Do użytkowników laptopów - Ile płyt w ciągu roku wypalasz?


(system) #1

Mam pytanie do użytkowników laptopów ile w ciągu roku średnio wypalacie płyt?


(system) #2

Naszło mnie na takie pytanie w związku w pewnym komentarzem który pojawił się pod testem iMac. Pewien użytkownik narzekał że w AIR`u nie ma nagrywarki. Więc zastanawia mnie ile tak naprawdę w ciągu roku zwykły użytkownik nagrywa płyt


(nnick) #3

Brakuje odpowiedzi 0. Zarówno nie nagrywam jak i nawet nie czytam żadnych płyt. Tak naprawdę napęd DVD w laptopie jest już zbędny (przynajmniej dla mnie). Nawet system stawiam z pendrive’a.


(system) #4

@nnick

No właśnie ja dosłownie w zeszłym roku nagrałem max może z 6-7 płyt… Też uważam że ten napęd powoli robi się przeżytkiem. Pozostaje bluray ale zanim to się na dobre zadomowi to pendrive z podobną ilością pamięci lub większą będzie kosztował mniej od takowej płyty


(system) #5

w tym i w zeszłym roku nagrałem/odczytałem ZERO płyt. Wszystko co mam trzymam na dysku twardym wewnętrznym/zewnętrznym. ew. w chmurze.


(Hitm3n) #6

Ja z napędu korzystam do instalowania gier, więc jest mi on raczej niezbędny, a nie mam nieograniczonej pojemności dysku, żeby móc obrazy zgrywać na dysk ;-).


(matty24) #7

Ja nagrałem ponad 10 płyt. Wszystko przez to, że robiłem kilka prezentacji dla kogoś i musiałem je na CD wypalić.

Jeśli chodzi o własny użytek to może tylko 2-3 płytki. Głównie korzystam z pendrive’a bo jest szybciej i wygodniej.


(Qwerty01) #8

Dziennie średnio 3-5 płyt.


(olmeca) #9

Do 20 płyt, ale to i tak z dużą górką. Głównie muzyka do auta. Posiadam sprzęt bez napędu, z opcją stacji dokującej gdzie takowy się znajduje.


(Jbatycki) #10

11


(Mr Marek6) #11

Muszę powiedzieć, że praktycznie nie korzystam z napędu ani do nagrywania ani do odtwarzania. Pendrive na dzień dzisiejszy w zupełności wystarczy.


(trubul.as999) #12

W zeszłym roku wypaliłem na laptopie jedną płytę.


(darek_d) #13

A kto by się bawił w nagrywanie , a tym bardziej w drogi bluray (sprawdź ceny nośników - i chyba szybko to się nie zadomowi). W chwili obecnej urządzenie multimedialne HD z dyskiem 1 - 2 TB i możliwością odtwarzania przeróżnych formatów są chyba najlepsze. Podłączysz do lapka, stacjonarnego czy TV - a mobilność dziś jest górą.

Dlatego zero jakichkolwiek nagrywań.


(Jtkmalinowski) #14

Zamiast nagrywania płyt stosuję dysk zewnętrzny o pojemności 2TB. :slight_smile:


(lith) #15

Z płyt korzysta się rzadko, ale jednak brak napędu jest odczuwalny dla mnie. Może rzadko, ale konkretnie ;]


(Kpc21) #16

Ciągle nie ma opcji “0” :slight_smile:


(sla17) #17

W tym roku jedną, bo nauczyciel w szkole jest zacofany i nie uznaje pendrive jako nośnik danych. Odczytalem też jedną, ze sterownikami do płyty głównej, bo W7 nie potrafił znaleźć sieci


(lith) #18

Przesłanie większej ilości danych (np. kilka GB zdjęć) na dalszą odległość jest dalej najwygodniejsze przez wypalenie płytki->koperta->poczta.


(Kpc21) #19

Poczta albo gołąb pocztowy :slight_smile:

http://technologie.gazeta.pl/internet/1 … netu_.html

Przecież istnieje nawet standard przesyłu pakietów IP za pomocą gołębi pocztowych.


(Karolekc5) #20

Tylko dlatego ze większość polskich operatorów oferuje niski Upload:(

Obecnie nagrywam cos dla znajomych ale tylko dlatego na płytach ze to służy do jednorazowego użytku, czyli otworzyć zobaczyć i zapomnieć, z penem powstaje ten problem ze trzeba go zwracać itp. a płyta fajnie lata :))