Do moderatorow w sprawie ciaglego zwracania uwagi

a gdyby to moderatorzy zmieniali nazwę tematu na konkretną? nie było by tych ciągłych próśb, zamieszania. ja też uważam, że jest to podstawa dla wyszukiwarki, ale nie każdy jakoś sobie z tym daje radę :slight_smile:

Wybacz ale odrobinkę mnie ubawiłeś tą propozycją :wink:

Po pierwsze.

Przy tej wielkości forum, uwzględniając ilość spraw “porządkowych”, które moderacja musi tutaj zrobić (samo przenoszenie tematów do właściwych działów zajmuje przy dużej ilości błędnie ulokowanych postów sporo czasu chociaż nie zostawia bezpośredniego śladu na forum), zajmowanie się poprawianiem tytułów zablokowałoby nas dokumentnie.

Po drugie.

To użytkownik szuka pomocy i to on powinien zwrócić się o tę pomoc w spoób właściwy. Tym bardziej, że udzielona pomoc może być ewentualnie wykorzystana również przez inne osoby mające podobny problem.

Po trzecie.

“Zrzucenie” obowiązku poprawiania tematów na moderatorów byłoby równoznaczne z nastepującym podejściem:

“Jest co prawda regulamin ale nie musicie przestrzegać jego zapisów bo modkowie to poprawią” Leciutko bez sensu, prawda?

Po czwarte:

Dlatego też w każdej prośbie o zmianę tytułu podpowiadam jak to zrobić. Zapewniam Cię również, że jeśli jakiś użytkownik zwraca się do mnie na PW i pisze, że nie może sobie z tym poradzić to uzyskuje dodatkową pomoc bo widzę, że nie “odpuścił” sprawy i nie zignorował prośby o wprowadzenie zmian, tylko ma problem z ich wprowadzeniem.

I co jeszcze ??

Puderek na pupcię i buźki na dobranoc ??

Bez przesady :!: :!: :!:

To niech się uczy i do tego celu ma uwagi moderatorskie

po części pan moderator sdar mnie przekonał do swoich racji. ja rozumiem, moderatorzy mają swoje obowiązki i dodawanie kolejnego, czyli zmieniania tytułów nie ma większego sensu, ale przecież i tak w każdym poscie ze złym tytułem wklejacie swoją formułkę z prośbą o jego zmianę, poprawienie pisowni itp. zamiast takich uwag do userów można by było szybko zmienić tytuł na należny, co ułatwiłoby późniejsze poruszanie się na forum i używanie wyszukiwarki

Tak, a użytkownicy przyzwyczaili by się do tego i już wcale nie dbali o konkretne tytułowanie swoich postów. A tak, jak czyjś temat poleci raz czy dwa do śmietnika (pod warunkiem że nie zmieni), to następnym razem zastanowi się nad tytułem.

Tak jak już kolega wyżej napisał, jeżeli ktoś ma problem z dobraniem tematu do treści, służymy pomocą na PW.

Obawiam się, że wówczas znaleźliby się również i tacy, którzy robiliby to specjalnie.

Dobrze jest jak jest - nie widzę potrzeby zmiany panujących obecnie zasad.

Tylko dlaczego mamy wyręczać Autorów w przestrzeganiu punktu 2.6 Regulaminu.

Formułkę można sobie wcześniej przygotować, skopiować i wkleić paroma ruchami myszy lub skrótem klawiaturowym, tytułu konkretnego postu nie :stuck_out_tongue:

w porządku. przekonaliście mnie :wink:

Nikt nie miał takiego zamiaru.

Moderator nie jest od wymyślania tytułów czy kto co by tam jeszcze chciał. Następny krok - to co ?? Opis problemu ??

Zasady te były od początku i jak na razie nikt nie zamierza tego zmieniać.

Jak ktoś ma z tym problem, to niech pracuje nad tym. Jak chce, niech poprosi o pomoc moderatora. Żaden moderator nie będzie odwalać za kogoś roboty, co delikatnie pisali już niektórzy w tym temacie.

Na polskim, tez tak piszesz i zwalasz pewne rzeczy na nauczyciela ??

Jak wypełniasz PIT, to też odwalasz manianę ??

Drodzy userzy, odrobinę pomyślunku.

wypowiedziałem się w temacie tylko dlatego, iż denerwujące jest przeglądać 10 tematów z rzędu i w 8 widzieć tą samą formułkę na zielono czy czerwono. jeśli takie są zasady to ok. ja nie chcę tego zmieniać a tylko zwrócić uwagę, może kiedyś zmienicie sposób informowania pisząc np tą formułkę PW. Zgadzam się, że to user który pisze temat powinien się stosować do regulaminu i dbać o porządek swojej wypowiedzi, więc uważam z mojej strony temat za zamknięty :wink:

Mnie tez to wkurza i irytuje, jak co chwila muszę czy inny moderator, prosić userów o wywiązywanie się ze swoich obowiązków. Niestety, w tej sytuacji, podziękowania należą się… właściwym osobom.

Zamiast tracić czas na pierdoły, moglibyśmy skupić większa uwagę na pomocy. A tak musimy odpisywać na tematy, które właściwie nie powinny w ogóle powstawać.

BTW - to co widać na forum, jeśli chodzi o przypiski moderatorów, to wierzchołek góry lodowej naszej działalności. Jak pisałem kiedyś. Niech userzy zajmą się swoją domeną. My wiemy co robimy i jak mamy to robić.

Życie.

IMO, to nie najlepszy pomysł, zaraz pojawi się 5 osób, które zaczną bawić się w moderatorów i wypominać niewłaściwe nazewnictwo tematu, a tak istnieje pewna szansa, że zielony dopisek ich powstrzyma i nie doda jeszcze 5 kolejnych postów do listy tych wymagających moderacji

Airborn mimo wszystko i tak się pojawiają takie dopiski :frowning:

Witam!

Zgadzam się w 100% z MALIBU. Moderatorzy tego forum mają przeciętnych użytkowników za idiotów. Poniżają, są bezczelni i mają się za wszystko wiedzących. Często tu widuję takie dyskusje, w których Moderator pisze w odpowiedzi swoje racje i zamyka temat, aby to jego zdanie było ostatnie i najsłuszniejsze. Chcecie przykład? Proszę bardzo:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … =moderator

Jak można nazwać kogoś dzieckiem neostrady? Każdy z nas ma wolny wybór. Nie żyjemy w komunie. Moim zdaniem to poniżanie, tak samo jak kogoś kto jest gorzej ubrany, ma Linuxa, albo Windowsa. Wybieramy to co nam pasuje, a nie to z czego inni nie będą się śmiać!

Witam

X-MEN Czego dowiódł ten link?

Najlepiej wpaść jak po ogień, strzelić focha itp.

Zaprawde dziwne jest to, co przeczytałem w tym topiku. Źli moderatorzy nie mający nic lepszego do roboty tylko ściganie, kasowanie “biednych” użytkowników.

Nudne to pewnie ale prawdziwe. Na forum jest regulamin i trzeba go przestrzegać !!

Mam takie małe przewrotne pytanie.

Czy podczas zdawania egzaminu na prawo jazdy, egzaminator wykazuje “odrobinę toleracji” ?? :lol: Czy po prostu stosuje się do przepisów?

Nie uważasz czasem, że takie opinie są sprzeczne z punktami 1.1.a oraz 1.1.b i 2.12 Regulaminu ?

Wyobraź sobie sytuację, w której w miejsce słowa Moderator wstawię czyjegoś nicka.

Dopiero by się zaczęło. Dlatego też tonuj trochę wypowiadane opinie.

Rób to też i z tego powodu, że nie masz racji.

Nie mówiąc o tym, że zawsze możesz wyjaśnić swoje wątpliwości na PW.

X-MEN , co do wyrażenia “dziecko Neostrady”, to stało się ono synonimem… jakby to powiedzieć… nieco mniej rozgarnietego uzytkownika internetu. Funkcjonuje ono już potocznie w języku i naprawdę nie zostało wymyślone na tym forum. I nie tylko tutaj jest stosowane, bo stosują je wszędzie. A przyczynili się do niego sami internauci, kiedy internet stał sie powszechnie dostępny dzięki TP i nagle zrobił sie wysyp użytkowników, którzy tak zachłysnęli sie otwartością na świat i pozorną anonimowością, że wydaje im się, iż są bezkarni i na dodatek nie muszą stosować żadnych norm kulturalnych i obyczajowych.

Dlatego Twoja sugestia, iż ktoś się z kogoś naśmiewa, bo korzysta z Neostrady, jest kompletnie i totalnie błędna.

Uff… pasuje ci takie tłumaczenie tego określenia ?

A czy nie je tak przypadkiem, że to ci przeciętni sami z siebie robią idiotów pytając np o cracki na forum vortalu poświęconego legalnemu oprogramowaniu ??

Toś ty chyba poniżania na innych forach nie widział, a ręczę Ci że nasi modkowie w porównania do innych to istne anioły w ludzkiej skórze (pomimo tego że i mi parę razy dostało się od nich po nosie, jedank potrafiłem to przyjąć jako dobrą monetę i nie stroić z tego powodu fochów) .

Radzę jednak poczytać co oznacza zwrot “dziecko neostrady” zanim zabierzesz dalszy głos w dyskusji:

http://dziecineo.prv.pl/

X-MEN przeczytaj cały temat, który zlinkowałeś, od początku ze zrozumieniem. Nikt na tym forum złodziejstwa i chamstwa tolerować nie będzie.

Chętnie pokazałbym Ci przykłady twórczości userów skierowanej do moderacji ale nie nadaje się to do publikacji publicznej.

BTW - poznaj na początek forum, jego zasady, userów, a wtedy pisz. zasada jest taka:

czytam - analizuję - wyciągam wnioski - piszę.

U ciebie zabrakło paru kroków…

EOT