Dobre pamięci do Ryzena 3900XT

“Problem” w tym, że Asusowi wyjątkowo udał się TUF i rywalizują z nim płyty z droższego segmentu. Popatrz na wyniki testów der8auera, masz tam info które płyty okazały się lepsze od Asusa (np. Gigabyte Aorus Pro).

Suplement Łysego do płyt x570:

Ta płyta mi robi :slight_smile: Cena owszem, kosmos, ale to wydatek na kilka lat, się przełknie. Jakieś wady?

Tylko widzę, że jest już rewizja 1.1 - trzeba uważać przy zakupie, żeby nie dostać 1.0

Jak już pisałem w wątku o TH zasilacz Seasonic już jest, dziś przyszła obudówka Define 7 - fajna rzecz :slight_smile: Chwilowo czekam na mobasy (wymiotło je, jak się okazuje, gdy pytam sprzedawców o rewizję). A teraz zastanawiam się nad chłodzeniem, absolutnie unikam AiO :slight_smile: naprościej byłoby wziąć Noctuę NH-D15, ale jest np. takie zgrabne coś: https://www.youtube.com/watch?v=rDi2spwjVI4

Błąd :slight_smile:

Może błąd, może nie. Skoro TR o TDP 280W dawało radę studzić coolerem od Noctuy, to tym bardziej CPU o TDP 105W się da, i to z zapasem. A pozbywam się całego ujemnego kontekstu wodowania. Zamknę pakę i mam lata spokoju bez otwierania. Co kto lubi :slight_smile:

Cóż, może niedługo porównamy możliwości coolerów, bo 3900XT kusi mnie niemiłosiernie :wink:

Ponoć 3900XT podbija wyniki 3900X o 6% w testach na jednym rdzeniu :slight_smile: Wielordzeniowo wzrost nie jest zbyt duży.
Dla mnie jeden wąteczek to ważna kwestia. Już nawet zaczynałem myśleć o ostatnich Intelach :wink:

Czysto teoretycznie możesz kupić 3900X, który będzie boostować tak jak 3900XT - przy XT masz gwarancję lepszych osiągów, a X to loteria. Ogólnie czekam aż XT będą dostępne w bezpośredniej sprzedaży (7 lipca) i wtedy się okaże na ile faktycznie zostały wycenione.

Jeden wątek z jakiegoś poważnego powodu czy dziwna fanaberia po prostu?

Niestety moje główne środowisko pracy, RAD Studio, jest spieprzone i jedzie w jednym wątku ze zbyt dużą liczbą zadań, co skutkuje mocnymi przycinkami, w tym podczas pisania kodu (brak responsywności edytora!) - moc pojedynczego wątku niweluje ten problem.

Jeden wątek:

No właśnie @anon67650823
Intel ma 3201 vs amd 2726
Bardzo duża różnica, nawet jeśli dostanie 7% w wersji XT to nadal będzie wyraźnie mniej… to mnie martwi. Choć i tak w stosunku do tego co mam teraz będę miał wzrost o około 50%.

Intela możesz jeszcze podkręcić do 5GHz, więc różnica będzie bardziej widoczna. Za to zrobisz grzałkę ze sprzętu. No i cena wzrośnie.

No tak, tak, wszystko prawda. Poza tym… je…ć Intela! :wink: W sensie, że chcę pomóc małemu, żeby skopał dupsko dużemu :wink:

Ten geekbench to jakaś parodia jest, a nie test wydajności.
Tutaj moje wyniki na podkręconym 2700x https://browser.geekbench.com/v5/cpu/2681493
Tutaj wyniki goma na podkręconym 1600 https://browser.geekbench.com/v5/cpu/2681847
Czyli słabszy procek goma wypada lepiej od mojego, a najmocniejszy 3900xt jest lepszy tylko o 13%?

5% wydajności więcej…

… jak to napisali w komentarzach na purepc: konkurencja w takiej sytuacji wypuszczała kolejną generację z nową podstawką :rofl:

Wyniki rzeczywiście fascynujące, być może masz inaczej skonfigurowaną pamięć? Ale tak przejrzałem te wyniki i widzę, że szczególnie leży “crypto score”, a on wprost wydaje mi się zależy od wsparcia AES w CPU (to ryzeny mają), ale wyczytałem też, że sam Linux musi to wspierać, czyli może Twoja instalacja ma coś nie tak poustawiane?

tu coś o tym jest troszkę

Manjaro >>>>>>>> Gentoo :rofl:

Na passmarku dostaję sensowne wyniki, a geekbench „dziwne” bez względu czy Windows czy Linux.