Do moderatorow w sprawie ciaglego zwracania uwagi

Witam ,troche prowokacyjnie wpisalem temat nowego watku ,ale wlasnie w jego sprawie chcialbym zapytac.Przegladam to forum codziennie i bardzo mnie drazni wieczne zwracanie uwagi na temat tytulow,"zmien tytul "…

Uwazam ze nie kazdy rodzi sie Mickiewiczem czy Slowackim aby moc pieknie w jednym krotkim zdaniu opisac w tytule swoj problem.Tym bardziej ze wielu z uzytkownikow to sa osoby bardzo mlode i nie zawsze potrafia dokladnie sformuowac swoje mysli.Proponowalbym pomimo regulaminowego rezimu troche przymruzenia oka w tej sprawie.

Jeszcze jedno czego nie za bardzo rozumiem,spotkalem sie ze jeden z moderatorow zwrocil komus uwage aby uzywal polskich znakow,ale np ja nie moge ich uzywac bo mam angielska wersje win XP i nie bede nic zmienial aby pisac na tym forum.

Bardzo prosze ich Wosokosc Moderatorow o pewna wyrozumialosc dla zwyklych szaraczkow.

Jestem uczestnikiem rowniez wielu forow angielsko-jezycznych ale w zadnym nie spotkalem z takim strofowaniem przy kazdej okazji ,a pomimo to zachowuja wysoka jakosc dyskusji.

Pozdrawiam serdecznie

:arrow: http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … highlight=

:arrow: http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?p=980957

Ale każdy kto chce pisać na tym forum powinien znać język polski. Wtedy może przeczytać to: http://rtfm.killfile.pl/

Co do polskich znaczków - ich brak przeszkadza w czytaniu, są po to żeby ich używać, taki mamy język po prostu. Natomiast zmienienie układu klawiatury to kwestia chwili, można sobie ustawić pod skrót klawiaturowy. Ja mam pod Shift + rAlt + lAlt - sekunda i mogę pisać po rosyjsku:

Русский язык :wink:

Jeżeli ktoś chce pisać na tym forum musiał przeczytać Regulamin, nikt nikogo nie zmusza do pisania tutaj, a jakieś zasady muszą być. Oczywiście nie mówię, że nie mogą zdarzyć się komuś błędy, ale jeżeli już ktoś je popełni, niech wyciągnie wnioski.

MALIBU proszę…

z takim podejściem trudno dyskutować, biorą pod uwagę, że rozwiązanie tego “problemu” to chwila.

Zwróć uwagę na tytuły jakie lądują w śmietniku.

Przepraszam, to po kiego ktoś zakłada konto na dp, skoro warunkiem jego używania jest znajomość regulaminu i co za tym idzie jego przestrzegania, wychodząc z założenia, że będzie to olewać ??

Szczerze mówiąc, mało mnie interesuje co się dzieje na innych forach. To ma swoje zasady i userzy mają je przestrzegać.

Zreszta na tema temat napisano setki postów, poczytaj - wersja eng systemu chyba nie ma negatywnego wpływu na działanie wyszukiwarki ??

Proponuję powstrzymać się od zbędnej ironii…

EOT

I cóż tu więcej dodać - chyba tylko to, że posługując się polskim językiem, mając możność (jak z powyższego linku wynika) pisać poprawnie w języku polskim na polskojęzycznym Forum, robisz to lekceważąc zasady obowiązujące na tym Forum, jak również userów, dla których czytanie takich postów do przyjemności nie należy.

Być może robiłeś to dotąd nieświadomie, ale od chwili, gdy Krzychuu wskazał Ci linka, gdzie jest opisane jak poprawnie pisać w ojczystym języku - będziesz pisał dalej nie przestrzegając tych zasad - musisz mieć świadomość, że łamiesz Regulamin tego Forum - a to już Twój wybór, i będą tego konsekwencje, jak mniemam …

W kwestii interpunkcji - spację stawiamy po kropce, przecinku - nie odwrotnie :slight_smile:

Pozdrawiam

Nawet nie bedąc wieszczem narodowym, można się pokusić o bardziej adekwatną nazwę tematu jak:

Widze ze moj post odniosl skutek inny od zakladanego.Nie mam zamiaru nikogo atakowac ani podwazac celowosci egzekwowania regulaminu.Zdaje sobie sprawe ze to ja przychodze na to forum i musze respektowac jego regulamin,mi chodzilo tylko o troche wyrozumialosci przy tematach zakladanych nowych watkow.Mnie tez drazni jak ktos robi w jednym slowie kilka bledow ale ja rozumiem ( a przynajmniej staram sie )ze ktos moze miec problem z ortografia.

Szkoda ze moderatorow tego forum nie interesuje jak dzialaja inne fora ,zawsze mozna brac dobry przyklad,dla dobra tego furum.

Reasumujac ja osobiscie staram sie podporzadkowac regulaminowi ,ale chodzilo mi tylko o troche “przymruzenia” oka na slabosci innych.Jezeli to jest az takim problemem to trudno .

Pozdrawiam

Ale nie stosujesz polskich znaków … :slight_smile:

Masz racje rlk120 nie stosuje poniewaz jeszcze nie zmienilem ustawienia klawiatury.Niewatpliwie to zrobie ale ja caly czas pisze o tolerancji a nie o lamaniu czy przestrzeganiu regulaminu.Prosze o rozdzielenie tych dwoch kwestii.

MALIBU - nie zapominaj o tym, że później złe nazywanie tematów prowadzi do tego, że korzystając z wyszukiwarki na Forum nie można odnaleźć odpowiedzi - to podstawa.

A kombinacje błędów są tak wielkie, że gdy poszukujący miałby siedzieć i pisać różne wersje, to …

To tak na marginesie.

Tak jak inni…

Okropnie się czyta teksty typu “Widze ze moj post odniosl skutek inny od zakladanego.” to po kilkudziesięciu takich tekstach oczy bolą…

Nie przejmuj się :slight_smile: Dla niektórych tu zgromadzonych regulamin jest ważniejszy niż jakakolwiek tolerancja… ;]

mylisz troszkę pojęcia moim zdaniem, tolerancja polega na poszanowaniu czyichś poglądów jeśli nie stoją one w sprzeczności z obowiązującymi prawami (w tym przypadku z regulaminem). to mniej więcej tak jak mówić, że powinniśmy tolerować pedofilię ponieważ tolerujemy (przynajmniej w teorii) homoseksualizm. są pewne normy którym należy się podporządkować i to wcale nie ogranicza wolności, wolność daje społeczeństwo, które musi się kierować pewnymi normami (dlaczego to już chyba nie muszę tłumaczyć)

O tolerancji mówisz, jednak pisząc w innym wątku:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … 209#995209

wcale sie nią nie wykazujesz :roll:

I chyba zdziebko Ci sie pomyliły pojęcia, bo tolerancja ma zawsze swoje granice. Tam gdzie się zaczyna anarchia, nie może być mowy nawet o najmniejszej tolerancji.

:wink:

A ty chyba nie umiesz odróżnić żartu od nietolerancji…

Jeśli masz zamiar pisać dla samego pisania to rób to w notesie a nie na forum. Twój post nie ma nic wspólnego z tym tematem

Swoją drogą, temat został wyczerpany, pomijam cel do jakiego dąży lub chcą go wykorzystać niektórzy.

Proponuję poczytać niektórym definicję moderatora i związanych z tym obowiązków, jakimi jest obarczony.

no ładnie się porobilo, dobrze że poloniści używają komputerów tylko jak muszą, bo nierozumieją pewnych rzeczy ze świata komputerów (tu informacja sie liczy nie budowa zdania ale jego tresc uzytkowa), a po drugie będę się czepiał jak MOD się czepiaja pisowni i słowo USER które jest z jez. ang.nieodmienia się ponieważ odmianie podlegają słowa z jezyka polskiego więc NIEMA userów albo userzy. Jeśli chcecie być pariotami i dbac o polszczyzne to prosze bardzo user znaczy użytkownik i prosze tego przestrzegać, a nie brać wybrane zasady ortograficze i gramatyczne.

Johnyby doskonale wiesz o co w tym wszystkim biega, a kąsasz bo nie masz innych argumentów.

To że piszesz z Dublina, wcale nie zmienia postaci rzeczy.

Skoro czepiasz się drobnostek nie ma pisze się rozłącznie :stuck_out_tongue:

johnyby

Nie można powiedzieć, że odgrzebałeś temat - zabrałeś bowiem głos w temacie, który choć jest w zasadzie wyczerpany, to przecież na tym Forum jest ciągle aktualny.

Regulamin, a konkretnie jego zapis:

wyraźnie określa, jakie są w tym względzie wymagania.

Moderator się nie czepia - Moderator ma obowiązek zwracać uwagę, gdy user - użytkownik :slight_smile: ignoruje zapisy Regulaminu, w tym konkretnym przypadku - zapis wyżej cytowany (w tym miejscu cieszy opinia poligloty - choć pewnie nie do końca, bowiem nie oceniając znajomości języka angielskiego - zbyt mało tu przedstawiłeś danych, znajomość języka polskiego lekko szwankuje, na co zwrócił uwagę fiesta , a co potwierdza przegląd Twoich postów w innych tematach).

Osobiście - zwracając uwagę, staram się zachować ustalony poziom. :slight_smile:

Przepraszam za dygresję, wrócę do tematu.

Można zrozumieć pewne przypadki, kiedy stosowanie polskich znaków jest utrudnione, lub wręcz niemożliwe, ale w sytuacji gdy user czyni to świadomie - świadomie też narusza wspomniany zapis Regulaminu, a tu w ślad idą konsekwencje.

Pomijam tu aspekt braku szacunku dla czytających tak niechlujne teksty. Nie będąc Moderatorem pomijałem takie teksty, będąc - interweniuję.

W Twoim przypadku zauważam, że trudności w stosowaniu polskich znaków nie wynikają z uwarunkowań systemowych.

Rejestrując się na Forum miałeś obowiązek zapoznać się z treścią Regulaminu i zakceptować jego zapisy. Jeżeli to zrobiłeś - sądzę, że świadomie - przestrzegaj tych zapisów.