Dobór odpowiedniej wersji wtyczki Flash Player dla starszego komputera PC z Win XP

(Timoglok) #1

Witam, od dłuższego czasu próbowałem naprawić zacinający się obraz filmów online po formacie komputera. W końcu się udało:

Pobrałem uninstalator flash player. 

Teraz wszystko działa OK tylko pojawia się komunikat: "Ta wtyczka jest narażona na ataki i powinna być zaktualizowana"

PC: AMD Athlon Xp 2600+  1,92GHz, 1,25GB ram, karta GF fx 5200  128mb, Win XP Prof z SP3

(Dimatheus) #2

timoglok , zapoznaj się, proszę, z tym tematem i stroną, a następnie - korzystając z przycisku Edytuj (na dole pierwszego posta po prawej stronie) i opcji Użyj pełnego edytora - popraw tytuł wątku tak, by mówił konkretnie o problemie. Poprawnie zatytułowany wątek zwiększa szansę na uzyskanie szybkiej pomocy. Zignorowanie tej prośby będzie skutkować przeniesieniem tematu do kosza.

Pozdrawiam,

Dimatheus

(Boria14) #3

Witaj,

Flash player,raczej nie dobierzesz do wieku podzespołów komputera,a posiadanego systemu,i przeglądarek jakich używasz. Dla każdej przeglądarki pobierasz osobno wchodząc na stronę z tej właśnie przeglądarki,którą chcesz zaktualizować...Tu znajdziesz bardzo pożyteczny poradnik step by step.

Powodzenia:-)

http://www.fixitpc.pl/topic/5-dezynfekcja-kroki-finalizujące-temat/#entry42415

(Timoglok) #4

System Win XP profesional z SP3 32 bit

Jeżeli pobiorę Flasha który mi proponuje strona Adobe to obraz z filmów online się zacina

(Boria14) #5

Usuwasz wszystko,co jest stare,wchodzisz na linki,pobierasz,instalujesz kolejno....

Jeszcze w rachubę wchodzą wersje przeglądarek.Jeśli przedpotopowe wersje,także mogą wywoływać błędy,gdyż nie mają wsparcia dla oprogramowania dodatkowego. Na temat firefoksa,nie powiem Ci nic,ja rozstałem się z nim daaawno temu,gdy zrobił się kobyłą,a firefoxcontainer zaczął zapychać pamięć. Co do opery. Jechałem cały czas na 11,15,ale za sugestiami Picasso,zainstalowałem ostatnią z silnikiem presto(12,16). Powiem tak,....Było lepiej na starej...:frowning: Link do opery,masz w tym samym poradniku:-)

(Timoglok) #6

po kolei:

(Boria14) #7

IE, nawet jeśli nie używasz,a jest starszy niż 8,powinieneś zaktualizować.

Do czego służy Adobe shockwave,nie wiem,ale jeśli jest nowa wersja,i używasz,na pewno warto...

pozdrawiam

(Timoglok) #8

wszystko zaktualizowane, obraz się zacina :frowning:

to może ktoś kto ma podobnego PC z tym systemem niech napisze jakiej wersji Flash Playera używa? A ja sprawdzę ją u siebie

Proszę korzystać z opcji Edytuj , zamiast pisać post pod postem.

rgabrysiak

(Boria14) #9

Wszystko zaktualizowane,a obraz zacina...

Piszesz,że format był,a wszystkie sterowniki,czy odpowiednie kodeki doinstalowałeś?

I jeszcze jedno,ale takie mgliste przypuszczenie,gdzieś czytałem,że userowi kolidował silverlight. Da się to wyłączyć? Wyinstalować na próbę?

No,i co chyba,nie mniej ważne,nie jest to typowe buforowanie w przypadku badziewnego łącza? ??

I ostatnie pytanie,format był,ale czy syfu aby na pewno nie ma? Bo format /C/ ,to nie wszystko...:slight_smile:

pozdrawiam

(Timoglok) #10

sterowniki karty graficznej najnowsze ze strony nVidia oraz K-lite Codeck Pack

neostrada 10mb/s - buforuje się szybko i do końca bo dźwięk leci płynnie

(bart86) #11

kolego wtyczki się instaluje najnowsze no chyba że lubisz mieć wirusy

a jak ci komputer nie wyrabia to nie wina wtyczki tylko za słabego sprzętu

szukasz cudów

nie powinieneś dobierać wtyczki pod sprzęt tylko odwrotnie

(Timoglok) #12

przed formatem działało wszystko dobrze więc komputer wyrabia

(Boria14) #13

Witaj,

Powtórzę...Skoro twierdzisz,że działało przed formatem,to jest jedno wytłumaczenie. Po "formacie" czegoś zabrakło... FPlayer,zainstalował się,skoro okno jednak się otwiera. W przeciwnym razie miałbyś komunikat o konieczności pobrania tegoż, wraz z linkiem do pobrania z reguły...

Jeśli zbyt dużo paczek kodeków zainstalowałeś,czy nawet odtwarzaczy wideo(z wbudowanymi własnymi),a nawet programy do edycji wideo,mogą kolidować z systemowymi. Natknąłem się gdzieś na mięso rzucane pod Format Faktory(tylko przykład).

Edyta:

W którym momencie podawałeś logi? Zaraz po formacie,czy po zainstalowaniu wszystkiego,co masz teraz w systemie???

Skąd brałeś instalatory? Świeże ze stron producentów,czy z magazynu na innej partycji?

Jeśli ze stron,świeżynki,to czy rzuciłeś okiem na instalator,czy odhaczyłeś śmieci,toolbary,sponsorów...?

Taki Flash player ,za damski cycek oferuje Ci np Chroma,co jeszcze,nie wiem....:frowning:

Co oferują inne instalatory,nawet boję się myśleć... Dowodem na to-spróbuj coś z dp zassać,nie z tego buttona,co trzeba....

pozdrawiam

(Timoglok) #14

Z kodeków to tylko to K-lite Codeck Pack a z programów to tylko Windows Media Player 11 nic więcej dotyczące wideo.

Logi podałem już po instalacji wszystkiego.

(Boria14) #15

"Razem z Flashem zainstalował się McAfee Internet Seciurity - też odinstalowałem"

To Ci weszło do firefoksa,nie patrzyłeś,co instalujesz,

A z dp.....,i tu masz dowód na to,że nie wszystko złoto,co się świeci...  :mrgreen:  McaaaaAffe! !!

Jaki antywirus w systemie? Dodatkowe skanery...?

Ostatni pomysł jaki przychodzi mi do głowy,pomijając powyższe...

Po włączeniu pliku wideo na stronie,prawy klik=właściwości=wyłącz/włącz przyspieszenie sprzętowe.

Tudzież,ustawienia globalne=magazyn=zezwalaj na zapisywanie na tym komputerze

pozdrawiam

(Timoglok) #16

Mam Avasta. Używam także AdwCleaner i Jetclean.

poyspieszenie już zmieniałem i to z zapisem też

(Bogdan_G) #17

Na tej stronie http://mozillapl.org/forum/viewtopic.php?f=15&t=40034&start=80

Co do Firefoksa, to znalazłem, że komuś pomogła zmiana ustawień w about:config -  dom.ipc.plugins.enabled true zmiana na : dom.ipc.plugins.enabled false . Na tej stronie autor: ochotaboss@ ma podobny problem w Firefoksie i Chrome, i rozwiązuje problem.

(Timoglok) #18

nie pomogło

dziękuję za to że szukacie

(Bogdan_G) #19

Raczej RAM masz za mało. Zacznij od tego - panel sterowania/system/ zaawansowane/efekty wizualne/ustawienia/opcje wydajności/ zaznacz niech system windows wybierze optymalne ustawienia. Gdy ma się najlepszą wydajność, to często wyłączenie animacji w systemie, kłóci się z wyświetleniem animacji flash i będzie zacinać.

Chcą ludzie grać, a potem im zacina YouTube.

Dajesz zastosuj. Przechodzisz do zakładki zaawansowane/pamięć wirtualna/zmień - tu ustaw minimalny rozmiar pliku stronicowania na przynajmniej 2000MB i tak samo rozmiar maksymalny, co jest na tyle dobre, że zapobiega fragmentacji pagefile.sys. dajesz potem Ustaw, OK, zastosuj i restart komputera.

(Timoglok) #20

niech system windows wybierze .... - było już tak ustawione