobra zużywa ok. 0,38 GB na godzinę, Lepsza zużywa ok. 1,40 GB na godzinę, a Najlepsza zużywa ok. 6,84 GB na godzinę.

Dla porównania Netflix oferuje także 3 ustawienia zużycia danych: Niskie, Średnie i Wysokie. Niskie zużywa 0,3 GB na godzinę, Średnie (SD) - 0,7 GB na godzinę, a Wysokie (UHD) - 3 GB na godzinę.

Bitrate czyli ilość klatek na sekundę robi swoje. Czym większe, tym większe zużycie w streamingu i lepsza jakość.

Bitrate to nie jest ilość klatek na sekundę. Bitrate określa jak bardzo jedna klatka filmu jest skompresowana. Jak widzisz na przykładzie Prime i Netflixa jakość może się różnić mimo tej samej rozdzielczości właśnie przez bitrate Na Netflixie 4k to 3GB na godzinę a Prime to aż 6GB na godzinę. To oznacza, ze film w 4k na Netflixie jest poddany o 50% większej kompresji niż adekwatny materiał na Prime.