Dobra pilarka ręczna do użytku domowego

Witam, mój tata niedługo obchodzi urodziny, dlatego chciałem mu kupić jakiś prezent. Ostatnio zepsuła mu się pilarka dlatego chcę mu kupić nową. Mój budżet to 300zł. Piła ma być nie zawodna i w miarę mocna (by poradziła sobie z grubszą deską). Sam znalazłem coś takiego:

http://allegro.pl/einhell-bt-cs-1400-pilarka-reczna-1400w-i3520689915.html

Dobry wybór? A może coś innego? Co polecacie?

Musi być elektryczna?

zależy do czego używa ale ja by proponował spalinową

Mi to w zasadzie obojętne. Będzie chyba używana do rozcinania palet oraz innych desek.

To elektryczna może się spalić ja bym proponował szukać jakieś spalinowej w jakimś najbliższym markecie budowlanym żeby gwarancja była na miejscu jakby co.

Opłaca się spalinową, jeśli będzie używana w miejscu, gdzie jest prąd?

prąd jest w domu a pelety są cięte na ogrodzie (1,5m kabla gdzieś). Nie będzie ona używana ona non stop co się da to jest cięte na pilarce stołowej. Spalinowa a zmieszczę się w 300zł? Blisko nie mam jakiś marketów elektrycznych dlatego zależy mi na internecie.

Do rozcinania palet taka piła ?

Najprościej to chyba kupić taka jaka miał, bo jak se sam kupiła ta która padła to kupił taka co mu odpowiadała, czy to elektryczna czy spalinową.

PS: spalinowa będzie chyba droższa? i użytkowanie w sumie też.

Po co kupować taką która się nie sprawdziła? Poprzednia była tania elektryczna z lidla :lol: .

w Castoramie są po 300 zeta wiadomo nie jest to nie wiadomo co ale znam osoby które takim sprzętem sporo już pocieli.Tylko trzeba dobrze dobierać paliwo i olej,i co jakiś czas wyłączać piłę żeby odpoczęła :slight_smile:

Do takich sklepów mam daleko. Możecie polecić coś z internetu? Chyba za dużo zachodu z tą spalinową olej i paliwo. A to będzie używane raz na dwa miesiące.

Na internecie jak już to szukaj taką żeby miała dużą moc w koniach mechanicznych i chyba też pojemność ale to nie wiem dokładnie bo dawno temu kupowałem piłę swoją .

@Marcin1025

To znaczy ile masz na myśli ?? mniej więcej ?

Podstawowa zasada kupy wania, to najpierw pomyśleć do czego to ma służyć. jeśli chodzi o takie sprzęty.

Najtańsze piły chodzą po ok 300 zeta wiadomo jaka cena taki towar ale z doświadczenia wiem jak się dobrze używa do posłuży,taką piłą na pewno się potnie palety.

Droższe piły są jak wiadomo lepsze ale różnią się moim zdaniem trochę jakością wykonania no i marką i tyle wykładu

Dziękuje za porady. Może polecicie jakąś konkretną? Czy ta co podałem jest dobra?

Ja rok temu kupiłem pilarkę łańcuchowa Bosch AKE 30 S za jakieś 300 zł na promocji w jakimś hipermarkecie. W necie ceny widzę nieco wyższe, najtaniej za 350. Ale zdecydowanie wolałbym dopłacić te kilkadziesiąt złotych za produkt markowy.

Elektryczna też wymaga oleju. :slight_smile:

Przepraszam, kim jest “wań”?

Ale do elektrycznej potrzebny olej tylko do smarowania łańcucha, wystarczy zwykły z półki w kuchni (w lesie chyba nawet taki jest dozwolony) Ktoś kto oto pyta mógłby faktycznie wlać do benzyny nie ten co trzeba. albo co gorsze jechać na czystej.

Tak mi poprawił słownik, ale wyszło nawet śmiesznie heheh

PS: W 1 linku założyciel postu podaje link do piły tarczowej, która generalnie służy do czego innego, niż piła łańcuchowa. Do nie których pił można do kupić stolik(lub se samemu zrobić) i z niej uczynić Krajzegę nie wielką. na której można tez przecierać nie wielkie deski lub piłować małe drewna na opał

Do smarowania łańcuchów są specjalne oleje, raczej niejadalne.

Do wszystkiego sa tak zwane specjalne.

Tylko co ma być specjalnego do smarowanie łańcucha po prowadnicy, poza tym żeby nie zatruwał środowiska?

Zakładam ze te tak zwane specjalne do tanich nie nalezą.

Co ma środowisko do smarowania łańcucha?

Jakieś 10 zł za litr? Dobry olej jadalny jest droższy.

A no to ze podczas smarowania, praktycznie cały olej ze zbiorniczka jest rozpryskiwany przez łańcuch na otoczenie w czasie piłowania. i zwykły olej wtedy zatruwa środowisko.

To juz chyba mówisz o Oliwie z oliwek itp.

Zwykły z biedronki to nie całe 3zł z L