Dobry CAD/BIM

Hej, właśnie zakładam firmę i potrzebuje jakiegoś sprawdzonego programu 2D/3D. W poprzedniej pracy jechałam na Revicie, ale nie mam tyle własnych monet :frowning: Ktoś coś?

“SKETCHUP”
wersja PRO (trial 30 dni):
https://sketchup.com.pl/pliki/244/sketchup_sketchup_2018
i wersja bezpłatna:

robisz architekturę głównie? ja pracuje na arcadi z architektura. jak pracowalas na revicie to arcadie opanujesz w moment. jak zaczynalem jeszcze na studiach na tym działac to brakowało mi sporo w porownaniu z archicadem ale teraz ostatnie wersje są spoko. tam jest duzo tych programow dodatkowych itp. to takie cale srodowisko. moj instalator na tym tez robi wiec jest ok bo dostaje ode mnie caly budynek. cenowo powinno być ok. Pzdr

Witam. Poki co rysuje w cadzie. nie zdarzylo mi się robic w bim choć przyznaje ze cos tam w tym temacie co chwile slysze. Da się do arcadia wczytać projekt zrobiony w archicadzie? robie instalacje wod-kan i gaz czasami dostaje to w dwg ale architekt robi to w archicadzie i cos mi mówił o bim. Da się to jakoś zrobić w arcadi? pozdrawiam filip

jestem na etapie wyboru cad’a. Myślałem o zwcadzie z jakąś nakładką do elektryki. wiem, że są do tego jakieś symbole. Da się to pogodzić z całym tym BIM’em? Architekt ma parcie na IFC. Szalony gość. Naczytał się na forum, że BIM to przyszłość :slight_smile: i rozsyła robotę w jakimś niezrozumiałym formacie.
jest jeszcze gstarcad. pracował ktoś na tym? jest tam jakieś wsparcie dla leniwego elektryka?

adamserce, Regi-wawa, dzięki za sugestie, przez Święta popaczę :slight_smile: A póki co Wesołych Świąt dla wszystkich forumowiczów !!!

Cóż za misterny plan, i jeden “prawdziwy” user. Wywalcie ten cały wątek spamu.

A zapomniałem, spamerom nie życzę wesołych świąt.

No ja dopiero co zalozylem konto wiec chyba nie jestem spamerem. Rozumiem ze nie do mnie ta uwaga :slight_smile:
A na poważnie mam pytanie czy znacie jakis soft zeby obsługiwał format rvt? Oczywiście poza Revit. prosze o pomoc tylko nie proponujcie ni zakupu revit mam acad LT i nie potrzebuje nic wiecej póki co. Pzdr

O tym to się przekonamy w przyszłości.

Obydwa obsługują format RVT. Oficjalny od autodeska darmowy viewer.

https://viewer.autodesk.com/

I na Androida.

Super dzięki, zainstaluje i sprawdzę!!!

Dzięki raz jeszcze, Sketchupa zainstalowałem, ArCadię też i tyle na razie, bo w świątecznym ferworze na nic czasu nie było… :frowning: W weekend lepiej się przyjrze. Gunterowi za radę wywalenia wątku dziękuję, ale jakby miał dla mnie jakąś radę merytoryczną, to chętnie przyjmę :slight_smile:

No dobra, Sketchup z grubsza obejrzany, fajny magazyn modeli 3D, trzeba przyznać. Jak ktoś zna dogłebniej, to nichby się podzielił: Czy w ścianach ożna dać warstwy? Jeżeli tak, to czy są w nich nadawane współczynniki przenikalności ciepła dla warstw? Bo czasem świadectwa robię.I czy można zrobić rzut kondygnacji z symbolami architektonicznymi? Pliz? :slight_smile:

chyba revit ci zostaje bo sketchup to nie za bardzo do architektury chyba. do wnetrz raczej. może bardziej archicad albo arcadia pzdr

No kiedy pisałam na początku, że monet na Revita nie mam… :frowning: a Archicad nawet w promocji coś z ósemke kosztuje.

Ten wpis został oflagowany przez społeczność i został tymczasowo ukryty.

O subskrypcji myślałam, ale wolałabym kupić i mieć z głowy, tylko żeby nie zbankrutować. Ozc kiedyś próbowałam, jakaś mi nie leżał :frowning:

Robisz świadectwa czy charakterystyki? Świadectwa to juz chyba teraz rzadko chyba ze masz dewelopera zaprzyjaźnionego :slight_smile: Ja uzywam Termocad. Mam opcje z audytem nie narzekam. Pzdr

Ten wpis został oflagowany przez społeczność i został tymczasowo ukryty.

Ten wpis został oflagowany przez społeczność i został tymczasowo ukryty.

Dzięki dobra Kobieto. Pakiety rzeczywiście z zajefajnymi rabatami, tylko że nie widzę tak na pierwszy rzut oka jakiegoś dla siebie. Muszę się więcej wczytać, ale i tak dzięki.