Dobry hosting? Cena=Jakość

Witam

Poszukuję dobrego hostingu. Strona zawiera filmy, które ogląda się bezpośrednio na niej, wiadomo hosting musi być mocny, aby nie przycinały się. Co do strony będzie mocna kampania reklamowa, więc też jeżeli będzie 1mln ludzi dziennie, aby się nie cieła, bo odstraszy, nikt nie lubi czekać na coś. 

Tak w skrócie Cena=Jakość, a jakość ma być dobra

Możecie polecić coś?

Taki potężny ruch to juz ylko dedyki. Wątpię żeby ludzie na forach mieli do czynienia z takim ruchem. A jeszcze przetestować kilka ofert i wybrać najlepszą…

Dobrze może przesadziłem, przy takim ruchu dedyk już wchodzi w rachubę. Jaki dobry hosting polecilibyście? 

Strona jest w najnowszym PHP, służy ona do oglądania filmów wgranych na dysk lub z linków zewnętrznych, jaki hosting byście polecili? 

Na żaden hosting filmu nie wrzucisz raczej, tylko dedyk się kłania tu.

A więc kto posiada dobre dedyki?

Tylko abym po tych cenach wstał 

1mln ludzi dziennie? Może ktoś z redakcji ci podpowie, ale oni nawet się nie zbliżają do takiego wyniku - chwalą się kilkoma milionami miesięcznie :wink:

Takie wymogi to tylko na dedykowanym serwerze a najlepiej własna infrastruktura bo to olbrzymie obciążenie biorąc pod uwagę że to będą filmy.

W sumie to przy takim obciążeniu to by trzeba wynając część jakiejś serwerowni chyba. Milion użytkowników dziennie i niech każdy looknie ze 2-3 filmiki… Największe serwerownie ma w Reichu 1and1 z tego co pamiętam. Dedyk dedykiem a łącza też muszą być konkretne do takiego ruchu.

 

Generalnie to musi być rozwiązanie pod konkretną stronę i będzie kosztowało sporo.

Przyjmijmy 100.000 dziennie na razie. Może z tym milionem przesadziłem, ale chciałem już tak na zaś

100 000 odsłon każdy pobiera film 10mb to jeśli dobrze liczę transfer dzienny około 1000 GB czyli np taką ofertę http://webd.pl/serwery/zloty za 1353zł miesięcznie wyczerpiesz w 5 dni. Myślę że przy takim zapotrzebowaniu musisz negocjować indywidualne stawki z dostawcami.

@pocolog, jeszcze pozostaje kwestia odpowiedniego łącza. Jeżeli duża ilość osób korzystałaby ze strony (dodatkowo z plikami o dość dużej “wadze”) to przepustowość łącza musi być dość spora :wink:

 

@Oziii1992, posiadasz już tę stronę? Jeżeli tak to rzeczywiście jest na niej już 100 000 odwiedzających dziennie? Bo jeżeli nie, to może warto zastanowić się nad czymś co zaspokajałoby aktualne potrzeby stron i posiadało jeszcze ze 40% część zasobów w rezerwie - może nie warto od razu patrzeć tak daleko w przyszłość? Oczywiście wszystko zależy od Ciebie. Natomiast jeżeli strona ma już faktycznie taką liczbę odwiedzających to może warto się zastanowić nad kilkoma mniejszymi serwerami dedykowanymi i rozłożyć między nimi ruch?

Nie komplikuj chłopakowi za bardzo jeszcze tamtego nie przegryzł :wink:

@pocolog, lepiej powiedzieć, żeby później rozczarowania nie było :wink:

 

Przy założeniu, że strona ma 100 000 odwiedzających dziennie, każdy obejrzy tylko 1 filmik zajmujący 10 MB i ruch będzie rozłożony idealnie równomiernie przez całą dobę, łącze 100 Mb/s wystarczy “na styk”. Zakładając, że może być większa liczba obejrzanych filmików przez użytkownika, bardzo mało prawdopodobne jest równomierne rozłożenie ruchu przez całą dobę i może nastąpić zwiększenie ilości użytkowników (ze względu na wspomniane kampanie marketingowe), według mnie 200 Mb/s może się okazać niewystarczające.

 

Oczywiście - w razie potrzeb zapewne znajdzie się i dostawca, który udostępni łącze 1 Gb/s. Nie wiadomo jaki budżet jest :wink:

 

Kolejna kwestia - pliki gdzieś trzeba trzymać. Jeżeli będzie ich sporo to jeden “zwykły” dysk może nie wystarczyć :wink: A jeszcze backupy.

100GB hdd

1Gbps łącze bez limitu

4 gb ram

 

tak w skrócie, sądzę, że na początek styknie

nie wiem jak na taką skalę, ale ja polecam hekko zdecydowanie, na pewno warto sprawdzić ich ofertę

Może ci przypadkiem wystarczyć, ale jest to minimum. Z tym RAM to ciężko powiedzieć jakie będzie zapotrzebowanie podczaś jednoczesnego strumieniowania wielu materiałów. Musisz wykupić najpierw tak i przetestować przed wystartowaniem usługi i ewentualnie renegocjować warunki.

Zobaczymy, nie ma co gdybać :slight_smile: Mam już ustalone, że jeżeli nie dawałby rady, aby od razu działali. 

Co do reklamy, jakie są najlepsze? 

FB?

Google? 

Nie mam wielkiego doświadczenia, tak prawdę mówiąc to Mój pierwszy większy projekt i ciężkawo Mi się w tym odnaleźć. Cały czas przekładam start, gdyż cały czas są luki w wiedzy ;/

@Oziii1992, osobiście rozważyłbym konfigurację strony na kilku serwerach o mniejszych parametrach, np.:

10x KS-1 http://www.kimsufi.com/pl/

  • łączna cena - 49,9 EUR/mies.;

  • opłata instalacyjna (łączna) - 99,9 EUR.

Taka konfiguracja zapewniałaby:

  • 20 GB RAM-u (10x 2 GB);

  • 5 TB dysku (10x 500 GB);

  • 1 Gb/s łącze (10x 100 Mb/s).

Niestety serwery Kimsufi są trudno dostępne. Jednakże taka konfiguracja umożliwiłaby przyjęcie wzrostu popularności witryny, a także zapewniała miejsce na backup.

Na Cal jest mocny hosting http://www.cal.pl/hosting-serwery-shared POdoba mis ię u nich dobrze rozbudowana infrastruktura, no i spełnia się to tytułowe równanie, a nawet postawiłbym znak mniejszości.

jasne… shared za 500 PLN na rok dla takiego serwisu.

 

Jakiego typu ma być to serwis Oziii? FB całkiem fajnie się sprawdza jako medium. Wyszukiwarki to dalej podstawa. Promocja w social mediach powinna wspomóc pozycjonowanie strony w google. Wszystko zależy od $$$ jakie możesz przeznaczyć.

Co możecie powiedzieć o Zen boxie?