Dodatkowe okienko z reklamą

Jak już może część z Was zauważyła na stronie głównej vortalu pojawiło się dodatkowe okienko z reklamą pod pierwszym newsem. Aby uprzedzić ewentualne głosy w tej sprawie chcielibyśmy przekazać kilka słów.

Od początku istnienia vortalu (a było to już blisko 5 lat temu) nie emitowaliśmy wyskakujących form reklamowych takich pop’upy (reklamy w osobnych oknach przeglądarki) i toplayery (reklamy o dużej powierzchni przysłaniające treść, zazwyczaj z „iksem” do wyłączania, nie zawsze z działającym :wink: ). Nie robimy tego jako jedyny serwis o takiej oglądalności. Nie emitowaliśmy tych uciążliwych form reklamowych mimo tego, że przytłaczająca większość reklamodawców chce emitować tylko taką właśnie reklamę. Chcieliśmy (i nadal chcemy) aby serwis był maksymalnie przyjazny dla użytkownika i nie irytował uciążliwymi formami. Cały czas jesteśmy jednak pod olbrzymią presją reklamodawców, a konkretniej reprezentujących ich agencji. Wiele kampanii tracimy ponieważ nie umożliwiamy wyświetlenia wspomnianego toplayera co jest „standardem” w reklamie internetowej. Tracimy i my i Wy ponieważ mamy przez to ograniczone środki na dalszy rozwój serwisu z którego korzystacie.

Pewnym kompromisem wydaje nam się wprowadzenie kolejnej formy reklamowej (tzw. boksa śródtekstowego) czyli wspomnianego okienka w newsach. Pozwoli to nam chociaż w jakiejś części zaspokoić wymogi stawiane przez reklamodawców nie powodując przy tym jednak takich uciążliwości jak w przypadku reklam wyskakujących na pół ekranu.

Prosimy o wyrozumiałość :slight_smile:

lepsze to niz uciekajacy X .kazdy grosz sie przyda na rozwiniecie i ulepszenie vortalu he pozdro

Jak dla mnie to nie przeszkadza taka forma reklamy. Jeśli ma to pomóc w dalszym rozwoju serwisu.

jak przestana migac co 0.5 sek to wtedy moga byc

gdyby Krogulec o tym nie napisal to pewnie bym nie zauwazyl bo i tak mam zblokowana reklame (banner) na gorze i automatycznie ta nowa zostala zablokowana :slight_smile: (pojawia sie tylko maly napis: “reklama”)

ja tez nie zauwarzyłem :stuck_out_tongue:

e tam… zaraz znajdę zapałki…

Nie dysponuję żadnymi danymi odnośnie generowania takich rozwiązań tz. baner -> klik -> kasa. Zapewne są one atrakcyjne, patrząc na ilość tego w sieci na stronach www (i nie tylko - spam, reklamy w komunikatorach), dla wszystkich stron. No, może za wyjątkiem zwykłych odwiedzających (też nie do końca, bo jak pisze Krogulec część z tych pieniędzy pośrednio dociera do nas w postaci szybszych serwerów, ciekawszych nagród, etc.).

Do czego zmierzam.

Reklama w sieci jest praktycznie wszędzie, zawsze. Formy są różne - łagodne, jak na naszym vortalu, agresywne jak np. na wp.pl czy w ogóle ***** na maksa - chociażby debilne x którego nie można kliknąć.

Wiadomo, jak coś jest powszechne, to zaczyna być niezauważalne. Zrobiłem sobie test - oglądałem strony vortalu, buszując gdzie się da. Na każdej starałem się zatrzymać jakiś czas. Przeczytać opis programu, newsa, obejrzeć z góry na dół i z dołu do góry. Efekt. Wiem tylko, że reklama jest na górze i po lewej i teraz pod newsem. Ale jakie - tz. co reklamujące - zabijcie nie wiem. Nie zauważam ich już. Dla mnie nie istnieją. Nie zwracam uwagi.

Agencje reklamowe żyją chyba jednak w innym świecie. Jeżeli uważają, że agresywna, nachalna i wkurzająca reklama jest dobra, to uważam, że są w błędzie. Jeżeli coś Cię wkurza i irytuje, to zaczynasz nie lubić tego produktu. Jak widzę reklamy linii lotniczych, których reklamami byłem spamowany przez pół roku, to w życiu z nich nie skorzystam, nawet jakby mi dopłacali - zresztą samoloty nie mogą latać, to niemożliwe.

Jeżeli coś Cię wkurza, to chcesz się tego pozbyć. Zapewne 90% odwiedzających vortal ma adblocka, pozostałe 9% ignoruje reklamy. Ciekaw jestem, czy ten 1% klika.

Oczywiście mój przydługi i nudny tekst, nie ma na celu bojkotu reklam jako takich, zachęcenia do adblocka, czy piętnowania vortalu. Zastanawia mnie tylko czy to wszystko, w takiej formie, ma sens. Czy agencie będą w dalszym ciągu irytować internautów bezsensownymi sposobami reklam, czy wyewoluuje to w innym, ciekawszym i mniej uciążliwym kierunku…

eh…

ja tez nie zwracam uwagi na relkamy, ktore sa gdzies z boku lub na samej gorze czy na samym dole i dlatego nawet mi one nie przeszkadzaja natomiast reklamy, na ktore zwracam uwage to te ktore mnie wkurzaja ( jak na przyklad jakis flash zaslaniajacy pol strony) a w zwiazku z tym nie wiem czy dla reklamodawcy lepsza jest reklama ktora mnie wkurza czy ta ktorej nie zauwaze

ciekawi mnie jeszcze jak to jest z reklamami na Vortalu, tzn. reklamodawca placi za klikniecie, za miesiac wyswietlania, za ilosc wyswietlen czy jeszcze jakos inaczej ?

no ale jest rozwiązanie za free. albo darmowy vortal i oglądanie reklam, albo stały abonament i brak reklam. osobiście preferuje solution no 1

Kiedyś zawsze nadchodzi taki moment w życiu każdego człowiek, że musi wybierać pomiędzy wolnością, a reklamą.

Jak mówi Leo: krok po kroku. Za 10 lat reklam będzie więcej niż treści. Może wtedy będzie już wersja 2 beta “nowej” wersji portalu.

Wolność neta!

Pod pierwszym postem. rozumiem, często stosowana praktyka, jakoś przeżyję chociaż brak mi linku ‘omiń reklamę’, po prostu kotwicy do artykułu za nią (tak, tak wiem, jeden scroll w tę czy w tamtą stronę).

To, co mi się natomiast nie podoba, to ta sama reklama pomiędzy każdym newsem a jego komentarzami.

Jak na razie jest jak najbardziej OK. Są 3 reklamy w dobrych miejscach. Reklamy są związane z tematyką komputerową, czasami sobie kliknę :stuck_out_tongue:

Nie jest to reklama na reklamie, nie ma pop-up’ów.

Dobrze rozmieszczacie reklamy i mądrze sobie pozwalacie :wink:

W sumie to bardziej kolorowo jest :stuck_out_tongue:

Na pewno nie przeszkadza taka reklama.

a tak mnie naszła teraz myśl. Wydaje mi sie, że dobrym pomysłem było by stworzenie systemu darowizn (a’la donacje na Wikipedii). Każdy użytkownik wpłacałby jakieś tam groszaki.

A jak już w 2012 wyjdzie nowa wersja to ew. opcja: zapłać 50 gr, a coś tam coś tam. Niby nic, a da się? Da!

Bardzo dziękujemy :?

Niestety tak uważają. Firmom z którymi kontaktujemy się bezpośrednio (a nie przez agencje) udaje się wyperswadować, że nie jest to dobra droga. Agencje reklamowe patrzą jednak tylko na krótkoterminowy skutek w postaci kliknięć (a tych zawsze będzie więcej przy nachalnej reklamie bo wystarczy, że co któraś osoba nie trafi w iksa co się często zdarza…)

Mam nadzieję :stuck_out_tongue:

Reklama jest zazwyczaj rozliczana za odsłony, a nie za kliknięcia. Sensu nie będzie miało jak wszyscy będą te reklamy blokować bez względu czy są agresywne czy nieagresywne, czy są interesujące czy nie są (znów kolejna osoba pisała w komentarzach czemu nie zapowiadaliśmy polowania - nie wyobrażam sobie innej możliwości niż to, że miała zablokowane bannery bo właśnie na bannerach ta zapowiedź była).

Rozumiem, że komuś działają na nerwy formy agresywne przysłaniające treść. Mnie też wkurzają - choć ja staram się na takie serwisy po prostu nie wchodzić. Sporo osób blokuje jednak wszystko jak popadnie i tracą na tym takie serwisy jak nasz, które politykę w tym zakresie mają bardziej przyjazną…

Raczej nie bo w jakim? Treści sponsorowanych? Dla użytkownika to byłoby jeszcze gorsze niż reklama - teraz przynajmniej treści reklamowe od tekstów redakcyjnych są jasno oddzielone… Jak na razie wygląda na to, że parcie będzie na jeszcze bardziej agresywne formy - reklama video, reklama audio itd…

Dla nas w każdym bądź razie jedyną alternatywą do reklamy jest płatny dostęp do całości lub części serwisu ale tego z oczywistych powodów wprowadzać nie zamierzamy…

Edit:

Jak klikniesz w newsie w link “Komentarze” to automatycznie strona scrolluje się do części pod reklamą. IMHO nie jest to jakieś straszne utrudnienie…

Zobacz sobie jaki problem ma Wikipedia ze zbiórką funduszy. A zbiera je na całym świecie. W Polsce ludzie nie są przyzwyczajeni do płacenia za nic. Jak firma Marbit, autor ALLPlayera wprowadziła symboliczną opłatę 1 zł za pobranie programu to podniosło się larum, że program jest płatny. Gdy Ux Systems udostępniając OpenOffice.ux.pl (którego pobrań są dziesiątki czy setki tysięcy) grzecznie prosił aby ich wspomóc SMS-em za 5 zł to w niejednym miejscu w sieci widziałem jak ludzie po nich jechali, że “żebrzą po jałmużnę”, że to jest “niesmaczne”, “bez łaski - pobiorę sobie OpenOffice.org” i inne jeszcze epitety w tym stylu. Ten model nie ma racji bytu w naszym kraju…

Najśmieszniejsze było by to, że ci, co tylko udzielają porad innym, mieli by za to płacić. Niezły żart. :slight_smile:

A ja tam co każdą wizytę na vortalu klikam we wszystki reklamy :slight_smile:

W końcu dp mają zysk :slight_smile:

A to dobrze, to mam czyste sumienie (rzadko kiedy klikam) a dp.pl mam ustawione w sesjach startowych we wszystkich przeglądarkach w domu i pracy, więc trochę ruchu jest :wink: zakładając, że liczycie za odsłony :slight_smile:

A tego, to ja w ogóle nie czytam, chyba, że na ulotkach z paczek herbaty jak mi się nudzi.

Niestety tak, da się to zauważyć. Szybkie, tanie łączą, nowe możliwości ich zapychania :?

I chwała Bogu. Nic mnie tak nie wkurza jak płacenie za czytanie czegoś o niewiadomej wartości. Zresztą, i tak płaciliby stali czytelnicy znający markę dp. Nowi, po prostu szliby sobie dalej.

i chrońcie nas przez bootami googla (czy innych) na forum, po pierwszym poscie… za to powinni rozstrzeliwać na miejscu.

nie ma za co :wink:

a tak powaznie to myslalem ze macie placone za klikniecie a nie za wyswietlenie (ale ze nie bylem pewny dlatego zapytalem o to w poprzednim poscie) i dlatego reklamy zblokowalem bo klikac na nie i tak nie zamierzam ale skoro:

to wpis:

http://dobreprogramy.pl/reklama/*

z listy blokowanych usuwam bo jak pisalem wczesniej banery na gorze czy na brzegu strony mi nie przeszkadzaja (oczywiscie jezeli sie pojawia sie toplayery to zblokuje wszystko ponownie)

No to teraz już bez ironii - dziękujemy :slight_smile:

Może już należysz do tego samego gatunku co część najmłodszego pokolenia Amerykanów którzy na pytanie: Co najbardziej lubisz oglądać w telewizji, odpowiadają: Reklamy.