[Windows/Android] VLC Media Player nie strumieniuje filmów z YouTube

VLC Media Player nie strumieniuje filmów z YouTube’a, nic nie dzieje się po wklejeniu linku w przypadku Windowsa, jak i Androida. Na Androidzie raz udało mi się odtworzyć film, ale nie więcej.
Na Androidzie na dwóch systemach sprawdzałem, w różnych wersjach i efekt ten sam.
Czy problem znany jest twórcom VLC? Jakieś rady, jak rozwiązać problem?

Sprawdź czy nie oglądasz filmów z restrykcjami wiekowymi, tam niby co chwilę YouTube robi jakieś hocki-klocki z “DRM” i niby nie można znaleźć pliku w domenie googlevideo.com/videoplayback.

Potem czy nie ma aktualizacji apek lub wersji beta z poprawionym wsparciem YouTube kolejny raz.

Niby można zobaczyć czy najnowsze youtube-dl.org problematyczne pliki filmowe namierza do pobrania (nie namierzy ani nikt nie wymyśli co za parametry dokleić to pewnie i VLC nie ma szans na odtworzenie).

Sprawdziłem, nie oglądam. Żaden losowy film nie odtwarza się.

Czy to jest wersją beta? https://nightlies.videolan.org/ To zaraz bym sprawdził.

To są wydania mniej stabilne niż beta ale można sprawdzić czy do nich wrzucono jakieś kolejne poprawki na wsparcie YouTube (np. ogarniają wymuszone używanie MP4 z racji problemów z np. “VP9”).

Nightly ~> Beta ~> RC ~> stabilne

Niby by wychodziło że oni z nocnych przechodzą na stabilne i chyba wewnętrznie robią wersje Beta/RC.

Przy okazji może zobaczysz czy wersja 4 ma nowy interfejs lub on jest publicznie “zablokowany” dalej.

Niby VLC ma wbudowaną konsolę błędów, może tam się zapisuje info na czym się wywala.

Zainstalowałem wersję 4, zaraz sprawdzę co ze strumieniowaniem, tylko weź połap się z interfejsem nowym, bo jednak jest już: Bez%C2%A0tytu%C5%82u
Interfejs w wersji 4 kozacko wygląda, nowocześniej:


A strumieniowanie z YouTube działa w wersji 4. No to wszystko jasne.