Dobór odpowiedniej wersji wtyczki Flash Player dla starszego komputera PC z Win XP

Ale czy te chmury się przesuwają?

W punkcie 4 masz do chrome, gdy uruchomisz stronkę w chrome, masz do internet explorer, gdy uruchomisz stronkę w internet explorer, itd. Moja cometbird jest rozpoznawana, jako firefox, bo ma dodatki i inne walory z firefoxa, tylko, że jest lżejsza.

Pytałem, czy gdzieś nie masz zainstalowanego dodatku do blokowania java script.

Zdaje się, że to dodatki do firefoxa na screenie. A wyłącz te od góry, a pozostaw tylko dwa shockvawe i WMP pug-in, bo u mnie wszystko wyświetla cacy, a mam tak, jak piszę:

http://prntscr.com/2jb03x

tak, chmury się przesuwają płynnie, także w explorerze i operze, chroma już nie mam

Z tego, co dotąd opisywałeś wynika, że możesz mieć dwie nieaktualne javy i jakiś bug jawy. Pobierz program JavaRa z pierwszego linka bezpośredniego i odinstaluj wszystkie javy, które masz.

nie mogę tego uruchomić w ogóle

Tu masz ten program do odinstalowania javy, czyli javara, ale portable, czyli sie ten program otwiera i on działa bez instalowania na dysku,

http://portable.info.pl/javara-portable/

Działa, sprawdziłem, 780KB.

tutaj to samo

post-219374-0-93620700-1389733892_thumb.

Uruchom jako administrator

javy odinstalowane, nie ma poprawy

tego net frameworka też już odinstalować?

Wróćmy do modelu płyty, jaka masz grafikę i jaki do niej sterownik. W starych modelach, zaktualizowane sterowniki, czasem są za nowe, by dobrze działać na starym sprzęcie.

Zarządzanie komputerem, menadżer urządzeń, sterowniki grafiki, właściwości, rozwiązywanie problemów.

Dziesięcioletni pc, to wiadomo, że dostosowany do XP. Można modernizować, ale pod win7, sterowniki do urządzeń mogą kuleć. Napisz trochę o systemie.

Ten codec pack, to czasami też lubi się gryźć w systemie. U mnie ffdshow i inne poszły precz. WMP nawet nigdy nie uruchamiany. SMPlayer, jest u mnie domyślny player, mniejszy od paczki kodeków, stabilny, lekki, ma wyszukiwarkę youtube, wszystkie formaty video ogląda się, nic mu nie trzeba dodawać. http://www.dobreprogramy.pl/SMPlayer,Program,Windows,13051.html pierwszy link bezpośredni.

PC:

Dodatkowo zegar systemowy spieszy o około 10min na dobę.

Sterowniki instalowałem wchodząc do poszczególnych folderów ponieważ Autorun nie działa, komunikat: This OS is not supported.

Pilnie wymień baterię CMOS.

wymieniłem baterię i znowu procesor spadł z 1,92Ghz do 1,15Ghz - ale to wiem że się w biosie przestawia

Windows XP jest z SP3

No, od czasu, gdy pobrałem SP3 do XP Home Edition SP2, to nawet naprawy z płyty nie mogę zrobić, bo mi pisze - Włóż płytę instalacyjną XP Proffessional. Kiedyś była taka poprawka microsoftu, co wyłączała autouruchamianie.

Jest w necie plik reg uruchamiający autorun: Pliczek przywraca autostart dla wszystkich dyskach, napędach i nośnikach danych USB. Ostatnio widziałem go na elektrodzie - xp_autorun_wlacz.reg

zegar działa, płyty działają - bardzo Ci za to dziękuję

a z tym obrazem to się jeszcze pomęczę