Dobry program z przyśpieszeniem odtwarzania

Szukam programu, który dobrze sobie radzi z przyśpieszeniem odtwarzania mp4. Tak dobrze jak robi to youtube. Na youtube przy większości filmów na 1.5-1.75 całkiem dobrze da się rozumieć co mówią. Niestety VLC nie za dobrze sobie z tym radzi, chyba że ja go nie potrafię ustawić odpowiednio.

Może VLC przy okazji generuje efekt „chip i dale” (ja takiego nie słyszę).

Nie bez powodu w AudaCity można zmieniać tempo i prędkość.

Może komuś przyda się opis wad jakie widzisz np. gubienie się klatek lub dźwięku.


Ja zacząłbym od sprawdzenia czy plik odtworzy się przy pomocy Chrome lub Firefox.

Obie mają opcję przyspieszenia na 1.5 lub 1.75 (Firefox do drugiej prędkości może wymagać dodatku lub znajomości z obsługi konsoli developera i odrobiny JavaScript).

W Firefox jest to pod prawym przyciskiem myszy na liście (klikamy na obszarze wideo) a w Chrome na pasku wideo (ikona „hamburgera” - trzy kropki) dla wersji 97 (musieli dodać po wydaniu 92, bo tamte nie miało).

Wada to oczywiście niewygoda, ograniczone wsparcie kodeków i kontenerów.

Wtedy będziesz mieć porównanie czy plik jest felerny czy algorytm VLC.

Zgraj sobie filmik z YT i puść go przy tym samym przyspieszeniu na VLC dla pewności.
Ja ostatnio oglądałem na VLC filmik instruktażowy na prędkości 1.5x i wiem że sporo zależało od prowadzącego, jeśli ktoś naturalnie mówi dość wolno, to na 1.5x da się go zrozumieć, jak ktoś mówi bardzo szybko, to już jest problem i trzeba zejść do 1.4x czy nawet 1.3x.

Nawet nie trzeba pobierać, niby obsługuje strumieniowe portale - najwyżej trzeba by odpalić yt w nightly 4 VLC (ale od kwietnia to pewnie zrobili hotfix jak dotarły informacje o błędach z odpaleniem youtube - chyba przez nową planszę RODO w domenie consent.youtube.com).

W MPV (https://mpv.io/) klawiszami „[” i „]” (z klawiszem Shift jeżeli chcesz, co 1/2 zwalniać/przyspieszać)

Dzięki. Jeszcze odkryłem, że SMplayer też sobie z tym dobrze radzi.

Ten temat został automatycznie zamknięty 180 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.