Dobre pamięci do Ryzena 3900XT

Szkoda, że taka droga, ale jak na B550 to wymiata

Widziałem i nie mam zdania. Za droga na B, za słaba na X… Nie wiem dla kogo to ma być.

Do 700 zł można się zastanowić nad dobrym B550. Potem już lepiej brać X570. Jak Aorus B550 to tylko Elite. Potem szkoda kasy. Nawet TUF jest drogi.

Ogólnie B550 ma kiepską dostępność i stąd trochę słabe ceny - tym bardziej, że większość mobasów ma X-kom, a oni to drogo tak czy siak mają.

A ta dostępność to jakiś chwilowy problem? I co jest przyczyną?

Premiera była dopiero w zeszłym tygodniu. Na razie przychodzą pierwsze partie. Do miesiąca czasu powinno być tego więcej i prawdopodobnie w lepszych cenach gdzieniegdzie.

Taki pro-tip. Jak chcesz sprzętu w dobrej cenie to szukaj w sklepach typu OleOle czy Neo24 - sprzęt AGD głównie. Ja już tak kompy składam od dobrych dwóch lat. Ewentualnie szukaj na Allegro w oficjalnych sklepach moreli, X-komu i innych. Maja tam często ceny niższe niż u siebie na stronie.

Szlag mnie trafia… Nikt, dosłownie żadna firma nie jest w stanie mi powiedzieć czy sprzedają płytę X570 Master w rewizji 1.0 czy 1.1! To jest po prostu żenujące… Macie pomysł jak ten problem rozwiązać? Jak kupić rewizję 1.1?

Jak kupowałem 1600AF to poprosiłem o przyniesienie kilku sztuk, żebym mógł sobie wybrać właściwy :wink: Oznaczenie rewizji jest na płycie, w lewym dolnym rogu.

Eeee… fajna porada… zwłaszcza jak kupujesz w sieci :smiley:

Zamawiasz kilka, jedną wybierasz, resztę odsyłasz.

Częsta praktyka wsród overclockerów szukających świętego Graala… znaczy procka z danego modelu kręcącego się najwyżej :wink:

Żeby było jak zwykle śmiesznie, to po napisaniu postu dostałem pierwszą odpowiedź potwierdzającą, że mają rev 1.1 - mimo, że wcześniej było wiele, że nie wiedzą :slight_smile: Taki to urok wywoływania wilka z lasu czy uderzania w stół… tak czy owak płyta już kupiona, teraz wiercąc się niespokojnie czekamy na jutrzejsze premiery CPU :wink:

Ok, RESTART wątku zatem.

Skoro już wiadomo jakie mobo to wracam do pytania początkowego i tytułowego:

- jaki ram proponujecie do tego zestawu?

CPU do będzie 3900X lub 3900XT, mobo na x570, konkretnie Aorus Master

Taki :wink:

Kingston HyperX Predator :smiley: 3600mhz minimum

Do wyboru do koloru:
https://www.memorybenchmark.net/read_uncached_ddr4_intel.html

No to kupiłem, jak będzie badziew to Cię znajdę i wypatroszę :stuck_out_tongue:

Sprawdziłeś, czy są na liście QVL?

tak jest!

Bo ja nie sprawdziłem i teraz jak obsadzę więcej niż dwa banki to sypie błędami :joy:

Swoją drogą to bardzo, bardzo nie fair. Po to wymyślono pieprzone standardy w świecie PC, żeby wszystko ze sobą gadało bez problemu. Niby dlaczego pamięć DDR4 producenta X model Y nie działa, a producenta Z model U działa? Przecież DDR4 ma ustalone parametry pracy wg specyfikacji opracowanej przez JEDEC i przyjętej przez przemysł, zatem to co ten standard spełnia powinno bez łaski działać. Zastanawia mnie czy wina leży po stronie pamięci czy mobo?

1 polubienie

No i wartości JDEC w 99,99% działają. Problemem są profile XMP.