Dodatkowe okienko z reklamą

To wasza taktyka, że wprowadzacie te reklamy stopniowo? Najpierw baner na górze strony, potem skromny baner Vobisu, teraz wielgachna reklama w Niusach.

P.S. Na co idzie kasa z reklam? (Nie musicie odpowiadać).

A ja będę szczery:

Mnie ta nowa reklama denerwuje i to strasznie :?

Jakoś teraz tak “choinkowato” się zrobiło.

No ale cóż… lubię ten vortal i jakoś ją przecierpię

(a tak nawiasem mówiąc strona DP to jedyna której pozwalam na wyświetlanie reklam w Adblock :slight_smile: )

Pozdrawiam 8)

Na początku chciałem was ochrzanić za tą reklamę, ale już mi naszczęście przeszło. Trzewba będzie zapamiętać, że jest nowe miejsce na wortalu, na które trzeba uważać, żeby się nie irytować za bardzo. Niech sobie już będzie ta reklama, pod warunkiem, że nie zacznie kiedyś śpiewać i tańczyć.

W końcu idą Święta. W niektórych większych sklepach już dawno jest “choinkowato”.

Zwróć uwagę, że “stopniowo” (to już prawie 5 lat) wzrosła też oglądalność DP. Z małego serwisu, który startował od zera wyrósł portal, który ma blisko 4 mln unikalnych użytkowników, generujących około 35 mln odsłon miesięcznie, pobierających pliki (z których spora część udostępniana jest z serwerów DP), oglądających “łączożerne” zasoby video, demonstracje itd.

Na wino, kobiety i śpiew :stuck_out_tongue: A tak na poważnie - na wszystko co związane z utrzymaniem i rozwojem serwisu czyli w dużej mierze na to co napisałem powyżej… W dużej mierze bo to oczywiście nie wszystko. Olbrzymie wydatki pochłania także infrastruktura - nie tylko serwery ale także routery, switche zarządzalne itp. Obecnie stanęliśmy na granicy po przekroczeniu której będziemy musieli zainwestować w router, który kosztuje tyle co niezły samochód bo inaczej nie udźwigniemy większego ruchu… Zresztą - obejrzyjcie prezentację TomkaB ze Zlotu: dobreprogramy od kuchni - myślę, że sporo wyjaśnia…

Cieszę się :wink:

Nie mój Vortal, nie mój biznes, nie moje pieniądze…

Wychodząc z tego założenia nie mam w tej kwestii nic do gadania

jednak skoro już założyliście ten temat to rozumiem, że byliście przygotowani na pojawienie się komentarzy

A komentarz mój jest taki, że reklama w tym miejscu mi się nie podoba.

W przeciwieństwie do Airborna uważam, że bardziej znośna jest reklama między niusem a komentarzami.

Reklama na głównej stronie wygląda tragicznie - a jeszcze gorzej puste miejsca po jej lewej i prawej stronie…

Pytanie zasadnicze - jeśli z zasady nie klikam w reklamy to ma znaczenie czy będzie mi się ta reklama wyświetlała czy też będzie zablokowana?

Byliśmy przygotowani i dlatego rozpoczęliśmy ten wątek aby jasne były powody takiej decyzji…

Metodą negatywnej eliminacji to i tak najlepsze miejsce. Spójrz na to z tej strony - przynajmniej nie jest nad pierwszym newsem :stuck_out_tongue:

Ma

Czy ona koniecznie musi być kwadratowa?

Nie może mieć szerokości niusa?

Przyznajcie się lepiej, że piwo wypite na zlocie zrobiło tak wielką dziurę w budżecie vortalu, że teraz trzeba ją zwyczajnie taką a nie inną metodą załatać :mrgreen:

Ja miałem zablokowane reklamy i wlazłem na DP, a tam news o Gadu-Gadu i pod spodem napis reklama mi wyskoczył. Już myślałem, że newsami zaczęliście gg reklamować :smiley: :smiley: :smiley:

Tylko na dp tak klikam. Mój ulubiony vortal to go wspieram

BTW Reklamodawcy rozliczają was z wyświetleń czy z klików?

BTW2 jakie są koszty reklamy u was?

Tak bo to jest box kontekstowy o oznacza, że ma mieć wymiary 300x250 pikseli.

Właśnie :stuck_out_tongue: Nie trzeba było tyle chlać :stuck_out_tongue:

Czy czas przeszły oznacza, że już nie masz zablokowanych?

Z wyświetleń (pisałem już wyżej o tym) ale kliknięcia są często brane pod uwagę przy ocenie skuteczności kampanii (mała liczba kliknięć może oznaczać, że dany reklamodawca więcej już u nas reklamy nie wykupi bo uzna, że jest ona nieskuteczna).

Tego nie da się tak łatwo opisać. Wszystko zależy od ilości odsłon, czasu emisji, formy płatności, umiejscowienia reklamy itd. itd. Kalkulacje są przygotowywane indywidualnie.

Nie zmuszaj mnie do tego, żebym zaczął wskazywać palcem kto “chlał” :mrgreen: :stuck_out_tongue: :wink:

Zatem odpowiedź brzmi nie.

300 x 250 to prostokąt (przyznam szczerze, że wcześniej nie sprawdziłem rozmiaru :oops: ) :stuck_out_tongue:

Z nieco innej beczki…

Jest temat - jest dyskusja, którą w pewnym sensie sami zainicjowaliście.

Pytanie - poznacie opinie userów i co dalej? Pewnie nic bo przecież klamka już zapadła (czy może się mylę?)

Zatem czy nie lepiej było wrzucić niusa w formie ogłoszenia bez możliwości odpowiadania?

No nie przesadzaj :stuck_out_tongue: Nie moglibyśmy być aż tak brutalni :stuck_out_tongue: Naszym celem było rzeczowe przedstawienie sytuacji, wyjaśnienie dlaczego podjęliśmy taką, a nie inną decyzję, dając przy tym naszym Czytelnikom możliwość dyskusji i wyrażenia swojego zdania.

A jak to sobie wyobrażałeś? Przecież nie zrobimy plebiscytu pt. “Czy chcecie więcej reklamy na vortalu?” :stuck_out_tongue: Odpowiedź byłaby oczywista…

Teraz mam odblokowane a co dalej będzie nie wiem :stuck_out_tongue:

No, cóż sprawa jest prosta. Zrobicie jak zechcecie i macie do tego pełne prawo. Dla mnie np. istnieje pewna nieprzekraczalna ilość reklam którę mogę strawić. Z kilku portali które “poszły w reklamy”, jak np. fotka.pl już zrezygnowałem (o ile wiem to nie tylko ja) i świat się nie zawalił, ani dla nich, ani dla mnie. W każdy bądź razie nie płaczemy po sobie. Dobreprogramy oceniałem zawsze wysoko i to z kilku powodów

np.

1)Ciężka praca na tym by zawsze były jakieś aktualności.

2)Utrzymywanie porządku na forum czy dbanie o kulturę wypowiedzi.

3)Mała ilość reklam.

A, jak będzie w przyszłości, czas pokaże.

Gdybyśmy “chcieli iść w reklamy” czyli krótko mówiąc w obanerowanie czego się da to już dawno byśmy to zrobili. Jak już pisałem na początku, od powstania serwisu nie emitowaliśmy agresywnych form reklamowych ponieważ chcieliśmy (i nadal chcemy) aby serwis był jak najbardziej przyjazny dla Czytelników. Nie raz byliśmy postawieni pod ścianą: albo wyemitujemy reklamę przysłaniającą treść (toplayery) albo nie dostaniemy zlecenia. I nie emitowaliśmy (ze szkodą dla naszego budżetu bo zleceń w wielu przypadkach faktycznie nie dostaliśmy). W tym swoim samozaparciu jesteśmy jedynym serwisem o takiej oglądalności. I będziemy robić wszystko aby tak pozostało.

Dzięki za miłe słowo :wink:

To rozumiem ale tego:

w świetle dalszej Twojej wypowiedzi już nie. :stuck_out_tongue:

Może z powodu późnej pory nie potrafię wszystkiego pojąć :ziew:

BTW

Nono, a czasami przychodzi Wam to z taką łatwością :mrgreen:

Czy obejmowało by to byłych moderatorów z innych for komputerowych :?: :lol:

Jak dla mnie taka forma tej dodatkowej reklamy może być, chociaż faktycznie mogła by być bardziej szersza i niższa, bo teraz to tak jakoś pusto :).

@Krogulec

Można by sądzić, że jak już uzbieracie na ten nowy router, to reklamy pod newsami znikną, ale to chyba naiwność. :?

mnie to i tak rybka bo kupiłem sobie program ad muncher i już żadna reklama mi sie nie wyświetla na żadnym serwisie

a dla tych którzy nie chcą wydawać kasy polecam przeglądarke firefoxa i wtyczke adblock i 90% reklam jest zablokowanych

ja jednak bym wstawił tą reklame w miejsce

Aktualnie na forum lub pod archiwum newsów

jeszce jedna moja propozycja odnośnie reklamy

jeśli już musi byś reklama kwadratem można by było ją przesunąć w lewo i dać jeszcze jedną