Dobry program do pobierania z YouTube itp

Chcę zapytać Szanownych, jaki polecają dobry downloader / z yuotube…i tym podobnych…/.
Używam z promocji Allavsoft i Ant Download Manager PRO - lecz te programy niezbyt zdają egzamin - może przyczyną jest że są z promocji i mają jakieś ograniczenia.
Nie wiem czy z bezpłatnych coś jest w miarę możliwego - ale preferowałbym płatny / o niezbyt wygórowanej cenie / w miarę sprawdzony.
Zapytam przy sposobności o program do zapisu streaming’u / na żywo…/

PS. Tak dla poinformowania ; moje wczorajsze doświadczenie z Allavsoft’em.
Chciałem zapisać na dysk : Le Corsaire 海盗 | Svetlana Lunkina & Nina Kaptsova 2012 - YouTube - ponad 3 Gb.
I pomimo , że mam szybki internet Allavsoft potrzebował 24 godz !! - tak,tak 24 godz !
Nie wiem, czy przy okazji mi nie pobrał gdzieś mojej całej zawartości komputera …/ 1Tb/ …=)))))

Jest nowy fork yt-dl by pobierać widea fragmentami, może Domker podlinkuje… :sunglasses:

Stream może zapisze FFmpeg i może nauczy cię tego MatX1 (aka MatX_).

https://www.instalki.pl/programy/download/Windows/pobieranie_plikow/ClipGrab.html



Daje radę ze streamem? Ale takim co dalej leci a nie zapisanym do „archiwum”.

Tak

@jajecpl
pobieracz.net
„” Miejsce w kolejce 159 …Poczekaj trwa proces konwersji:"" =))))

PS. 1 .Jak napisałem w swoim poście, może rzeczywiście trzeba czekać …24 godz !..=)))))
2. Płatny serwis - nie interesuje mnie

Ta strona to awaryjnie, normalnie używam, Video Downloadhelper /dodatek do firefoxa/
Ale podobno na windows jest problem.
download1
downolad2

Ten poradnik pokaże Ci, jak pobierać, instalować, konfigurować i używać Youtube-DL dla Windows.

Za pomocą youtube-dl można łatwo pobrać filmy z wielu stron. Nie ma GUI, ale nie jest tak skomplikowane, aby użyć z wiersza polecenia.

Pobierz youtube-dl i wgrać go na przykład C:\Pliki programów (x86)\youtube-dl

Oprogramowanie: youtube-dl, ffmpeg/ffprobe i API wulkan może być wymagane, pobierz (Win) -wersja i wyodrębnić ffmpeg.exe do tego samego folderu jak youtube-dl.exe.

Może wymagać :

Microsoft Visual C++ 2010 Redystrybucyjny pakiet (x86) dla Windows

Net Framework 4 Download .NET Framework 4.0 | Free official downloads

Polecam stworzenie osobnego folderu wyłącznie dla Youtube-DL, ponieważ ułatwia to późniejszą konfigurację Youtube-DL. D:\Portable\Programy\Youtube-DL

Otwórz zmienne środowiskowe - Otwórz Start prawoklik i Uruchom , naciskając i wpisując „systempropertiesadvanced” W tym menu naciśnij przycisk „Zmienne środowiskowe”

3

Skopiuj pełną ścieżkę swojej lokalizacji instalacji Youtube-dl - Możesz ujawnić pełną ścieżkę, przechodząc do dowolnego miejsca, w którym pobrano Youtube-DL w Eksploratorze Windows, klikając na pasek adresu i kopiując adres. Nie należy umieszczać .exe w ścieżce, powinna ona zawierać tylko katalogi D:\Portable\Programy\Youtube-dl

Nie należy usuwać żadnych istniejących wpisów. Zostały one najprawdopodobniej ustawione przez inny program lub przez system Windows i ich usunięcie może spowodować, że programy nie będą działać, a nawet mogą spowodować, że system Windows stanie się niedościgniony.

Dodaj ścieżkę instalacji Youtube-DL do ścieżki - Po otwarciu edytora zmiennych i ścieżce instalacji Youtube-DL w schowku naciśnij przycisk „Nowy”. Spowoduje to utworzenie nowego wpisu na dole zmiennej. Wklej ścieżkę Youtube-DL i naciśnij enter, a następnie naciśnij „OK”, aby zapisać zmiany.

Więc masz w końcu zainstalowany i skonfigurowany Youtube-DL do swoich potrzeb, prawdopodobnie zastanawiasz się, jak go używać. W tej sekcji przedstawiono kilka przykładów i wskazówek, jak pobierać filmy za pomocą Youtube-DL.

Otwórz wiersz polecenia z ekranu startowego systemu Windows i wyszukaj wiersz polecenia.
Teraz wpisz (możesz również skopiować i wkleić do wiersza

Najprostszym sposobem pobrania filmu jest wywołanie youtube-dl, a następnie adres URL filmu.

Ale co zrobić, jeśli chcesz pobrać film w określonej jakości? A co, jeśli chcesz pobierać tylko dźwięk? W tym miejscu pojawia się formatu.

Wszystkie dostępne formaty wideo można wyświetlić za pomocą flagi (zwróć uwagę na wielkie litery F).-F

Pobieranie dźwięku lub wideo odbywa się tylko w tym samym procesie. Wystarczy określić format audio lub wideo.

Pobieraj tylko film (kod formatu 18)

C:\Users\Lenovo\Videos\youtube-dl -f 18 https://www.youtube.com/watch?v=baUNG1FvvsM

Pobieraj tylko audio (kod formatu 249)

C:\Users\Lenovo\Videos\youtube-dl -f 249 https://www.youtube.com/watch?v=baUNG1FvvsM

Aby pobrać określone formaty wideo, użyj (uwaga małe litery f ) lub flagi. Można określić tylko formaty wideo, tylko audio lub wideo + audio. Formaty są wybierane przy użyciu kodów formatu zwróconych przy użyciu flagi. -f

Pobrany plik pojawi się w tym samym folderze co wiersz polecenia (C:\Users\Lenovo\Videos ) Gotowe. :wink:

PowerShella w zaledwie minuty i działa bez zarzutu. Rewelacja!

@incognito74 ,
Serdeczne podziękowanie za obszerną instrukcję ! - ale ja nie jestem tak zaawansowany, i jest to dla mnie troszkę jakby skomplikowane =)))…może kiedyś powrócę do Twojego opisu. Dzięki za opis…
Potrzebuję coś stabilnego, niezawodnego ; takiego 2-3 kliknięcia i pobieramy z dowolnego serwisu. Allavsoft niby taki jest, ale promocyjna wersja jakby trochę była ograniczona / może mylę się…/. A i koszt tego softu - Lifetime License 59,99 $
Nie wiem jak jest z niezawodnością i stabilnością Ant Download Manager - dość często reklamowany.

PS. Na wsjakij słuczaj Twoją instrukcję zapiszę sobie w .pdf-e …tak dla potomności ! =)))

Piękne :slight_smile:

Ta strona co pokazałem powyżej w wersji premium bez czekania, kosztuje 3 zł miesięcznie

Sprawdziłem właśnie na windows, zainstalowałem to portable i ściąga mi bez żadnego czekania
Na moim 1 zrzucie masz -Pobieracz portable i link

@jajecpl ,
Może i tak 3 zł/mies - ale ten sposób pobierania czegokolwiek nie podoba mi się =))…Niemniej dzięki za informację ! Pozostanę przy swoich wymaganiach i poszukiwaniu dalszym bazując na poradach Szanownych Forumowiczów =))

PS. A z tej podanej Twojej strony…jestem apiat „zawrócony” do kolejki - 119 w kolejce !
Ręce opadają =))))…dzięki za taki sposób…

polecam 4k Downloader

dwoma kliknięciami:

Może sprawdź FireDM:

Jest darmowy, otwarto-źródłowy i portable, ma w ustawieniach do wyboru dwa „silniki”: youtube_dl i jego fork yt-dlp. youtube_dl zatrzymał się w rozwoju - ostatnia wersja z 2021.06.06, a yt-dlp - z dzisiaj 2021.10.22. ZAWSZE po włączeniu FireDM, a przed ściąganiem „check for updates”, żeby mieć najnowszą wersję youtube_dl i yt-dlp!

Zwykle wykrywa sam strumienie, ale czasem pomagają dodatki do przeglądarek: Video DownloadHelper lub The Stream Detector

Uwaga: w Extra streamach pod Audio streamami są pliki z kodekiem AV1. Nie wiem, czy zwykłe odtwarzacze sprzętowe go otworzą.

@incognito74 ,
Dzięki ! Nie kwestionuję- może i to jest dobra aplikacja ! - potestuję ją. Ja zawsze miałem jakąś taką przypadłość dziwną, że wolałem-wybierałem program płatny, u mnie wzbudzał jakby większe zaufanie - no już taki jestem. Co nie świadczy że mam rację…=))

Przypomniałem sobie o JDownolader:
https://jdownloader.org/download/index
Zainstalowałem właśnie i ściąga od razu wszystko:)

@jajecpl ,
A może i masz rację…ten program pamiętam od czasów, gdy zacząłem zabawę z komputerem…tak z 25 lat nazad =)))

I te wszystkie hostingi tez obsługuje co na
exsite24.pl